Oslavy 115 let Harley-Davidson v Praze
Oslavy 115 let Harley-Davidson v PrazeOslavy 115 let Harley-Davidson v Praze

Praha, jako srdce oslav

04.12.2018 00:00

5. – 8. července 2018 zažila Česká republika mimořádnou kulturně společenskou událost. Její globální význam, dosah a komunikační kampaň v konečném důsledku pozitivně ovlivnily také příjem do veřejných rozpočtů. „Do České republiky dorazily desítky tisíc motocyklových nadšenců ze 77 zemí celého světa. Velmi nás potěšilo, že se kromě neopakovatelného zážitku a pocitu sounáležitosti snad všech účastníků naplnila i očekávání vyplývající z dopadové studie KPMG, kterou jsme měli k dispozici v červnu 2017,“ říká Jaroslav Vavřina, hlavní organizátor oslav.

Praha, jako srdce samotných oslav, mohla z této události těžit jednak na úrovni soukromých podniků, jednak ve veřejném sektoru. „Na základě rozpočtového určení daní a místních poplatků připadne do pražského rozpočtu přibližně 22 mil. Kč,“ prezentuje závěry nezávislé studie Jaroslav Vavřina, hlavní organizátor akce.

Pozitivně se pořádání a konání 115. výročí Harley-Davidson projevilo i v dopadu na oblast zaměstnanosti. Celkový počet plných měsíčních pracovních úvazků vyvolaných vlivem ekonomické útraty návštěvníků akce dosáhl v kumulaci dle vyjádření organizátorů hranice 16 tisíc.

Svůj účel jednoznačně splnila i součást kampaně a programového obsahu, který byl návštěvníkům nabídnut a týkal se Středočeského kraje. „Více než rok trvající komunikační kampaň měla bez nadsázky a přehánění celosvětový dosah. Prostřednictvím nejrůznějších kanálů od tištěných brožur a magazínů, přes webové stránky, aktivitu na sociálních sítích, hry v originální aplikaci pro chytré telefony až po fyzickou prezentaci oslav na roadshow po celé Evropě, se nám podařilo motivovat světovou komunitu motocyklových fanoušků k tomu, aby k nám do České republiky přijeli dříve a zdrželi se déle, než jen na čtyři dny trvání samotné akce. Kladný ohlas mezi účastníky oslav – vedle nepopiratelného zvýšení povědomí o krásách Středočeského kraje jako turistické destinace – se tak projevil jejich cestováním a aktivitou, jež na základě rozpočtového určení daní a poplatků přinese do krajského rozpočtu přibližně 11 milionů Kč,“ upřesňuje Vavřina a odvolává se na ekonomickou studii, která zkoumala dopady akce na veřejné rozpočty.

Akce významně posílila příjezdový turismus a přilákala do ČR návštěvníky, na které necílí tradiční destinační marketing. Jednalo se navíc o poměrně bonitní cílovou skupinu, která během svého pobytu nakupovala širokou škálu zboží a především služeb, ať již ubytovacích, stravovacích nebo průvodcovských. Nejvíce zahraničních návštěvníků dorazilo z Německa (32 %), Velké Británie (11 %), Slovenska (9%) Itálie 8 %, Francie 3 % a Švýcarska 3 %. „Na 77% celkových přínosů plynulo právě ze spotřeby zahraničních účastníků. Je tedy na místě považovat tyto přínosy za nenahraditelné, bez existence samotné akce by k této zvýšené spotřebě nedošlo“, uvedl Mgr. Ondřej Špaček, zpracovatel analýzy.

Svým rozsahem a významem se jednalo o jednu z nevětších akcí v historii ČR, s ekonomickými dopady srovnatelnými například s MS v ledním hokeji. Účastníci i vedení mateřské Harley-Davidson Motor Company ji hodnotí jako nejlépe zorganizovanou oslavu v historii značky. To potvrzují i zástupci zúčastněných složek IZS podle kterých byl minimální počet incidentů důsledkem pečlivé, více než rok trvající přípravy a intenzivní spolupráce s organizátory.

Zážitek, který si účastníci odvezli a díky kterému mají českou republiku navždy zapsánu, jako destinaci kam se stojí za to vrátit, dokazuje značný zájem o příští ročník Prague Harley Days, které se budou konat 5. - 6. července 2019.

Datum:04.12.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama