FMX Gladiator Games
Daniel Bodin, foto kredit: FMX Gladiator GamesJason Cesco, foto kredit: FMX Gladiator GamesLuc Ackermann, foto kredit: FMX Gladiator GamesPat Bowden, foto kredit: FMX Gladiator GamesRemi Bizouard, foto kredit: FMX Gladiator GamesRyan Brown, foto kredit: FMX Gladiator Games

Hvězdy světové FMX

24.10.2018 00:00

Už za necelé dva týdny se v Praze představí největší hvězdy české i světové FMX scény, aby na 18. ročníku FMX Gladiator Games společně rozzářily nabitou O2 arenu a českému publiku předvedly dechberoucí premiérové triky i další unikátní kousky až na samotné hranici možností. Diváci se tak 3. listopadu mohou těšit na slavná česká jmena jako jsou Libor Podmol, Filip Podmol, Petr Pilát, Martin Koreň, Matěj Česák nebo František Máca. A pozadu za nimi nezůstávají ani největší esa světové FMX scény, která budou ozdobou jubilejního 18. ročníku, jimiž jsou například Luc Ackermann, Pat Bowden, Ryan Brown, Daniel Bodin, Jason Cesco nebo Remi Bizouard.

Než si je ale diváci budou moci LIVE užít, seznamme se blíže alespoň se zahraničními hvězdami, které u nás nemusí být v širším povědomí tolik známy.

Každý rok se snažíme vybírat jezdce, kteří mají publiku co nabídnout, mají za sebou řadu vítězství ze světových soutěží, ale zároveň o nich víme, že jsou týmoví hráči a do koncepce FMX Gladiator Games skvěle zapadnou. Přece jen, naše show je hodně o souhře, komunikaci a týmu a zvlášť pro 18. ročník jsme se snažili vybrat ty z našeho pohledu nejzajímavější, které máme ověřené a víme, že se na ně a jejich profesionalitu můžeme maximálně spolehnout,“ říká český FMX jezdec Martin Koreň, který se zároveň podílí i na přípravě a dramaturgii celé show. 

A na koho ze světových jezdců se 3. listopadu mohou diváci v O2 areně těšit?

Němec Luc Ackermann by se dal charakterizovat téměř jako zázračné dítě světa FMX. K freestyle motokrosu ho přivedl jeho starší bratr v pouhých 7 letech a od té doby Luc ze své cesty FMX nikdy neuhnul. Zazářil hned v 11 letech, kdy získal mezi německými FMX jezdci skvělé 6. místo a o rok později se postaral o naprostou senzaci. Ve svých 12 letech se stal nejmladším světovým rekordmanem, který na motocyklu skočil backflip. Další světový rekord si připsal ve 14 letech, kdy při skoku atakoval hranici 9 metrů, což se před ním žádnému FMX jezdci jeho věku nepodařilo. Aktuálně má ve svém skokanském rejstříku například dvojsalto i celou řadu lahůdek, o které rozhodně diváci v Praze nepřijdou.

Australana Pata Bowdena lze považovat za světový unikát. Svoji první motorku dostal v pouhých 3,5 letech a už ve 4 letech se proháněl po motokrosové dráze, čímž byla prakticky jeho kariéra zahájena. Celé jeho dětství se tak neslo ze znamení motokrosových závodů a vítězství, a když jej v 15 letech oslnil svět FMX dalo se předpokládat, že jej také pokoří. Následující dva roky proto zasvětil usilovnému tréninku, aby v 17 letech stanul na startu svého prvního FMX závodu, čímž o sobě dal výrazně vědět. Následovala celá řada FMX soutěží, úspěchů a ocenění. Za nejvýznamnější z posledních let lze považovat loňské 1. místo na světovém šampionátu Nights ot the Jumps v USA nebo letošní vítězství na FMX Best trick rovněž v USA. Pat je v současnosti vnímán jako jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších FMX sportovců.

Australan Ryan Brown a jeho kariéra ve světě FMX je dokonalým příkladem splněného snu, k němuž vedly roky usilovné dřiny a práce na sobě. Ryan toužil být FMX jezdcem už jako malé dítě, ale vzhledem k nedostačeným finančním prostředkům rodiny se začal prosazovat jako BMX závodník. Po té, co uspěl a vydělal své první větší peníze, pořídil si v roce 2009 svoji první motorku a začal se naplno věnovat freestyle motokrosu. Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, v roce 2016 dokonce získal 1. místo jak v Red Bull Farm Jam na Novém Zélandě, tak v XPilots v Mexiku. Dnes má za sebou nespočet úspěchů, ocenění a předních umístění v nejrůznějších světových FMX soutěží, ve svém portfoliu bohatý rejstřík triků i jedinečné postavení na světové FMX scéně.

Francouz Remi Bizouard dostal svůj první motocykl v 10 letech, ale už od 6 let byl na motokrosové trati jako doma. Původně začínal jako BMX jezdec, ale velmi rychle a úspěšně dokázal naučené triky z oblasti BMX přesunout právě do FMX a je považován za jeden z největších talentů freestyle motokrosu ve Francii.  Aktuálně je držitelem dvou titulů světového šampiona FMX a uspěl i v nespočtu dalších FMX soutěžích.

Dalším zvučným jménem světa FMX, které nebude na letošních FMX Gladiator Games chybět, je Švéd Daniel Bodin, mnohonásobný zlatý šampion zimních X Games a držitel celé řady rekordů a ocenění. V loňském roce dokonce vybojoval na X Games zlatou medaili na sněžném skútru, a je rovněž prvním jezdcem na světě, který zvládl na tomto stroji skočit dvojité salto vzad. Daniel na sebe výrazně upozornil již před více než 10 lety, kdy si připsal světový rekord v podobě nejdelšího salta vzad, měřícího neuvěřitelných 45 metrů, což nikdo před ním nedokázal skočit. Svoji obrovskou sílu a bojovnost potvrdil i svým fenomenálním návratem po dlouhodobé rekonvalescenci, kdy už za rok se dokázal opět vrátit na závodní dráhu.

V O2 areně letos opět nebude chybět ani Ital Jason Cesco. Do Prahy přiletí z italských Dolomitů, přímo z malebné horské vesnice Laggio di Cadorem která prakticky předurčila jeho životní dráhu. Jason měl od raného dětství slabost pro silné stroje a když ve 14 letech dostal svůj vlastní sněžný skútr a s otcem ho přestavěli na „malé monstrum“, se kterým bylo možné skákat, bylo o Jasonově dalším osudu rozhodnuto. Jeho snem byl back flip, který po mnoha pokusech a usilovném tréningu a pilování nakonec dokázal na svém sněžném skútru skočit. V Itálii je dokonce jediným jezdcem, kterému se tento kousek podařilo předvést a ve světovém měřítku existuje jen pár dalších. Jason tak českému publiku předvede, co vše je možné provádět. na sněžném skútru.
Zažijte LIVE neuvěřitelnou atmosféru i výkony, při kterých se tají dech, kde jezdci s každým dalším trikem dokazují, že nic není nemožné.

FMX Gladiator Games startují 3. 11. v 17.30 hodin. Vstupenky jsou stále ještě k dispozici v předprodejní síti Ticketportal.cz, s nákupem však není vhodné dlouho otálet, jejich zásoby se totiž každým dnem tenčí. 

O2 arena – 3. 11. 2017 – 17.30 – Českomoravská 17, Praha 9

FMX Gladiator Games
Nejstarší freestyle motokrosová akce v Evropě, konající se každoročně během podzimu v Praze. Divákům nabízí ty nejlepší FMX triky hvězd světové freestyle motokrosové scény, adrenalinovou zábavu, elektrizující atmosféru i podívanou pro celou rodinu. Pro více informací navštivte webové stránky FMX Gladiator Games na www.fmxgladiatorgames.com.


Datum:24.10.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama