Expedition Down Jacket, Acne Studios Fjällräven
Acne Studios FjällrävenAcne Studios FjällrävenAcne Studios Fjällräven

Krása outdoorového života

03.09.2018 00:00

Poprvé v historii své existence navazuje Fjällräven partnerství se značkou módního oblečení. V rámci této spolupráce představí značka Acne Studios kolekci oblečení a batohů inspirovanou tradičními modely z dílny Fjällräven, kterou chce vzdát hold švédskému výrobci outdoorového vybavení.

Na první pohled jsou tyto dvě značky velmi odlišné. Acne Studios se mnohem více zaměřuje na umělecký dojem a vytváří modely k běžnému nošení. Fjällräven naopak s velkou vášní navrhuje funkční a odolné kousky, které přímo vyzývají k výpravě do divočiny vstříc novým zážitkům a které sbližují své nositele s přírodou. Acne Studios a Fjällräven mají ale i mnoho společného. Přestože jde o globální značky, z jejich tvorby je cítit silné pouto k rodnému Švédsku. Obě jsou také neústupné v otázce detailů, na nichž si dávají velmi záležet.

Spoluprací s módní značkou Acne Studios se Fjällräven dostává více také k lidem ve městech. Svému novému publiku chce prostřednictvím ikonických produktů přiblížit přírodu a inspirovat lidi, aby vyjeli z města a objevovali krásu outdoorového života.
Když nás z Acne Studios oslovili, byli jsme velmi poctěni, zároveň nás ale přepadla zvědavost, protože jsme nikdy na ničem podobném nepracovali. Naším cílem bylo vytvořit unikátní kolekci, v níž propojíme nadčasovou funkčnost Fjällräven s uměleckým přístupem Acne Studios a dáme tak vzniknout něčemu zcela novému,“ říká Henrik Andersson, Head of Innovation and Design značky Fjällräven.

Acne Studios dlouhodobě obdivuje produkty Fjällräven pro jejich funkční design, který v sobě odráží znaky charakteristické pro švédskou kulturu. „Fjällräven mě provází životem už odmala. My, Švédi, máme s touto značkou velmi jedinečný vztah. Jsem hrdý na to, že pochází právě z naší země, a rád bych svou lásku k této značce sdílel s ostatními po celém světě,“ uvádí Jonny Johansson, Creative Director Acne Studios.

Při vytváření nové kolekce Acne Studios kreativní ředitel Jonny Johansson pečlivě vybíral každý kus, rozložil je na části, prostudoval jejich stavbu a následně z nich zachoval ty nejvýraznější rysy – a tak přenesl Fjällräven do světa Acne Studios. Fjällräven vyrábí všechny své produkty a oděvy s ohledem na etická hlediska a životní prostředí, a proto doufá, že spolupráce s módní značkou pomůže probudit u více lidí lásku k přírodě a inspirovat další značky a společnosti k tomu, aby se chovaly zodpovědněji a vytvářely ikonické produkty, které přežijí déle než rychle se měnící módní trendy.

Jednou z hlavních podmínek spolupráce bylo zachování signifikantních rysů a základních funkcí našich produktů,“ říká Henrik Anderson. „Dovolili jsme Acne Studios pohrát si s našimi ikonickými produkty, ale v otázce funkčnosti jsme byli velmi nekompromisní. Podle nás totiž jakýkoli zbytečný detail navíc, který neplní žádný účel, snižuje celkovou funkci výrobku.“

Výsledkem je kolekce plná modelů, které v sobě mísí design nejznámějších kousků Fjällräven spolu s jedinečnou osobitostí značky Acne Studios. Nové detaily, jako je lemování z nepravé kožešiny a reflexní značky na bundě Expedition Down Jacket nebo starorůžový pruh zdobící modrou dámskou parku, dávají klasickému designu svěží nádech. Kapsy se zvětšily a barvy typické pro Fjällräven, stejně jako technické materiály, byly použity poněkud hravějším způsobem.

Ikonický Kånken, který spatřil světlo světa přesně před 40 lety, se dočkal hned tří proměn. První představuje moderní podobu legendárního batohu, druhá varianta se dá v mžiku proměnit v tašku přes rameno a třetí novinkou je Mini Kånken clutch. Dalšími součástmi kolekce jsou například trička s potiskem s horskými motivy, outdoorové čepice v pestrých barvách či maskáčové spacáky.

Značka Acne Studios doplňuje outdoorový svět Fjällräven o svůj umělecký přístup a novou barevnou škálu. Zároveň však i móda Acne Studios získává novou vlastnost – funkčnost. Kalhoty s odepínacími nohavicemi jsou toho důkazem.

Značky si dokonce vyměnily fonty log, čímž pro svou spolupráci vytvořily zcela nový branding. Je to gesto vzájemného ocenění partnerů, kteří sdílí svou „švédskost“ se zbytkem světa. Oděvy této kolekce jsou navíc doplněny o text, který ještě hlouběji osvětluje vzájemný vztah mezi značkami, a upozorňuje na hluboký respekt a obdiv, na nichž je spolupráce Fjällräven a Acne Studios založena.


Kolekce bude uvedena 6. září 2018 ve všech světových prodejnách Acne Studios, na acnestudios.com, ve Fjällräven Brand Centres v Amsterdamu, Oslu, New Yorku a Torontu a také na fjallraven.com.

Datum:03.09.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama