Karim Rashid para Interiores - Lupe de la Vallina, foto kredit: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
LANCOME, Make-up Artist Valentina Borgolova, foto kredit: Mercedes-Benz Prague Fashion WeekRachid Naas, Dutch Fashion Council, foto kredit: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Hosté na MBPFW

27.08.2018 00:00

Mezinárodní hosté a profesionální týmy na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

  • čestným hostem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku bude legenda světového designu Karim Rashid,
  • na módní týden se podruhé vrací módní odborník Rachid Naas, který do Prahy přiveze přehlídku současné nizozemské módní tvorby,
  • na domácí módní návrháře se přijedou podívat z italského Vogue i hongkongského Hypebeast.
Karim Rashid – čestným hostem přehlídkového programu bude jeden z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů současnosti Karim Rashid. Vizionář, který má na svém kontě přes tři tisíce návrhů designu produktů a tři stovky významných ocenění a jehož práce je zastoupena ve více než dvaceti stálých sbírkách, je proslulý nekonvenčním stylem spojujícím prvky minimalismu s převážně organickými tvary. Rashid v úterý 4. září v Clam-Gallasově paláci osobně představí sérii originálních grafických motivů určenou pro ochranné obaly nejprogresivnějšího bezdýmného výrobku IQOS od společnosti Philip Morris International.

Rachid Naas se dvacet let pohybuje ve světě módy v rolích produkčního, nákupčího, kurátora a specialisty na vizuální komunikaci. Jako nezávislý konzultant spolupracuje s mezinárodními značkami, jako Calvin Klein, Nike, japonské tenisky Onitsuka Tiger či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ a je spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House – platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. V pondělí 3. září ve spolupráci s časopisem Dolce Vita představí svůj výběr současné nizozemské módní tvorby.

TJ Mizell – na závěrečném večírku The Brands & MBPFW Closing Party vystoupí ve zcela originálním dýdžejském setu TJ Mizell, výrazná osobnost současné hiphopové a rapové scény a syn legendárního hudebníka Jam Master Jaye, zakladatele hiphopové skupiny Run DMC. TJ Mizell spolupracuje se světoznámými hudebníky, jako je A$AP Ferg či Lil Pump.

Alberto Calabrese, Vogue Italia – na tvorbu našich návrhářů se podruhé přijede podívat přispěvatel italské edice ikonického módního magazínu Vogue. Calabrese se dlouhodobě věnuje objevování módních talentů, je spoluautorem přílohy Vogue Talents a publikuje také v italských edicích časopisů L’Officiel a L’Officiel Homme.

Marcelo Horacio Maquieira, A Shaded View on Fashion by Diane Pernet – dnes již kultovní blog A Shaded View on Fashion založený v roce 2005 respektovanou módní novinářkou, kritičkou a kurátorkou Diane Pernet, který je dosahem považovaný za mainstreamové médium, v Praze zastoupí jeho amsterodamský přispěvatel Marcelo Horacio Maquieira.

Mallory Chin a Heison Ho, Hypebeast – redaktorka a fotograf jednoho z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, magazínu Hypebeast, jehož instagramový účet sleduje 6,5 milionu odběratelů. Mallory Chin je redaktorkou hongkongské edice Hypebeast se zaměřením zejména na streetstyle, sport a cestování. Heison Ho se věnuje módní fotografii, zejména pak pánské módě a streetstylu.

Guillaume Roujas – Roujas bude opět oficiálním fotografem přehlídek. Jeho snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.

Chaco Abou Jaoude – po spolupráci s českými designéry z minulého roku se do Prahy vrací hledat další nové talenty také zástupce věhlasného pařížského showroomu Romeo, který už téměř dvacet let reprezentuje eklektický mix vysoce kreativní návrhářské módy a etablovaných značek z celého světa.

Tomi Paull – pro nové originální kusy do své kolekce se vrací již obvyklý host MBPFW, majitel pařížského showroomu Other/Wise. Paull strategicky sleduje vývoj na české módní scéně a v minulých letech na MBPFW navázal spolupráci se značkou LAFORMELA.

Profesionální týmy
Kevin.Murphy – Pod vedením SESSION.MASTERA a majitele studia s   t   o   l   e   n  Craiga Hughana a předního českého hair stylisty a majitele stejnojmenného salónu Roberta Starého se již tradičně o vlasový styling módních přehlídek postará tým KEVIN.MURPHY, který tvoří profesionálové z Austrálie, Nového Zélandu, USA, Velké Británie, Polska, Česka a Slovenska. Stylingové produkty KEVIN.MURPHY založené na stejné filozofii jako péče o pleť jsou ideální pro použití na přehlídkových molech, protože vynikají svou variabilitou a jsou navrženy tak, aby vlasy posilovaly, regenerovaly a zároveň je nezatěžovaly. Mezinárodní tým KEVIN.MURPHY představí vlasové trendy pro sezónu jaro/léto 2019.

Douglas a Lancôme – Novým make-up partnerem módních přehlídek je tradiční francouzská značka Lancôme, již bude na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku reprezentovat její Make-up Artist Valentina Borgolova z Ruska. Kompletní looky vytvořili Filip Novák a Kristýna Hošková, pod jejichž taktovkou bude profesionální Douglas make-up tým na fashion weeku pracovat již potřetí. Světoznámá kosmetická značka Lancôme potvrzuje, že štěstí je nejatraktivnější formou krásy, a již od svého založení v roce 1935 nabízí produkty, které se pyšní prokazatelnými výsledky a nádechem francouzského kouzla.

Kompletní program Mercedes-Benz Fashion Weeku najdete online na www.mbpfw.com/program. Vstupenky na přehlídkovou část Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.


Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)
MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, návrhář vysoké krejčoviny Francesco Scognamiglio, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední edice v březnu 2018 přilákala více než 16 tisíc diváků. Pořádající agentura Czechoslovak Models je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel. www.mbpfw.com facebook.com/mbpfw


Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Legendární 501 slaví 146 let

Nejkultovnější, nejznámější, nejprodávanější, nejvyhledávanější, nejoblíbenější… ve všech oblastech života… to jsou džíny Levi´s 501.

Vítejte na New West

Živé barvy Mexico City s uměním Fridy Kahlo a Diega Rivery, rušným životem v ulicích a sluncem zalitou krajinou slouží jako inspirace pro jarní kolekci Levi´s® Made & Crafted.

Druhá sezóna Levi´s x Justin Timberlake

Oddělit město Memphis od jeho hudby je nemožné. V tomto městě se vlastně zrodil zvuk 20. století, a to mělo vliv i na hudbu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama