Karim Rashid para Interiores - Lupe de la Vallina, foto kredit: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
LANCOME, Make-up Artist Valentina Borgolova, foto kredit: Mercedes-Benz Prague Fashion WeekRachid Naas, Dutch Fashion Council, foto kredit: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Hosté na MBPFW

27.08.2018 00:00

Mezinárodní hosté a profesionální týmy na podzimní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

  • čestným hostem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku bude legenda světového designu Karim Rashid,
  • na módní týden se podruhé vrací módní odborník Rachid Naas, který do Prahy přiveze přehlídku současné nizozemské módní tvorby,
  • na domácí módní návrháře se přijedou podívat z italského Vogue i hongkongského Hypebeast.
Karim Rashid – čestným hostem přehlídkového programu bude jeden z nejproduktivnějších a nejkreativnějších designérů současnosti Karim Rashid. Vizionář, který má na svém kontě přes tři tisíce návrhů designu produktů a tři stovky významných ocenění a jehož práce je zastoupena ve více než dvaceti stálých sbírkách, je proslulý nekonvenčním stylem spojujícím prvky minimalismu s převážně organickými tvary. Rashid v úterý 4. září v Clam-Gallasově paláci osobně představí sérii originálních grafických motivů určenou pro ochranné obaly nejprogresivnějšího bezdýmného výrobku IQOS od společnosti Philip Morris International.

Rachid Naas se dvacet let pohybuje ve světě módy v rolích produkčního, nákupčího, kurátora a specialisty na vizuální komunikaci. Jako nezávislý konzultant spolupracuje s mezinárodními značkami, jako Calvin Klein, Nike, japonské tenisky Onitsuka Tiger či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ a je spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House – platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. V pondělí 3. září ve spolupráci s časopisem Dolce Vita představí svůj výběr současné nizozemské módní tvorby.

TJ Mizell – na závěrečném večírku The Brands & MBPFW Closing Party vystoupí ve zcela originálním dýdžejském setu TJ Mizell, výrazná osobnost současné hiphopové a rapové scény a syn legendárního hudebníka Jam Master Jaye, zakladatele hiphopové skupiny Run DMC. TJ Mizell spolupracuje se světoznámými hudebníky, jako je A$AP Ferg či Lil Pump.

Alberto Calabrese, Vogue Italia – na tvorbu našich návrhářů se podruhé přijede podívat přispěvatel italské edice ikonického módního magazínu Vogue. Calabrese se dlouhodobě věnuje objevování módních talentů, je spoluautorem přílohy Vogue Talents a publikuje také v italských edicích časopisů L’Officiel a L’Officiel Homme.

Marcelo Horacio Maquieira, A Shaded View on Fashion by Diane Pernet – dnes již kultovní blog A Shaded View on Fashion založený v roce 2005 respektovanou módní novinářkou, kritičkou a kurátorkou Diane Pernet, který je dosahem považovaný za mainstreamové médium, v Praze zastoupí jeho amsterodamský přispěvatel Marcelo Horacio Maquieira.

Mallory Chin a Heison Ho, Hypebeast – redaktorka a fotograf jednoho z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, magazínu Hypebeast, jehož instagramový účet sleduje 6,5 milionu odběratelů. Mallory Chin je redaktorkou hongkongské edice Hypebeast se zaměřením zejména na streetstyle, sport a cestování. Heison Ho se věnuje módní fotografii, zejména pak pánské módě a streetstylu.

Guillaume Roujas – Roujas bude opět oficiálním fotografem přehlídek. Jeho snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.

Chaco Abou Jaoude – po spolupráci s českými designéry z minulého roku se do Prahy vrací hledat další nové talenty také zástupce věhlasného pařížského showroomu Romeo, který už téměř dvacet let reprezentuje eklektický mix vysoce kreativní návrhářské módy a etablovaných značek z celého světa.

Tomi Paull – pro nové originální kusy do své kolekce se vrací již obvyklý host MBPFW, majitel pařížského showroomu Other/Wise. Paull strategicky sleduje vývoj na české módní scéně a v minulých letech na MBPFW navázal spolupráci se značkou LAFORMELA.

Profesionální týmy
Kevin.Murphy – Pod vedením SESSION.MASTERA a majitele studia s   t   o   l   e   n  Craiga Hughana a předního českého hair stylisty a majitele stejnojmenného salónu Roberta Starého se již tradičně o vlasový styling módních přehlídek postará tým KEVIN.MURPHY, který tvoří profesionálové z Austrálie, Nového Zélandu, USA, Velké Británie, Polska, Česka a Slovenska. Stylingové produkty KEVIN.MURPHY založené na stejné filozofii jako péče o pleť jsou ideální pro použití na přehlídkových molech, protože vynikají svou variabilitou a jsou navrženy tak, aby vlasy posilovaly, regenerovaly a zároveň je nezatěžovaly. Mezinárodní tým KEVIN.MURPHY představí vlasové trendy pro sezónu jaro/léto 2019.

Douglas a Lancôme – Novým make-up partnerem módních přehlídek je tradiční francouzská značka Lancôme, již bude na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku reprezentovat její Make-up Artist Valentina Borgolova z Ruska. Kompletní looky vytvořili Filip Novák a Kristýna Hošková, pod jejichž taktovkou bude profesionální Douglas make-up tým na fashion weeku pracovat již potřetí. Světoznámá kosmetická značka Lancôme potvrzuje, že štěstí je nejatraktivnější formou krásy, a již od svého založení v roce 1935 nabízí produkty, které se pyšní prokazatelnými výsledky a nádechem francouzského kouzla.

Kompletní program Mercedes-Benz Fashion Weeku najdete online na www.mbpfw.com/program. Vstupenky na přehlídkovou část Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.


Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)
MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, návrhář vysoké krejčoviny Francesco Scognamiglio, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední edice v březnu 2018 přilákala více než 16 tisíc diváků. Pořádající agentura Czechoslovak Models je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel. www.mbpfw.com facebook.com/mbpfw


Reklama

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

5 krásných tipů nejen na vánoční dárky

Vánoce se sice mohou zdát daleko, ale opak je pravdou. Vyhněte se vánočnímu šílenství, zkuste dárky nakoupit už teď.

Činy jsou více než slova

Každý konec bude také novým začátkem. Nespresso představuje nejnovější počiny na cestě k cirkulární ekonomice.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama