H&M BLOCK na Colours of Ostrava
H&M BLOCK na Colours of OstravaH&M BLOCK na Colours of OstravaH&M BLOCK na Colours of OstravaH&M BLOCK na Colours of Ostrava

Nevyhazujte, upcyklujte

01.08.2018 00:00

Oáza klidu a nápadů, která myslí na dobro návštěvníků i planety – taková je idea H&M BLOCKu od začátku. Každý rok navíc tahle zóna přináší hudebním fanouškům na Colours of Ostrava něco nového. Letos to byla kovová brčka a upcycle workshopy s tričky, které už nikdo nenosí.

Že to myslí H&M s udržitelným přístupem vážně, bylo vidět na každém kousku zóny i aktivitě. Téma 3R – REDUCE / REUSE / RECYCLE odrážel její design s oblíbenými a stále obsazenými relaxačními pokojíčky, ve kterých bylo použito 90 % materiálu z minulého ročníku, jídlo od Tommy’s Food Truck podávané s ekologickým nádobím, drinky od týmu barmana Martina Baťhy, k nimž si mohl každý pořídit kovové brčko, a pochopitelně workshopy se starými tričky, která obsahovaly důležitý vzkaz pro (nejen) zákazníky H&M: „nevyhazujte, upcyklujte“.

Samotní zaměstnanci H&M věnovali do workshopu téměř 5 000 triček ze soukromých zdrojů, z nichž menší část byla použita pro dotvoření designu zóny a většina se zpracovala v rámci workshopu. Na něm návštěvníci trička stříhali na tenké dlouhé pruhy, ze kterých pletly na speciálních strojích provazy a z těch pak vytvářely různobarevné náramky, pásky, čelenky a další módní doplňky. Zájem byl obrovský. V H&M BLOCKu se během 4 festivalových dní takto vyrobilo více než 10 000 produktů! 

Ohromný úspěch měla i kovová brčka. Přestože byla zálohovaná, z celkových 3000 se jich vrátilo jen několik desítek. Designových zálohovaných re-use kelímků se dostalo do oběhu 6 000 (z toho téměř polovina byla z loňské kolekce) a pro velký úspěch si musel barmanský tým zapůjčit od festivalu další. H&M BLOCKu se takto podařilo ušetřit poměrně významné množství jednorázového plastu, který řada dalších partnerů a dodavatelů festivalu stále používá. 

H&M BLOCK podpořily i mnohé známé tváře
Na zóně bylo možné vidět i celou řadu známých osobností. Potkávali jsme je v recyklační zóně, v relaxačních pokojíčcích, jak si pochutnávají na výborném jídle od Tommy´s Food Truck nebo na baru s drinkem – jak jinak s kovovým brčkem. H&M BLOCK v průběhu festivalu navštívili Zorka Hejdová, Renata Langmannová, Klára Vytisková, Terezie Kovalová, Iva Pazderková, Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol, sestry Ehrenbergerovy alias ACupofStyle, Nicole Moravcová, Lukáš Hejlík, Kateřina Kaira Hrachovcová, Radka a Tomáš Třeštíkovi, skupina Trosky, Vladivojna La Chia, Boris Carloff a spousta dalších.

H&M a udržitelnost

  • Recyklované nebo jinak udržitelné materiály tvoří až 35 % celkové spotřeby materiálu H&M Group. Cílem je používat pouze tento druh materiálu v roce 2030.
  • 59 % bavlny použité H&M Group pochází z udržitelných zdrojů. Cílem je využívat pouze tento druh bavlny v roce 2020.
  • H&M Group použila recyklovaný polyester odpovídající 100 milionům PET lahví.
  • H&M Group nasbírala téměř 18 000 tun textilu prostřednictvím iniciativy pro sběr oděvů. To odpovídá 89 milionům triček. Od roku 2013 bylo získáno 61 000 tun textilií.
  • 96 % elektřiny H&M Group pochází z obnovitelných zdrojů. Cílem je dosáhnout do roku 2040 pozitivního dopadu na klima v celém hodnotovém řetězci.
  • Programy rozvoje pracovišť H&M Group zasáhly 458 dodavatelských továren a více než 620 000 pracovníků. To znamená, že jeden z cílů pro rok 2018 byl dosažen již v roce 2017.
  • Jako součást cíle z roku 2018 uskutečnilo 100% výrobců oděvních výrobků v Bangladéši demokratické volby svých zástupců zaměstnanců. Celkem bylo zvoleno 2 882 osob, z nich 40 % byly ženy.
  • 227 dodavatelských továren, ve kterých pracuje více než 375 000 pracovníků, zavedlo zlepšené systémy managementu mzdy. Pomáhají vytvářet dialog mezi vedením a pracovníky o otázkách týkajících se mzdy a zajišťují, aby mzdy zohledňovaly dovednosti, zkušenosti a odpovědnost.
Chceme využít naší velikosti a vlivu k provedení změn směrem k cirkulární a obnovitelné módě. Zároveň chceme, aby naše společnost byla ještě více férová a rovnoprávná. Proto jsme přišli s novou strategií, která posune naši práci v oblasti udržitelnosti na vyšší úroveň”, říká Anna Gedda, Head of Sustainability v rámci společnosti H&M Group. „Chceme být příkladem, vydláždit cestu a zkoušet nové věci, a to jak v oblasti environmentální, tak sociální, aby se í móda stala udržitelnou a udržitelnost módní. Naše strategie stát se prospěšným podnebí je jedním ze způsobů, jak toho docílit.

Více informací o udržitelnosti v rámci společnosti najdete zde:


Historie H&M BLOCK
Poprvé jsme postavili H&M BLOCK na Colours of Ostrava v roce 2016. Zóna byla menší, bez pokojíčků, s reprodukovanou hudbou, bez vlastního baru a kuchyně a na jiném místě, než je teď. Pro holky jsme připravili RECYCLE WORKSHOP, kde se barvená plastová víčka pomocí jednoho speciálního stroje tavila v hmotu a druhým tvarovala do úhledných malých kvádrů – z těch se následně vyráběly náušnice, náhrdelníky, přívěšky na klíče... Kluci měli na zábavu REACTABLE – futuristický interaktivní stůl pro tvorbu hudby.

Rok 2017 přinesl více prostoru, relaxační pokojíčky, DJe, skvělé jídlo a pití, znovu šperky z plastových víček a hlavně – KAZETY. Téma, které fantasticky ladilo se spojením H&M a Colours, s nastupujícím retro trendem a hlavně s naším UPCYCLE konceptem. Z 3800 starých kazet jsme postavili dva velké obrazy, které sloužily jako foto stěna v zóně a v rámci KAZETOVÝCH WORKSHOPŮ z nich vyrobili stovky diářů, peněženek, šperků a designových doplňků. Lidi to milovali. Stejně jako masové i vegetariánské burgery a skvělé palačinky od Tommy’s Food Truck a Mickey´s Little Sins, špičkové koktejly od barmanů z týmu Martina Baťhy, i speciální retro sety od DJ Soulphonique, Josefa Sedloně, IM Cyber, Eddieho Mura a dalších.


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama