Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Zahraniční hosté MBPFW

15.03.2018 00:00

Mezinárodní hosté, profesionální týmy a nová TV instalace obohatí jarní edici Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

  • na domácí módní návrháře se přijedou podívat z italského Vogue i hongkongského Hypebeast,
  • streetstylový fotograf Adam Katz Sinding představí svou fotografickou knihu,
  • kreativní instalace Philips TV vtáhne návštěvníky přehlídek do mimořádné atmosféry.
Novináři, fotografové, média
Adam Katz Sinding, Le 21ème – renomovaný americký streetstylový fotograf, který se do Prahy pravidelně vrací, aby dokumentoval, jak se obléká publikum fashion weeku, se zúčastní i nadcházející edice MBPFW. Katz Sinding pravidelně publikuje pod svým pseudonymem Le 21ème například na předním streetstylovém webu Highsnobiety. Tentokrát v Praze Katz Sinding představí svou knižní monografii. Stane se tak v sobotu 17. 3. v concept storu The Room by Basmatee. 

Alberto Calabrese, Vogue Italia – na tvorbu našich návrhářů se poprvé přijede podívat přispěvatel italské edice ikonického módního magazínu Vogue. Alberto Calabrese se dlouhodobě věnuje objevování módních talentů, je spoluautorem přílohy Vogue Talents a publikuje také v italských edicích časopisů L’Officiel a L’Officiel Homme.

Ben Awin a Joanna Fu, Hypebeast – fotograf a redaktorka jednoho z nejvlivnějších lifestylových médií současnosti, magazínu Hypebeast, jehož instagramový účet sleduje 5,5 milionu odběratelů. Joanna Fu je redaktorkou hongkongské edice Hypebeast a zaměřuje se na módní témata, streetstyle, umění a design. Britský fotograf Ben Awin se věnuje módní fotografii (například kampaně britské značky Lazy Oaf), streetstylu a portrétům umělců současné hudební scény.

Florin Fratica – berlínský fotograf, který dokumentoval fashion weeky v Berlíně, Londýně, Miláně a Paříži a věnoval se také streetstylovým fotografiím na módních událostech v Lisabonu, Athénách, Madridu či Tokiu, a současně majitel Photom studia, se na pražském fashion weeku objeví podruhé.

Guillaume Roujas – již na svou sedmou sezónu se do Prahy vrací profesionální přehlídkový fotograf Guillaume Roujas. Roujas bude opět oficiálním fotografem všech přehlídek. Jeho snímky tvoří unikátní online galerii současné české módní tvorby na mbpfw.com/galerie.


Martin Premuzic – přijede také majitel a kreativní ředitel jednoho z prvních evropských concept storů, berlínského Temporary Showroom. Temporary Showroom je respektovanou autoritou, která v berlínské Mitte představuje svůj kurátorský výběr avantgardní módy již více než 10 let. Do Prahy se vrací už počtvrté, aby sledovali vývoj mladých českých talentů, které je zaujali při minulých návštěvách.

Tomi Paull – pro nové objevy do své kolekce se do Prahy už popáté vrátí majitel pařížského showroomu Other/Wise. Paull strategicky sleduje vývoj na české módní scéně a již několik sezón spolupracuje se značkou LAFORMELA.

Speciální hosté
Rachid Naas se téměř dvacet let pohybuje ve světě módy a fotografie v rolích produkčního, nákupčího, kurátora a specialisty na vizuální komunikaci. Jako nezávislý odborník spolupracuje s mezinárodními reklamními agenturami, značkami, módními návrháři, fotografy, časopisy i kulturními událostmi. Mezi jeho zákazníky patří například značky Calvin Klein, Nike, prémiový nizozemský obchodní dům de Bijenkorf, džínová značka WE, japonské tenisky Onitsuka Tiger či magazín Wallpaper. Naas také spolupracuje s nizozemskou uměleckou akademií ArtEZ, je členem odborné komise amsterdamského módního týdne, spoluzakladatelem Holandské módní rady a spoluzakladatelem maastrichtského Forza Fashion House – platformy, která se věnuje objevování módních talentů a podpoře módního průmyslu. Na Business Forward Foru v úterý 20. 3. povede diskuzní panel věnovaný tématu prosazení značek na zahraničních trzích.

Profesionální týmy
Douglas Make-up tým – líčení přehlídek fashion weeku exkluzivní kosmetikou Giorgio Armani Beauty zajistí nejlepší make-up artisté z parfumerií Douglas. Sehraná sestava vizážistů, která má zkušenosti z domácích módních eventů a prestižních společenských událostí, bude pracovat pod vedením Douglas National Make-up Artisty Filipa Nováka a za supervize renomované make-up artistky Hristiny Georgievské.

Kevin.Murphy – třicítku vlasových stylistů, kteří jsou týmem postaveným speciálně pro Mercedes-Benz Prague Fashion Week, povede stejně jako v minulých letech Craig Hughan, Session Master australské vlasové značky Kevin.Murphy ze studia  s  t  o  l  e  n. Celý česko-slovenský tým doplní vlasoví stylisti z celé Evropy, USA a Austrálie.


Kreativní instalace Philips TV
Hned při vstupu do Fashion Templu v barokním interiéru Clam-Gallasova paláce vtáhne návštěvníky přehlídek do jedinečné atmosféry instalace dvanácti televizí Philips TV s kreativně zpracovaným obsahem a třístranným podsvícením obrazovek, které přenese atmosféru z obrazovek do celé místnosti. V rámci přehlídky Jana Černého se televizory Philips TV stanou také součástí přehlídkového mola a propojí zážitky probíhající paralelně v několika historických sálech paláce. „Základem všeho, co ve Philips TV vytváříme, je evropský design. Ten se rodí v našem studiu v Amsterdamu, a je tak jednou ze základních hodnot naší značky. Mercedes-Benz Prague Fashion Week je úžasná akce a pro nás také skvělá příležitost být součástí události, která na jednom místě spojuje ty nejzářivější talenty. Designérská komunita se tu spolu s návštěvníky a milovníky módy podílí na dialogu nad zážitkem z výrobku, což jim umožňuje více ocenit hodnoty a filozofii tvořící základ evropského designu,“ říká ke spolupráci Rod White, hlavní designér Philips TV.

Nadcházející Mercedes-Benz Prague Fashion Week na sezónu podzim/zima 2018 se koná v termínu 16. až 23. března 2018. Vstupenky na jeho přehlídkovou část jsou v prodeji prostřednictvím GoOut.net.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)
MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední edice v září 2017 přilákala více než 15 tisíc diváků. Pořádající agentura Czechoslovak Models je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel. www.mbpfw.com
facebook.com/mbpfw


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama