Orciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.com
Orciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.comOrciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.comMapa střediska Orciéres Merlette

Příroda, sníh a slunce

23.01.2018 00:00

Orciéres Merlette je zimní středisko s rodinnou atmosférou. Leží v nadmořské výšce 1 850 metrů, v horní části údolí Champsaur na jižní hranici národního parku Ecrin a dokonale se v něm snoubí vše, co je důležité – slunné jižní Alpy a zasněžené hory.

K dispozici je celkem 100 km značených sjezdových tratí a na 50 km běžeckých. V blízkém okolí střediska jsou převážně modré a zelené sjezdy, červené a černé pro náročnější lyžaře jsou ve výše položených terénech u vrcholu Le Drouvet a Méollion. Snowpark se 100 metrů dlouhou U-rampou pro snowboardisty a dalšími atrakcemi je na konci sedačkové lanovky La Bergere. Středisko ocení hlavně ti návštěvníci, kteří milují sluneční paprsky. Orientace svahů na jih je zárukou jízd na prosluněných svazích. Naopak milovníci volných terénu sjíždějí severní svahy s hlubokým sněhem. Je to dokonalá kombinace.

Středisko nezapomíná ani na nejmenší. Již v roce 1967 zde byla otevřena první dětská lyžařská škola a dále se specializují na nejmladší návštěvníky. Najdete tu přímo sněhové království pro děti s rozmanitým sportovním a zábavním programem. V bezpečí a pod přátelským dohledem instruktorů se hravým způsobem naučí lyžovat a zabaví celý den.

K odpočinku po sportu navštivte Grande Ourse, svět zábavy. Pod jednou střechou tu je bazén s tobogánem, kaskádami, vodotrysky, vířivky, sauny, pára a jiné. Průhlednou skleněnou stěnou si budete užívat krásné výhledy na okolní zasněžené hory.

Na konec je tu jeden opravdu netradiční zážitek - přespání v iglú ve výšce 2 200 metrů. Na náhorní plošině Rocherousse je postavena malá vesnička Williwaw s několika iglú a táborem musherů, kde můžete strávit noc. Sledovat jak slunce zapadá nad horami, kolem vás bílé ticho a hory. V noci pak, řádně teple oblečeni, pozorovat plno zářících hvězd proti tmavě modré obloze. Noc v iglú je skutečně kouzelný zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

V Orciéres Merlette na vás čeká příjemné lyžařské zázemí, bohaté volnočasové aktivity a přátelská atmosféra. Betatour.cz

Datum:23.01.2018 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama