Orciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.com
Orciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.comOrciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.comMapa střediska Orciéres Merlette

Příroda, sníh a slunce

23.01.2018 00:00

Orciéres Merlette je zimní středisko s rodinnou atmosférou. Leží v nadmořské výšce 1 850 metrů, v horní části údolí Champsaur na jižní hranici národního parku Ecrin a dokonale se v něm snoubí vše, co je důležité – slunné jižní Alpy a zasněžené hory.

K dispozici je celkem 100 km značených sjezdových tratí a na 50 km běžeckých. V blízkém okolí střediska jsou převážně modré a zelené sjezdy, červené a černé pro náročnější lyžaře jsou ve výše položených terénech u vrcholu Le Drouvet a Méollion. Snowpark se 100 metrů dlouhou U-rampou pro snowboardisty a dalšími atrakcemi je na konci sedačkové lanovky La Bergere. Středisko ocení hlavně ti návštěvníci, kteří milují sluneční paprsky. Orientace svahů na jih je zárukou jízd na prosluněných svazích. Naopak milovníci volných terénu sjíždějí severní svahy s hlubokým sněhem. Je to dokonalá kombinace.

Středisko nezapomíná ani na nejmenší. Již v roce 1967 zde byla otevřena první dětská lyžařská škola a dále se specializují na nejmladší návštěvníky. Najdete tu přímo sněhové království pro děti s rozmanitým sportovním a zábavním programem. V bezpečí a pod přátelským dohledem instruktorů se hravým způsobem naučí lyžovat a zabaví celý den.

K odpočinku po sportu navštivte Grande Ourse, svět zábavy. Pod jednou střechou tu je bazén s tobogánem, kaskádami, vodotrysky, vířivky, sauny, pára a jiné. Průhlednou skleněnou stěnou si budete užívat krásné výhledy na okolní zasněžené hory.

Na konec je tu jeden opravdu netradiční zážitek - přespání v iglú ve výšce 2 200 metrů. Na náhorní plošině Rocherousse je postavena malá vesnička Williwaw s několika iglú a táborem musherů, kde můžete strávit noc. Sledovat jak slunce zapadá nad horami, kolem vás bílé ticho a hory. V noci pak, řádně teple oblečeni, pozorovat plno zářících hvězd proti tmavě modré obloze. Noc v iglú je skutečně kouzelný zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

V Orciéres Merlette na vás čeká příjemné lyžařské zázemí, bohaté volnočasové aktivity a přátelská atmosféra. Betatour.cz

Datum:23.01.2018 00:00
Reklama

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Nejlepší výkony jezdců

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games má za sebou zřejmě svůj nejzdařilejší ročník.

Disco party v Myslbeku

Disco party v stylu 90. let na oslavu nové designerské kolekce MOSCHINO [tv] H&M.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama