Orciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.com
Orciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: Beta tourOrciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.comOrciéres Merlette, foto zdroj: www.orcieres.comMapa střediska Orciéres Merlette

Příroda, sníh a slunce

23.01.2018 00:00

Orciéres Merlette je zimní středisko s rodinnou atmosférou. Leží v nadmořské výšce 1 850 metrů, v horní části údolí Champsaur na jižní hranici národního parku Ecrin a dokonale se v něm snoubí vše, co je důležité – slunné jižní Alpy a zasněžené hory.

K dispozici je celkem 100 km značených sjezdových tratí a na 50 km běžeckých. V blízkém okolí střediska jsou převážně modré a zelené sjezdy, červené a černé pro náročnější lyžaře jsou ve výše položených terénech u vrcholu Le Drouvet a Méollion. Snowpark se 100 metrů dlouhou U-rampou pro snowboardisty a dalšími atrakcemi je na konci sedačkové lanovky La Bergere. Středisko ocení hlavně ti návštěvníci, kteří milují sluneční paprsky. Orientace svahů na jih je zárukou jízd na prosluněných svazích. Naopak milovníci volných terénu sjíždějí severní svahy s hlubokým sněhem. Je to dokonalá kombinace.

Středisko nezapomíná ani na nejmenší. Již v roce 1967 zde byla otevřena první dětská lyžařská škola a dále se specializují na nejmladší návštěvníky. Najdete tu přímo sněhové království pro děti s rozmanitým sportovním a zábavním programem. V bezpečí a pod přátelským dohledem instruktorů se hravým způsobem naučí lyžovat a zabaví celý den.

K odpočinku po sportu navštivte Grande Ourse, svět zábavy. Pod jednou střechou tu je bazén s tobogánem, kaskádami, vodotrysky, vířivky, sauny, pára a jiné. Průhlednou skleněnou stěnou si budete užívat krásné výhledy na okolní zasněžené hory.

Na konec je tu jeden opravdu netradiční zážitek - přespání v iglú ve výšce 2 200 metrů. Na náhorní plošině Rocherousse je postavena malá vesnička Williwaw s několika iglú a táborem musherů, kde můžete strávit noc. Sledovat jak slunce zapadá nad horami, kolem vás bílé ticho a hory. V noci pak, řádně teple oblečeni, pozorovat plno zářících hvězd proti tmavě modré obloze. Noc v iglú je skutečně kouzelný zážitek, na který budete rádi vzpomínat.

V Orciéres Merlette na vás čeká příjemné lyžařské zázemí, bohaté volnočasové aktivity a přátelská atmosféra. Betatour.cz

Datum:23.01.2018 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama