Val d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.com
Val d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comMapa střediska Val d´Allos

V přírodě a v srdci hor

16.01.2018 00:00

Typické francouzské lyžařské středisko Val d´Allos vyrostlo na místě malé vesničky. Nachází se v jižních Alpách v departmentu Alpes de Haute Provence v národním parku Mercantour. Oblast tvoří 3 střediska – Val d´Allos 1400, Val d´Allos 1800 a Pra Loup. Nabízí sjezdovky pro carving, snowboarding i sjezdovky pro zkušené, např. černá sjezdovka je dlouhá 2 kilometry a s převýšením 600 metrů.

Vysokohorská atmosféra Val d’Allos  - La Foux okouzlí zkušené i méně pokročilé lyžaře. Středisko je postaveno v nadmořské výšce 1 800 metrů. Jeho celodřevěná architektura je jedinečná. Nenajdete zde velké betonové stavby, jen chaty a rezidence zdobené dřevem, které tak vytváří velmi přátelskou a rodinou atmosféru.

Val d´Allos s nevyšším bodem 2600 m n. m. nabízí milovníkům klasického lyžování a snowboardingu na 180 km upravených svahů plných slunce a světla. Oblasti jsou navzájem propojené lanovkou. Le Seignus se skládá z převážně červených a černých sjezdů a La Foux nabízí lehké a střední trasy. Široké, upravené sjezdovky nadchnout začátečníky i pokročilé milovníky zimních sportů. Díky kvalitnímu umělému zasněžování jsou ve středisku dobré sněhové podmínky. Více adrenalinu a zábavy pak zažijete ve snowparcích nebo na přírodních boardercrossových tratí s valy a klopenými zatáčkami. Středisko nezapomíná ani na běžkaře, pro které je zde 800 metrů dlouhý okruh po zamrzlém jezeře a dalších 25 km běžeckých tratí a okruhů různé obtížnosti, které částečně vedou i podél řeky Verdon.

Středisko není nazýváno rodinným jen tak náhodou. Pro malé lyžaře je tu velice pestrý program. Jesle a školka pro malé, dětský klub i skipasy se speciální nabídkou pro rodiny.

Užijte si zábavu v přírodě a v srdci hor. Záleží jen na vás, jestli se budete věnovat aktivně sportu nebo relaxaci. Obojí najdete ve Val d'Allos.

Objevte lyžařský ráj Val d´Allos a poznejte místní kraj se specialistou na lyžařské zájezdy Betatour.cz.

Datum:16.01.2018 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama