Val d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.com
Val d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comMapa střediska Val d´Allos

V přírodě a v srdci hor

16.01.2018 00:00

Typické francouzské lyžařské středisko Val d´Allos vyrostlo na místě malé vesničky. Nachází se v jižních Alpách v departmentu Alpes de Haute Provence v národním parku Mercantour. Oblast tvoří 3 střediska – Val d´Allos 1400, Val d´Allos 1800 a Pra Loup. Nabízí sjezdovky pro carving, snowboarding i sjezdovky pro zkušené, např. černá sjezdovka je dlouhá 2 kilometry a s převýšením 600 metrů.

Vysokohorská atmosféra Val d’Allos  - La Foux okouzlí zkušené i méně pokročilé lyžaře. Středisko je postaveno v nadmořské výšce 1 800 metrů. Jeho celodřevěná architektura je jedinečná. Nenajdete zde velké betonové stavby, jen chaty a rezidence zdobené dřevem, které tak vytváří velmi přátelskou a rodinou atmosféru.

Val d´Allos s nevyšším bodem 2600 m n. m. nabízí milovníkům klasického lyžování a snowboardingu na 180 km upravených svahů plných slunce a světla. Oblasti jsou navzájem propojené lanovkou. Le Seignus se skládá z převážně červených a černých sjezdů a La Foux nabízí lehké a střední trasy. Široké, upravené sjezdovky nadchnout začátečníky i pokročilé milovníky zimních sportů. Díky kvalitnímu umělému zasněžování jsou ve středisku dobré sněhové podmínky. Více adrenalinu a zábavy pak zažijete ve snowparcích nebo na přírodních boardercrossových tratí s valy a klopenými zatáčkami. Středisko nezapomíná ani na běžkaře, pro které je zde 800 metrů dlouhý okruh po zamrzlém jezeře a dalších 25 km běžeckých tratí a okruhů různé obtížnosti, které částečně vedou i podél řeky Verdon.

Středisko není nazýváno rodinným jen tak náhodou. Pro malé lyžaře je tu velice pestrý program. Jesle a školka pro malé, dětský klub i skipasy se speciální nabídkou pro rodiny.

Užijte si zábavu v přírodě a v srdci hor. Záleží jen na vás, jestli se budete věnovat aktivně sportu nebo relaxaci. Obojí najdete ve Val d'Allos.

Objevte lyžařský ráj Val d´Allos a poznejte místní kraj se specialistou na lyžařské zájezdy Betatour.cz.

Datum:16.01.2018 00:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama