Val d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.com
Val d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comVal d´Allos, foto zdroj: www.valdallos.comMapa střediska Val d´Allos

V přírodě a v srdci hor

16.01.2018 00:00

Typické francouzské lyžařské středisko Val d´Allos vyrostlo na místě malé vesničky. Nachází se v jižních Alpách v departmentu Alpes de Haute Provence v národním parku Mercantour. Oblast tvoří 3 střediska – Val d´Allos 1400, Val d´Allos 1800 a Pra Loup. Nabízí sjezdovky pro carving, snowboarding i sjezdovky pro zkušené, např. černá sjezdovka je dlouhá 2 kilometry a s převýšením 600 metrů.

Vysokohorská atmosféra Val d’Allos  - La Foux okouzlí zkušené i méně pokročilé lyžaře. Středisko je postaveno v nadmořské výšce 1 800 metrů. Jeho celodřevěná architektura je jedinečná. Nenajdete zde velké betonové stavby, jen chaty a rezidence zdobené dřevem, které tak vytváří velmi přátelskou a rodinou atmosféru.

Val d´Allos s nevyšším bodem 2600 m n. m. nabízí milovníkům klasického lyžování a snowboardingu na 180 km upravených svahů plných slunce a světla. Oblasti jsou navzájem propojené lanovkou. Le Seignus se skládá z převážně červených a černých sjezdů a La Foux nabízí lehké a střední trasy. Široké, upravené sjezdovky nadchnout začátečníky i pokročilé milovníky zimních sportů. Díky kvalitnímu umělému zasněžování jsou ve středisku dobré sněhové podmínky. Více adrenalinu a zábavy pak zažijete ve snowparcích nebo na přírodních boardercrossových tratí s valy a klopenými zatáčkami. Středisko nezapomíná ani na běžkaře, pro které je zde 800 metrů dlouhý okruh po zamrzlém jezeře a dalších 25 km běžeckých tratí a okruhů různé obtížnosti, které částečně vedou i podél řeky Verdon.

Středisko není nazýváno rodinným jen tak náhodou. Pro malé lyžaře je tu velice pestrý program. Jesle a školka pro malé, dětský klub i skipasy se speciální nabídkou pro rodiny.

Užijte si zábavu v přírodě a v srdci hor. Záleží jen na vás, jestli se budete věnovat aktivně sportu nebo relaxaci. Obojí najdete ve Val d'Allos.

Objevte lyžařský ráj Val d´Allos a poznejte místní kraj se specialistou na lyžařské zájezdy Betatour.cz.

Datum:16.01.2018 00:00
Reklama

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Metronome bude letos opět cashless

Metropolitní festival Metronome Festival Prague bude letos opět cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama