Pralognan, foto zdroj: www.pralognan.com
Pralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: Beta tourMapa střediska Pralognan, foto: Beta tour

Perla uprostřed velikánů

26.12.2017 00:00

V srdci národního parku Vanoise na úpatí legendární hory Grande Casse se rozprostírá malé lyžařské středisko Pralognan-la-Vanoise. Pravá horská vesnička, její obraz dotváří přítomnost 30 třítisícových vrcholů a přátelská a útulná atmosféra. Zde lyžujete na dosah přírody.

Daleko od davů si dokázalo Pralognan-la-Vanoise a jeho 700 obyvatel zachovat jednoduchý a autentický horský charakter. Typické pro tuto oblast jsou dřevěné nebo kamenné šindelové střechy, úzké uličky a výhledy na alpské pastviny.

Lyžařská oblast se rozkládá od Pralognan 1 400 metrů nadmořské výšky do 2350 metrů. Díky blízkosti ledovců je sníh velmi kvalitní. Kromě toho je zde uměle zasněžováno více než 70 sněžnými děly. To je zárukou optimálních sněhových podmínek. Areál nabízí 24 sjezdovek pro lyžaře všech úrovní. Pro začátečníky sjezdovka z Mont Bochor a níže položené tratě Barioz a Poucet. Pro zdatnější lyžaře černá sjezdovka s prudkým srázem a převýšením 900 metrů, lesní stezky a boule nebo koridory a prašan v údolí Pariettes.

Pralognan je jedním z nejkrásnějších míst ve Francii pro zimní túry. Chcete-li se učit nebo zlepšit své dovednosti, využijte profesionální průvodce, kteří dokonale znají zdejší hory. Výlety pořádá lyžařská škola ESF a Pralognan-la-Vanoise Guide Service (Bureau des Guides). Pro začátečníky nabízí celodenních lyžařské výlety na Col de la Vanoise Pass nebo do údolí Chavière. Pro ty, kteří již mají nějaké zkušenosti, místní průvodci nabízejí celodenní výlety do ledovcového terénu a dalších vrcholů.

Pro děti je k dispozici široká nabídka zábavy. Samozřejmě škola lyžování, servis hlídání dětí, sáňkování, dětské psí spřežení, jízdy na koních, ale také Inuit Apprentice Camp, kde děti pomáhají stavět iglú, ve kterém si pak můžou vypít i horkou čokoládu.

Pralognan-la-Vanoise je nezapomenutelné místo uprostřed vysokých hor, kde člověk respektuje přírodu. Je to horská vesnice jako žádná jiná. Betatour.cz

Datum:26.12.2017 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama