Pralognan, foto zdroj: www.pralognan.com
Pralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: www.pralognan.comPralognan, foto zdroj: Beta tourMapa střediska Pralognan, foto: Beta tour

Perla uprostřed velikánů

26.12.2017 00:00

V srdci národního parku Vanoise na úpatí legendární hory Grande Casse se rozprostírá malé lyžařské středisko Pralognan-la-Vanoise. Pravá horská vesnička, její obraz dotváří přítomnost 30 třítisícových vrcholů a přátelská a útulná atmosféra. Zde lyžujete na dosah přírody.

Daleko od davů si dokázalo Pralognan-la-Vanoise a jeho 700 obyvatel zachovat jednoduchý a autentický horský charakter. Typické pro tuto oblast jsou dřevěné nebo kamenné šindelové střechy, úzké uličky a výhledy na alpské pastviny.

Lyžařská oblast se rozkládá od Pralognan 1 400 metrů nadmořské výšky do 2350 metrů. Díky blízkosti ledovců je sníh velmi kvalitní. Kromě toho je zde uměle zasněžováno více než 70 sněžnými děly. To je zárukou optimálních sněhových podmínek. Areál nabízí 24 sjezdovek pro lyžaře všech úrovní. Pro začátečníky sjezdovka z Mont Bochor a níže položené tratě Barioz a Poucet. Pro zdatnější lyžaře černá sjezdovka s prudkým srázem a převýšením 900 metrů, lesní stezky a boule nebo koridory a prašan v údolí Pariettes.

Pralognan je jedním z nejkrásnějších míst ve Francii pro zimní túry. Chcete-li se učit nebo zlepšit své dovednosti, využijte profesionální průvodce, kteří dokonale znají zdejší hory. Výlety pořádá lyžařská škola ESF a Pralognan-la-Vanoise Guide Service (Bureau des Guides). Pro začátečníky nabízí celodenních lyžařské výlety na Col de la Vanoise Pass nebo do údolí Chavière. Pro ty, kteří již mají nějaké zkušenosti, místní průvodci nabízejí celodenní výlety do ledovcového terénu a dalších vrcholů.

Pro děti je k dispozici široká nabídka zábavy. Samozřejmě škola lyžování, servis hlídání dětí, sáňkování, dětské psí spřežení, jízdy na koních, ale také Inuit Apprentice Camp, kde děti pomáhají stavět iglú, ve kterém si pak můžou vypít i horkou čokoládu.

Pralognan-la-Vanoise je nezapomenutelné místo uprostřed vysokých hor, kde člověk respektuje přírodu. Je to horská vesnice jako žádná jiná. Betatour.cz

Datum:26.12.2017 00:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama