Pharrell Williams: 100 Years – The Song We´ll Only Hear If We Care, foto kredit: LOUIS XIII.
Pharrell Williams: 100 Years – The Song We´ll Only Hear If We Care, foto kredit: LOUIS XIII.Pharrell Williams: 100 Years – The Song We´ll Only Hear If We Care, foto kredit: LOUIS XIII.

Pro další generace #Ifwecare

16.11.2017 00:00

Dne 13. listopadu 2017 představil koňak LOUIS XIII. píseň „100 Years“ – The Song We'll Only Hear If We Care. Jedinečná hudební kompozice vytvořená Pharrellem Williamsem, která bude vydána až v roce 2117. LOUIS XIII. navázal spolupráci s Pharrellem na tomto ojedinělém projektu kvůli společnému zájmu o životní prostředí. Píseň je tvůrčím vyjádřením křehkého vztahu mezi přírodou, časem a dopadem lidského konání na životní prostředí. Stejně tak, jako se koňak LOUIS XIII. soustředí na budoucnost a předání výjimečného zážitku, tak i my bychom se měli zaměřit na to, abychom příštím generacím zachovali to nejlepší, co naše Země nabízí. 

Pharellova unikátní píseň je nahrána na speciální desku vyrobenou z hlíny z křídové půdy, která se nachází v regionu Cognac ve Francii. Nahrávka je uložena ve sklepích LOUISE XIII. v nejmodernějším bezpečnostním trezoru, speciálně navrženém společností Fichet-Bauche, který může zničit pouze voda. Pokud se tedy hladina moří v důsledku klimatických změn bude i nadále zvyšovat tak alarmujícím tempem jako doteď, vědci předpokládají, že za 100 let by významná část světové půdy mohla být pod vodou. Jedinou možností, jak uchovat tento originální kus hudby, aby si je další generace mohly poslechnout v příštím století, je zaměřit se na tragické důsledky globálního oteplování. Pokud nezměníme svůj dosavadní vliv na životní prostředí, budoucí generace nebudou mít příležitost poslechnout si píseň „100 Years“ od Pharrella Williamse. Ta má totiž spatřit světlo světa až v roce 2117. Budoucnost záleží pouze na nás a další generace se jí dočkají #Ifwecare. (Když o zemi budeme pečovat, když se budeme zajímat).

Jsem velice rád, že značka LOUIS XIII. myslí na to, jak bude vypadat budoucnost našich dětí a dalších generací,“ říká Pharrell Williams: „Nad touto otázkou by se měl zamyslet každý z nás. S koňakem LOUIS XIII. máme společný cíl. Chceme chránit přírodu a umožnit tak další generaci, vidět planetu nezměněnou a stejně krásnou. Každá lahev koňaku LOUIS XIII. je životním odkazem generací mužů a žen. Vše, co se kolem nás děje, závisí na předání dědictví, zkušeností a na zachování a udržení tradic.“ Pharrell Williams se již dlouhá léta intenzivně zabývá otázkami ochrany životního prostředí a snaží se veřejnost informovat o důležitosti lidského jednání při řešení klimatických změn.

Premiéra písně „100 Years“ se uskutečnila během soukromého představení v Šanghaji, kde ji Pharrell Williams prezentoval veřejnosti. Na premiéru bylo pozváno sto hostů, kterým nebylo dovoleno pořizovat jakékoli záznamy, tak, aby píseň slyšeli opravdu jen jednou v životě. „100 Years“ tedy zůstává tajemstvím až do dalšího století. LOUIS XIII. a Pharrell Williams se snažili vybrané hosty inspirovat k tomu, aby podnikli kroky a motivovali ostatní k zapojení do mezinárodního úsilí v potlačení globálního oteplování.

Jsme neuvěřitelně hrdí na tento inovativní projekt,“ řekl Ludovic du Plessis, globální výkonný ředitel LOUIS XIII. „Příroda a čas jsou duší toho, co děláme. Pokud bude prostředí nestabilní, ani největší cellar master nebude schopen sestavit výjimečnou směs, která je ukryta v koňaku LOUIS XIII. Globální oteplování je jednou z nejdůležitějších otázek 21. století. Prostřednictvím písně „100 Years“ – The Song We'll Only Hear If We Care chceme inspirovat lidi po celém světě, aby tento problém pochopili a začali jej vnímat jako něco, co se musí co nejdříve změnit.

Nejedná se o první projekt LOUIS XIII. Již v roce 2015 spolupracoval LOUIS XIII. s renomovaným hercem a tvůrčím vizionářem Johnem Malkovichem na filmu „100 Years: The Movie You Will Never See“, myšlenkově provokujícím umělecké dílo, které zkoumá vztah minulosti, současnosti a budoucnosti.

Premiérou v Šanghaji začíná pro koňak LOUIS XIII. mezinárodní turné ve velkých městech po celém světě s cílem zvýšit povědomí o dané problematice a prostřednictvím charitativních večeří získat finanční prostředky pro organizace zabývající se životním prostředím a klimatickými změnami.

VIDEO „100 Years“ – The Song We'll Only Hear If We Care, Pharrellem Williamsem

Další informace naleznete na webové stránce www.louisXIII-cognac.com.

Otázka globálního oteplování
LOUIS XIII. byl založen v roce 1874 Paulem Emilem Rémy Martinem a je čistým výsledkem geniality jeho tvůrců a několika generací cellar masterů. Matka příroda je duší toho, co děláme. Bez její plné rovnováhy a čistoty nemohou vinice růst a ani ti největší cellar masterové nedokáží shromáždit výjimečnou směs až 1200 eaux-de-vie, která tvoří každý dekantér koňaku LOUIS XIII. Stejně jako to v minulosti dělal Paul Emiel Rémy Martin, André Giraud, Georges Clot a Pierrette Trichet, tak i dnešní Cellar Master Baptiste Loiseau, odkládá naše nejlepší eau-de-vie. Ochrana naší krajiny je proto každodenní nutností. Myslet do budoucna bylo a vždy bude základním principem naší filozofie. Naši cellar masterové střeží naše eaux-de-vie jako dědictví pro další nástupce v příštím století. Zachování dědictví pro naši budoucí generaci je nedílnou součástí DNA značky LOUIS XIII. a zapojení se do mezinárodního úsilí v boji proti změně klimatu je pro nás nejen zásadní, ale i nezbytně nutné.

Skupina Remy Cointreau, do níž patří i koňak LOUIS XIII., se dlouho věnuje mezinárodnímu úsilí o omezení globálního oteplování. Skupina se připojila k ekologické organizaci OSN „Global Compact“ před 14 lety a od roku 2014 je členem elitní skupiny „Global Compact Advanced“. Skupina je odhodlána podílet se na mezinárodním úsilí prostřednictvím programu Corporate Social Responsibility v programu OSN na ochranu životního prostředí. Přijetí opatření na pomoc při boji proti změně klimatu je jedním z hlavních cílů programu 2020, přičemž jednou z jeho částí je snížit podíl skleníkových plynů a omezit uhlíkovou stopu. Mezi hlavní priority tohoto programu patří udržitelné vinařské postupy, energetická účinnost, ekologické balení, optimalizace přepravy produktů a ochrana lesů. Vzhledem ke svým šetrným výrobním procesům patří LOUIS XIII. k velmi malým producentům CO2.

Jako společnost musíme každý den dělat to nejlepší, co můžeme, aby náš svět byl lepším místem,“ vysvětluje Ludovic du Plessis, globální výkonný ředitel LOUIS XIII. „Bohužel žádná osoba ani značka nemůže zastavit globální oteplování sama o sobě – naše odhodlání musí pocházet z jednotných globálních akcí všech lidí po celém světě. Společně jsme mnohem silnější než jakákoli osoba nebo značka jen sama o sobě. Není to jen o jednotlivém městě nebo zemi, ale o budoucnosti naší planety jako o celku. Naše obavy nepramení jen z toho, co se stane s naší oblastí Cognac, ale máme strach o každé město a krajinu na světě.

O Pharrellu Williamsovi
Navázání spolupráce s Pharrell Williamsem na tomto projektu bylo velmi přirozené a logické,“ řekl Ludovic du Plessis, globální výkonný ředitel LOUIS XIII. „Nejen že je jedním z nejtalentovanějších tvůrců současné hudby, je také jedním z nejsilnějších a nejdůležitějších světových hlasů v otázkách problematiky globálních změn, zejména co se mladší generace týká.“ Vizionářský hudebník a producent Pharrell Williams je americký zpěvák, skladatel, hudební a filmový producent. Pharrell byl oceněn 10 cenami Grammy a dvěma nominacemi na Oscara. Vášnivý bojovník za ochranu životního prostředí, který dlouhodobě vnímá změny klimatu a naléhá na svět, aby podnikl kroky k zmírnění dopadů globálního oteplování.

O koňaku LOUIS XIII.
Představte si století před námi

Každý dekantér koňaku LOUIS XIII. je životní úspěch generací cellar masterů. Od svého vzniku v roce 1874 vybírá každá generace cellar masterů z svých sklepů jen ty nejstarší a nejdražší eaux-de-vie, které tvoří srdce koňaku LOUIS XIII. I dnes odkládá Cellar Master Baptiste Loiseau ty nejkvalitnější eaux-de-vie jako dědictví pro další století i generaci.

Koňak LOUIS XIII. je směs 1 200 eaux-de-vie pocházejících z odborníky nejvýše hodnocené oblasti Cognac, z oblasti Grande Champagne. Každý dekantér je vzácným originálem, který je ručně vyráběn z jemného křišťálu, největšími sklářskými mistry. Tajemství výroby se dědí z otce na syna – z generace na generaci. Koňak LOUIS XIII. představuje výjimečné aroma evokující myrhu, med, sušené růže, švestku, zimolez, doutník, kůži, fíky a mučenku.


LOUIS XIII. je vůně, vůně času.

Datum:16.11.2017 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Fotbalisté Pelé a Kylian MBappé součástí Hublot rodiny

Fotbalová legenda Pelé a mladá fotbalová ikona Kylian Mbappé nemají společnou jen vášeň pro fotbal, ale pojí je i přirozenost, společné hodnoty, respekt a láska k životu.

Nový ředitel pánských kolekcí LV

Novým ředitelem pánských kolekcí značky Louis Vuitton se stal Virgil Abloha. První módní přehlídka pro LV proběhne v rámci týdne pánské módy v Paříži.

Lewis Hamilton v Japonsku

Čtyřnásobný mistr světa F1 zamířil na Hokkaidó, aby si zdokonalil své snowboardové dovednosti s některými z nejlepších světových jezdců.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama