Lyžařské středisko La Norma, Beta tour
Lyžařské středisko La Norma, Beta tourLyžařské středisko La Norma, Beta tourLyžařské středisko La Norma, Beta tourMarcus Schlatmann - manager a ředitel společnosti Sogenor, La Norma, Francie

Novinky z La Normy

02.11.2017 08:00

La Norma je útulné lyžařské středisko, které leží v Savojských Alpách ve Francii. Přinášíme rozhovor s managerem a ředitelem společnosti Sogenor ve středisku La Norma panem Marcusem Schlatmannem.

Společnost Sogenor vznikla v roce 1989. Dnes se stará o pronájem 135 apartmánů ve středisku La Norma a také o provozování všech vleků ve středisku.

Co nového mohou klienti od letošního roku využít ve středisku? Plánujete nějaké další investice do budoucna?
Do letošního roku jsme vyměnili ve středisku skoro všechny vleky. Máme nových 6 pom, dvě sedačky jsou po renovaci (L´Arlette, La Repose) a jedna je úplně nová (Le Carrelet). Od celkového počtu 12 vleků a pom máme v roce 2017 devět nových.

Zůstává nám ještě jedna veliká investice, renovace hlavní kabiny na prvou stranu ski areálu, která vede od dolní stanice do 2000 m.n.m. Tuto investici budeme realizovat v rámci dvou let. Taktéž plánujeme renovaci sedačkové lanovky na Le Clot, která však není až tolik vytížená, čili tato investice bude realizována někdy v budoucnu. Avšak na této sedačce jsme vyměnili sedáky a vzhledem k tomu, že životnost vleků je cca 30let, není potřeba tuto sedačkovou lanovku ještě měnit.

Máme zde ještě sedačkovou lanovku na Norma II., která datuje do roku 2007. Letos jsme na ní taktéž vyměnili sedáky, považujeme tedy tuto sedačkovou lanovku za renovovanou.

Klienti, kteří navštěvují středisko pravidelně, si také všimli většího množství sněžných děl.
Ano, zakoupili jsme 12 nových sněžných děl, která jsou žlutá a docela viditelná. Je to nová generace nízkotlakových sněžných děl, která vyrobí větší množství sněhu a mohou začít pracovat již na vyšších teplotách, než děla dosavadní, která mohla pracovat až od -4 °C.

To by tedy bylo vše, co se investic týká?
Těmito realizovanými investicemi považujeme situaci v lyžařském areálu za vyřešenou. Připravujeme ještě obnovu kabiny Le Mezelet za cca 2 roky a sedačkové lanovky Le Clot za cca 10let. Do roku 2035 by již neměly být potřeba další investice.

Sjezdovky zůstanou takto, jak jsou rozložené. Myslím si, že máme sjezdovku pro každého, od zelených po černé, v lese i na otevřených pláních. Celkový počet je 7 zelených, 7 modrých, 11 červených a 2 černé sjezdovky v celkové délce 65km.

Vidím, že máte dost sjezdovek a míst připravených pro děti nebo začáteční lyžaře.
Pro děti je ve středisku připraven bobový park dole u kabiny. Dále máme pro ně sněžný park a tematický „Gulli“ park s atrakcemi, který je v blízkosti oblasti St. Joseph. Tento tematický park je velmi oblíbený mezi dětmi ve Francii.

Pro děti i začátečníky jsou pak připraveny sjezdovky v dolní části lyžařského areálu či před restaurací Le Grizli.

Jak je řešena zábava ve středisku?
Pro všechny je týden co týden k dispozici intenzivní animační program. Začínáme již v neděli uvítacím přípitkem zdarma a informacemi o tom, co vše v týdnu mohou klienti ve středisku využít.

K bezplatným aktivitám patří tzv. sumo bitva, turnaj ve stolním tenise, možnost vyzkoušet si biatlon, tance pro děti s místním maskotem Timem, závody v bobování, divadelní představení pro děti, pokerový turnaj, karaoke večer, fotbálek na sněhu, kluziště či hokejový turnaj a další.

K placeným atrakcím patří návštěva pivovaru a barokního kostela dole ve vesnici, pevností v údolí, skákací hrad, trampolíny, skoky do nafukovacího vaku, jízdy na čtyřkolkách.

Proč by klient měl navštívit právě vše středisko? Co je Vaším hlavním lákadlem?
My jsme středisko zaměřené hlavně na rodiny s dětmi. Máme však také nabídku pro mladé, páry i starší klientelu. Pro mladé je zde k dispozici sněžný park s překážkami a možnost lyžování ve volném terénu. Pro starší generaci nabízíme několik tras pro pěší turistiku či sněžnice. Jsme v blízkosti dálnice, v blízkosti hlavního nádraží v Modane, kde staví TGV rychlovlaky, a proto je zde dobrá dopravní dostupnost. V blízkosti máme také vetší nákupní centra, která jsou ve městech Fourneaux a Modane, 10 min od nás.

Samotné centrum střediska je zónou bez aut. Automobily můžete pohodlně zaparkovat v našich prostranných několikapatrových podzemních garážích, které jsou zdarma. Díky tomu, že v centru střediska auta nejezdí, je toto místo bezpečné pro Vaše děti, můžete je bezstarostně pustit ven. Celkově je centrum vesnice umístěno na malém prostranství, takže je velmi kompaktní a bezpečné.

Spolupracujeme se 4 dalšími lyžařskými středisky v Maurienském údolí – Valfrejus, Aussois, Val Cenis a Bonneval sur Arc, se kterými jsme propojení v rámci tzv. Eski-Mo skipasu. Do každého střediska mohou klienti v týdnu zavítat na jednodenní lyžování. Za symbolickou cenu 25 eur si mohou min 6denní La Norma skipas rozšířit na tyto střediska. Doprava do středisek je zajištěna místními skibusy, každý den do jednoho střediska. Tato doprava je již v ceně Eski-Mo skipasu. Klienti mohou této dopravy využít, nebo se mohou dopravit svými auty. Střediska jsou rozmístěna v okruhu od 15 km vzdáleného Aussois či Valfrejus, do nevzdálenějšího Bonnevalu Sur Arc, který je 40 km od La Normy. Celkem tedy mohou využít více než 300 km sjezdových tratí.

Dále je možnost využít lyžování ve středisku Val Thorens, do kterého mají klienti s naším 6denním La Norma skipasem slevu 60 %. Středisko je spojeno s Maurienským údolím kabinou Les 3 Vallees Expres, která vyjíždí z vesnice Orelle, vzdálené 16 km od La Normy. Zde můžete využít až 140 km sjezdových tratí a podívat se do ultramoderního střediska, které je součástí jedné z největších lyžařských oblastní na světě, tzv. Tří Údolí. A nezapomeňte na překrásnou vyhlídku na horu Mont Blanc.

Viděla jsem, že máte i nabídku na letní dovolenou. Co vše je zde k dispozici?
V letní sezoně, v době prázdnin červenec a srpen, máme každý týden nějak tematicky zaměřený. Je zde například country týden, astronomický týden, týden zaměřený na divadlo a kabaret či sportovní týden.

Klienti mohou využít tzv. „Cosy“ pasu, což je taková obdoba zimního skipasu, avšak tento pas je zaměřen na letní aktivity, jako pronájem tenisových kurtů, ekologického kluziště, vstup do přírodního bazénku, jízdy lanovkami nahoru s možností vyvezení horských kol. Mohou využít pěší či cyklo turistiku.

Dole v údolí se nachází lanový park, mohou se zde lézt také ferrati (železné cesty), je možnost navštívit pevnosti z 14. – 18. století. V blízkosti je také Italské město Torino, kam je možno vyjet na jednodenní výlet.

Co tedy dodat na samý závěr?
Rád bych se ještě zmínil, že Češi jsou podle počtu návštěvníku v našem středisku na vysokém a ceněném druhém místě! Je to jistě způsobeno příznivou cenou, za kterou mohou ubytování v našem středisku získat a skvělou letitou spoluprací s cestovní kanceláří Beta Tour, která k nám české klienty exkluzivně přiváží.

Děkujeme za rozhovor panu Marcusu Schlatmannovi, manageru a řediteli společnosti Sogenor, La Norma, Francie.


www.betatour.cz

Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama