Manolo Blahnik odhaluje pár Českem inspirovaných střevíčků Hangisi z ručně paličkované krajky a křišťálů Preciosa v pražském Preciosa Flagship Storu
Střevíčky Hangisi z Českem inspirované limitované ediceManolo Blahnik a kurátorka výstavy The Art of Shoes Cristina Carrillo de Albornoz během setkání v pražském Preciosa Flagship StoruManolo Blahnik podepisuje pár unikátních bot, které navrhnul pro Prahu. Zdobí je více než stovka křišťálových ověsů užívaných na lustrech Preciosa

Z dílny Manola Blahnika

11.08.2017 08:00

Desítky křišťálů Preciosa zdobí každou ze spon české limitované edice ikonických střevíčků Hangisi z dílny Manola Blahnika. Ten limitovanou kolekcí dvaceti párů nejoblíbenějšího modelu své dílny rozšiřuje započatou spolupráci s firmou Preciosa.

Když jsem pracoval s ručně paličkovanou českou krajkou a křišťály Preciosa, znovu jsem si uvědomil, jak hrdý jsem na své české kořeny,“ popsal Manolo Blahnik. „Doufám, že se nositelky této limitované kolekce Hangisi budou cítit podobně výjimečně jako já při její tvorbě,“ doplnil pan Blahnik. Ten nádherné Hangisi iosobně odhalil v pražském Preciosa Flagship Storu ve společnosti svých příznivců z řad veřejnosti. Těm navíc trpělivě odpovídal na dotazy z oblasti módy i vlastního života.

Kolekce dvaceti párů českých střevíčků Hangisi je prodejní. Její exkluzivitu zvyšuje fakt, že před samotnou výrobou bot se tým Blahnikových odborníků vydá do Prahy, aby v Preciosa Flagship Storu našel s novými majitelkami ideální velikost střevíčků. Právě tento mimořádný servis zajistí, že lodičky majitelkám dokonale padnou.

Tělo českých Hangisi v temně tyrkysové barvě tvoří mimořádně jemná česká krajka, kterou vytvořila krajkářka Věra Holomečková z Vyšší odborné školy textilních řemesel a Střední umělecké školy textilních řemesel v Praze. Manolo Blahnik si konkrétní vzor krajky, pocházející z období kolem roku 1900, sám vybral z unikátního depozitáře pražské školy, který schraňuje víc než dva tisíce typů krajek. „Za takřka sto let existence školy jsme krajku zpracovávali všemi možnými způsoby. Celý střevíček z paličkované krajky ale nyní děláme vůbec poprvé. Po výtvarné i řemeslné stránce to byla velká výzva,“ říká ředitelka školy Ivana Hýblová. „Zájem o tradiční česká řemesla ani v současnosti neutuchá, dnes je naopak velice moderní. Spolupráce s Preciosou a Manolem Blahnikem je pro nás obrovskou poctou,“ dodává. Paní Holomečková se krajkářství věnuje celý život, vyučuje ho na řadě škol v Česku, ale také v zahraničí – například v Blahnikově rodném Španělsku. Dokonalý prototyp pro ukázkový pár bot zpracovala osobně. Krajky pro dvacet párů limitované kolekce budou paličkovat nejlepší krajkářky po celé republice.

Manolo Blahnik ve svých designech vzdává hold svým českým kořenům. Vždy klade důraz na nejvyšší kvalitu a dokonalé řemeslné zpracování. Spojení s Preciosou tak bylo naprosto přirozené,“ doplnil Karel Páral, ředitel rozvoje obchodu a marketingu společnosti Preciosa Components.

K Praze, kde v Museu Kampa zahájil rozsáhlou retrospektivní výstavu vlastních bot The Art of Shoes, má Manolo Blahnik blízko. Pocházel odtud jeho otec. „Česko mě dodnes inspiruje v návrzích bot. Rád do tvorby promítám dědictví mých předků,“ uzavřel pan Blahnik. Výstava bude v Museu Kampa k vidění do 12. listopadu 2017. Osvěcují ji lustry Venus, Maria Theresa a Maria Theresa Comtess z dílen Preciosa Lighting, které pan Blahnik osobně vybral.


Manolo Blahnik
Kariérou trvající 45 let je Manolo Blahnik jedním z celosvětově nejvlivnějších návrhářů bot. Jeho boty okouzlují mezinárodní společenství zbožňujících a loajálních stoupenců po celém světě. Blahnik je řemeslník. Do dneška se každou sezonu na několik týdnů vydává do továren v Miláně, aby každou kolekci osobně přivedl k životu. Všechny jím navržené boty jsou založeny na jeho nákresech, které v továrnách přeměnil do prototypů. Skvěle tvarované jehly a podpatky, které pro své boty vytvořil, neustále zdokonaluje vlastníma rukama.
V průběhu let Manolovy úspěchy docenily různé organizace v mnoha zemích, naposledy Couture Council of America, a dostalo se mu i jednoho z nejvyšších ocenění udělovaných Jejím Veličenstvem královnou Spojeného království – stal se komandérem Řádu britského impéria (třída CBE). Také publikoval řadu knih, nejnovější z nich je Fleeting Gestures and Obsessions (Letmá gesta a posedlost), již vydalo nakladatelství Rizzoli v roce 2015.
Manolo Blahnik v současnosti distribuuje výrobky do 290 prodejních míst v 33 zemích světa s 12 samostatnými obchody a přes nedávno spuštěnou platformu internetového prodeje: manoloblahnik.com. Kromě ústřední dámské řady zahrnující také večerní a denní kabelky značka vlastní i úspěšnou pánskou kolekci.

Preciosa
Sklářská tradice Preciosy sahá více než pět století nazpět, a to do roku 1548, kdy byly v Křišťálovém údolí na území dnešní České republiky položeny její základy. Ty stojí na ideálech, jako jsou kvalita, odolnost a inovace.  Díky těmto hodnotám Preciosa již po staletí dosahuje nových technologických objevů a podmanivou a nadčasovou kvalitu pravého českého křišťálu dokázala rozšířit na trzích po celém světě. www.preciosa.com

Vyšší odborná škola textilních řemesel a Střední umělecká škola textilních řemesel
Tradice této původně krajkářské školy sahá do dob Marie Terezie. Dříve byla známá jako Školský ústav umělecké výroby, který řídil a sdružoval veškeré krajkářské školy na českém území. VOŠTŘ a SUŠTŘ se dnes na tomto základě úspěšně rozvíjí a pokračuje ve výuce oborů Textilního výtvarnictví a Modelářství a návrhářství oděvů na střední škole a dále oborů Konzervování a restaurování textilií a Designem módních doplňků na škole vyšší odborné. Důraz je kladen na propojení krajkářských, tkalcovských, tiskařských či košíkářských umělecko řemeslných technik se současným výtvarným pojetím pro design veškerého textilu v interiéru či v oděvu. Toto vše dává škole jedinečný ráz jak v ČR, tak v Evropě, což bylo ověřeno účastí školy na EXPO 2015 v Miláně. (U Půjčovny 9, Praha 1, www.textilniskola.cz)

Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama