MBPFW, See Showroom supported by Nespresso & ELLE FW17 Daniela Pešková
MBPFW, See Showroom supported by Nespresso & ELLE FW17 Jan Černý

Praha na týden ožije módou

02.08.2017 00:00

Program zářijové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku nabízí řadu atrakcí pro širokou veřejnost.

  • Praha na týden ožije módou – mnoho akcí bude volně přístupných veřejnosti
  • Módní týden zahájí nákupní večer v Pařížské ulici
  • Zaostřeno na obuv: komentovaná prohlídka výstavy Manola Blahnika, ikonické adidasky i kolekce Karla Lagerfelda pro Vans
  • SLOU fashion Days přivítají zakladatelku kampaně Fashion Revolution Carry Somersovou
Zahájení v Pařížské
Ještě než se v sobotu na tenisovém stadionu Štvanice rozběhne maraton přehlídek, módní týden otevře v pátek 1. září druhý ročník akce Pařížská Harper’s Bazaar Shopping Night #2. Při té obchody představí své novinky na podzim a budou módychtivé vítat až do desáté hodiny večerní. Od soboty budou navíc Pařížskou ulici po celou dobu trvání módního týdne lemovat velkoplošné módní fotografie.

Pánská novinka
Sobota, neděle a pondělí 2. až 4. září budou patřit přehlídkám Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, při nichž se předvede téměř dvacítka návrhářů, módních značek a školních ateliérů. Vstupenky na přehlídky jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.cz. V sobotu 2. září se navíc koná představení nové oděvní kolekce jednoho z aktuálně nejvýraznějších streetstylových fotografů současnosti Adama Katze Sindinga, který je na pražském módním týdnu již pravidelným hostem. Vstup volný; začátek v 19h v The Room by Basmatee.

Nové kolekce v detailu
Po skončení přehlídkové části se kolekce všech návrhářů opět představí zblízka. V úterý 5. září od 14 do 17h budou mít v rámci akce Re-See Showroom supported by Nespresso & Elle zájemci o módu možnost vidět na jednom místě reprezentativní tvorbu současné české módy. Designéři budou přítomni osobně, je možné dozvědět se více o jejich tvorbě přímo od nich. Nespresso bude podávat kávu a redakce magazínu ELLE bude přímo v showroomu fotografovat módní editorial. The Chemistry Gallery; vstup volný.

Ikonické tenisky
Od úterý do čtvrtka 5. – 7. září bude v Klubovně 2. patro v Dlouhé ulici probíhat výstava o historii tenisek adidas Equipment „EQT – Behind The Scenes by adidas Originals“. Na programu jsou přednášky, zábavné aktivity a párty; vstup volný; 15–21h.

Výstava nejkrásnějších bot dneška
Ve středu 6. září se mohou obdivovatelky luxusních střevíčků Manola Blahnika těšit na komentovanou prohlídku výstavy Manolo Blahnik The Art of Shoes v Museu Kampa (18.30 hodin). Expozicí nejkrásnějších střevíčků současnosti od světoznámého obuvníka, který má kořeny v Čechách, provede iniciátorka výstavy a prezidentka společnosti Spain Art Marcela Tosal. Vstupné předem přes Ticketstream nebo na místě.

Kniha módy
Ve čtvrtek 7. září od 19.00 hodin bude ve Fresh Labels pokřtěna kniha streetstylového fotografa Jakuba Ferance. Vstup volný.

Designové „vansky“
Na propojení vysoké módy se stylem ulice se mohou zájemci přijít podívat do Footshopu, kde v pátek 8. září od 19.00 hodin proběhne představení nové limitované edice Vans, jež vznikla ve spolupráci s Karlem Lagerfeldem. 

Pomalá móda
Během víkendu 8. a 9. září nás čekají SLOU Fashion Days (SFD), což je nový název pro oblíbený happening udržitelné módy. V prostorách holešovického Vnitroblocku čeká všechny návštěvníky pop-up store značek, designérů a výrobců, kteří tvoří módu s respektem k přírodě a lidem. Hlavním hostem SFD bude zakladatelka mezinárodní kampaně Fashion Revolution Carry Somersová. Na programu jsou semináře, workshopy a také SWAP párty, kde je možnost vyměnit svršky. Vstup volný; program oba dny od 10. do 20. hodiny.

Stylové večírky
K módnímu týdnu už tradičně patří několik večírků, kde se zájemci o módu setkávají s insidery a tvůrci. V pátek 1. září to bude devátá párty ze seriálu Addict (v holešovické HALE 36 od 22. hodiny; vstupenky na místě), dále večírek v klubu Le Valmont (čtvrtek 7. září od 22. hodiny; vstup volný) a v pátek 8. září další z edice Blue Paper Party (v holešovické HALE 36 od 22. hodiny; vstupenky v předprodeji a na místě).

Program Mercedes-Benz Prague Fashion Week je k dispozici na www.mbpfw.com.


Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)
MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední edice v březnu 2017 přilákala více než 10 tisíc diváků. Pořádající agentura Czechoslovak Models je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel. www.mbpfw.com


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama