Prázdninové dobrodružství v karavanu, BARTH Caravan
Prázdninové dobrodružství v karavanu, BARTH CaravanPrázdninové dobrodružství v karavanu, BARTH Caravan

Originální zážitky

01.08.2017 00:00

Originální zážitky. Nádech dobrodružství. Ale hlavně dosud nepoznaný pocit svobody. To vše nabízí dovolená v obytném voze, nebo chcete-li karavanu. Svůj cestovatelský sen s bonusem absolutní volnosti a zároveň komfortu si s ním může splnit téměř každý.

Klasická organizovaná dovolená přináší hromadu starostí a otazníků. Vyjde počasí? Bude se mi líbit hotelový pokoj? Jak asi budou vařit? Nebude doprovodný program nuda? Neopozdí se letadlo? Vydržím to s dalšími účastníky zájezdu? A hlavně – budu mít dostatek vlastní svobody a možnost případné volby individuálního programu podle aktuální nálady a osobního rozpoložení?

Když prší, tak jednoduše odjedete jinam. Zaparkujete tam, kde se vám líbí a okamžitě bydlíte. Vařit, nebo vybrat si restauraci můžete podle vlastní chuti. Program je jen a jen na vás, stejně jako volba, s kým se za vysněným dobrodružstvím vydáte. Právě v této svobodě spočívá největší kouzlo karavaningu,“ říká Michal Burkoň z firmy BARTH Caravan, jedné z největších půjčoven obytných vozů v Česku.

K řízení stačí „papíry“ na osobní vůz
Michal Burkoň dobře ví, o čem mluví. Sám je totiž nadšený karavanista, který v karavanu za poslední roky strávil dlouhé týdny a projel kus Evropy, Afriky i Jižní Ameriky. „Současné obytné vozy už nejsou jen sezónní záležitostí, dá se v nich bydlet celoročně,“ podotýká Burkoň s tím, že auta BARTH Caravan už mají na svém kontě takové destinace jako Argentina, Gibraltar, Maroko, Skotsko, průsmyky Alp nebo Dolomit, putování za větrnými mlýny v Nizozemsku, výlet za francouzskými víny, ale třeba i cestu na sever Ruska nebo za polární kruh až k legendárnímu Nordkappu.

Co všechno potřebujete k tomu, aby se vysněná dovolená v karavanu stala skutečností? „K řízení našich aut je nutné vlastnit řidičský průkaz skupiny B po dobu nejméně tří let. A pak už jde jen o formality – vyberete si vůz, zarezervujete si ho, zaplatíte zálohu, při převzetí uhradíte vratnou kauci a můžete vyrazit do světa,“ vysvětluje Michal Burkoň s tím, že každý vůz z flotily BARTH Caravan je havarijně pojištěn. Navíc si k němu můžete pronajmout i další příslušenství, jako třeba elektrocentrálu, gril či nosič jízdních kol.

Příjemným bonusem, již zahrnutým v ceně pronájmu, jsou dálniční známky pro Českou republiku a Rakousko (v letních měsících pak na požádání i Slovensko, Slovinsko a Maďarsko), či zelené ekologické plakety 4. stupně pro vjezd do center měst. V případě, že dojde k technickým potížím či nehodě, je samozřejmostí přistavení náhradního vozidla.

Nabídka je pestrá, vybere si každý
Na výběr máte z celkem 10 typů vozů podle motorizace, úrovně výbavy či počtu lůžek. Vedle toho si lze pronajmout i klasický obytný přívěs nebo střešní autostan. Většinu flotily BARTH Caravan tvoří obytné nástavby značky Bürstner na podvozku Fiat Ducato s automatickou převodovkou, ale stále větší oblibu si u Čechů získávají i menší karavany VW California Coast. Vozový park půjčovny, která sídlí v Pardubicích, je pravidelně obnovován a žádné z vozidel není starší dvou let.

Další informace najdete na webu www.barth-caravan.cz, a to včetně řady tipů na zajímavé výlety a toulky po evropském kontinentu.


O BARTH Caravan
Společnost BARTH Caravan vznikla v roce 2015 a je součástí skupiny BARTH, a. s., působící na českém trhu už od roku 1994 se sídlem v Pardubicích. Součástí skupiny BARTH jsou i Autocentrum BARTH (významný autorizovaný prodejce a provozovatel servisních služeb vozů značek Volkswagen, ŠKODA, SEAT, Audi, Kia, Peugeot, FIAT a Honda), Motocentrum a Motopůjčovna BARTH (prodej a servis motocyklů značky Yamaha), BARTH Media (reklamní a marketingová agentura), BARTH Rent (autopůjčovna) a závodní tým BARTH Racing, který se pravidelně účastní slavné Rallye Paříž – Dakar. Skupina BARTH zaměstnává přes 200 pracovníků a dosahuje ročního obratu přesahujícího 2,3 miliardy Kč. Více informací najdete: www.barth.cz, www.barth-caravan.cz.

Datum:01.08.2017 00:00
Reklama

Philips opět slaví

Philips TV opět slaví úspěchy na poli designu, získal hned pět prestižních ocenění.

Vyhrála elegantní ženská silueta

Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019 pořádané v rámci Mercedes- Benz Prague Fashion Weeku se stal Boris Kráľ.

Light Moments by Sans Souci

Křišťálové sklo, pokovené povrchy, lehané sklo, a mimořádné komponenty spolu s pečlivým ručním zpracováním českých mistrů sklářů.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama