Koloseum Štvanice, Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Mercedes-Benz Prague Fashion WeekTvář kampaně Mercedes-Benz Fashion Susan Sarandon, Mercedes-Benz Prague Fashion WeekBehind the scene, Susan Sarandon, Mercedes-Benz Prague Fashion Week

MBPFW SS18

27.07.2017 00:00

Přehlídkový program módního týdne na jaro/léto 2018 zveřejněn: 12 přehlídkových bloků představí ve třech dnech 19 návrhářů, značek a školních ateliérů včetně nových jmen.

  • na molo se vrací slovenská Nehera i český Blažek
  • ano progresivní módě, ne kožichům a kožešinám
  • kromě nového Fashion Templu se zapojí nový tým make-up artistů a oficiální šampaňské týdne módy
Site-specific přehlídky, etablované značky i nováčci na MBPFW
Během tří dnů na začátku září – od soboty 2. 9. do pondělí 4. 9. – představí svou nejnovější tvorbu ve Fashion Templu zbudovaném na centrkurtu štvanického tenisového areálu a dalších lokacích celkem 19 subjektů – návrhářů, značek a školních ateliérů. Mezi nimi jsou jak zavedené módní podniky Nehera a Blažek, tak stálice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Petra Ptáčková, Miro Sabo, Odivi nebo Alter Era, ale objevují se i nová jména čerstvých absolventů Zoltán Tóth, Lukáš Krnáč, Adam Kost či zlínský student Jan Černý. „Březnová přehlídka nám otevřela nový obzor. Pobídla nás k neotřelé a odvážné prezentaci našeho designu, kvality materiálů a zpracování nejen našim zákazníkům, ale i odborné veřejnosti,“ říká Jana Kuťková, designérka značky Blažek.

Novinkou zářijové edice je rozšíření prezentací i mimo hlavní areál. Na specifické lokaci, která odpovídá tématu a ladění nové kolekce, se odehraje přehlídka Zuzany Kubíčkové, zatímco představení nové tvorby Lukáše Macháčka bude současně slavnostním zahájením provozu designérova nového prodejního showroomu. Česko-slovenské návrhářské duo LAFORMELA poprvé představí pánskou módu; úplným nováčkem na mole MBPFW pak je značka Mi Fashion Label. Konfrontace domácí studentské tvorby se světem velké módy je na programu v pondělí odpoledne, kdy se kromě obou ateliérů módního designu pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové předvedou také čtyři absolventi prestižní tokijské Bunka Fashion Graduate University (BFGU). „Těší mě, že se po své březnové premiéře na MBPFW vracejí značky Nehera i Blažek, které představují nejen kreativitu, ale také obchodní úspěch české a slovenské módy. Současně jsem rád i za příliv začínajících designérů-absolventů. Od začátku pro nás bylo důležité vytvořit platformu pro originální a progresivní módu. Kromě toho chci v souvislosti se zákazem působení kožešinových farem v Česku zdůraznit, že Mercedes-Benz Prague Fashion Week nepodporuje návrháře, kteří pracují s kožichy a kožešinami, pokud se nejedná o recyklaci již odložených kožešinových oděvů. Jakékoli zabíjení zvířat kvůli módě považujeme za hrubě neetické,“ říká Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Nový make-up artisté i šampaňské
Kromě nové lokace se na profesionální úrovni přehlídek bude poprvé v roli oficiálního make-up artisty módního týdne podílet Parfumerie Douglas se značkou Giorgio Armani. Tým zkušených vizážistů, který ve spolupráci s módními návrháři vytvoří trendové looky na příští jaro, povede National Make-Up Artist Parfumerie Douglas Filip Novák. Oficiálním šampaňským Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se stala exkluzivní značka MUMM. Přípitek šampaňským s charakteristickou červenou stuhou, jež je symbolem nejvyššího Napoleonova vyznamenání a zároveň synonymem nezapomenutelné párty, zahájí módní festival v pátek 1. září na Pařížská Harper’s Bazaar Shopping Night #2 a následném Acqua di Parma Cocktailu v hotelu Emblem a nebude chybět na žádném z večírků.

Program přehlídek Mercedes-Benz Prague Fashion Week, edice SS18, je nyní k dispozici na www.mbpfw.com. Vstupenky jsou v předprodeji prostřednictvím portálu GoOut.cz.


Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)
MBPFW je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. MBPFW podporuje lokální kreativitu, vyhledává nové talenty a inspiruje. Každý rok se ho účastní významné mezinárodní osobnosti módního průmyslu, například proslulý obuvník Jimmy Choo, dlouholetý ředitel značky Jean-Paul Gaultier Donald Potard, zahraniční novináři a nákupčí. Poslední edice v březnu 2017 přilákala více než 10 tisíc diváků. Pořádající agentura Czechoslovak Models je také organizátorem modelingové soutěže Czechoslovak TopModel.

22 let Mercedes-Benz ve prospěch módy
Za posledních 22 let se Mercedes-Benz ujal celosvětově role klíčového partnera a titulárního sponzora vybraných módních událostí. Značka se v současné době účastní více než 60 mezinárodních módních platforem, včetně týdnů módy Mercedes-Benz v Pekingu, Berlíně, Istanbulu a Miláně či uznávaného Mezinárodního festivalu módy a fotografie v Hyères. Společnost Mercedes-Benz kontinuálně podporuje vybrané módní akce po celém světě a během dvou desetiletí vytvořila obdivuhodnou reputaci podpoře rodícího se návrhářského talentu.

#MBPFW #mbfw
www.mbpfw.com  
facebook.com/mbpfw

Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Legendární 501 slaví 146 let

Nejkultovnější, nejznámější, nejprodávanější, nejvyhledávanější, nejoblíbenější… ve všech oblastech života… to jsou džíny Levi´s 501.

Vítejte na New West

Živé barvy Mexico City s uměním Fridy Kahlo a Diega Rivery, rušným životem v ulicích a sluncem zalitou krajinou slouží jako inspirace pro jarní kolekci Levi´s® Made & Crafted.

Druhá sezóna Levi´s x Justin Timberlake

Oddělit město Memphis od jeho hudby je nemožné. V tomto městě se vlastně zrodil zvuk 20. století, a to mělo vliv i na hudbu.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama