Óda na hrdiny New York City

15.07.2017 11:00

Dynamická kultura New Yorku nedávné minulosti – let sedmdesátých, osmdesátých, počátku devadesátých – je výchozím bodem a zdrojem inspirace pánské kolekce Louis Vuitton pro sezonu podzim/zima 2017. „Je to směs odkazů na bohaté i chudé čtvrti New Yorku,“ vysvětluje Kim Jones, umělecký ředitel pánských kolekcí značky Louis Vuitton. „Umělci a hudebníci, přátelé a hrdinové.“

Kolekce je poctou nepřeberné škále stylů, které vidíme jeden vedle druhého v New York City. Jejím středobodem je idea spolupráce – fúze dvou odlišných celků, kreativní cesta, jejímž výsledkem je něco nového. Inspirace přišla z různých oblastí newyorského života v průběhu třech desetiletí. Všechny tyto vlivy se složily v kolekci, která je mnohovrstevnatým výrazem moderní maskulinity.

Představte si New York v té době – jedna z prvních asociací určitě bude hnutí soudobých manhattanských umělců: Jean-Michel Basquiat, Julian Schnabel, Keith Haring, Robert Mapplethorpe a Andy Warhol. Tvůrčí síla celé skupiny a osobitý umělecký styl každého jednotlivého člena vytvořil prostor pro svobodnou kolaboraci, jejímž výsledkem byla celá řada slavných děl, zejména Basquiata a Warhola. Jejich umělecký přístup i charakteristický styl oblékání jsou patrné i v této kolekci: harlemský styl s přemírou log a denimu, typický pro značku Daniel “Dapper Dan” Day, která si získala popularitu u hiphoperů, stejně jako sedmdesátková, mírně salonní dekadence návštěvníků oblíbeného klubu Studio 54 – dvě vizuální „kotvy“ typického newyorského stylu.

V kolekci se objevuje nový postoj a silueta uvolněné elegance: široký střih kalhot i svrchních oděvů, který vytváří dojem záměrné nedokonalosti. Elegance ano, ale šmrncnutá ulicí. Ostře střižené obleky kombinované s prvky typickými pro pracovní oděvy v provedení z materiálů charakteristických pro tradici francouzského luxusu – hedvábí, kašmír, vicuña, aligátoří kůže. Luxusní materiály, utilitární střihy. Kolekce zde čerpá inspiraci zejména ze stylu Basquiata – volný střih kabátů, kašmír s nezačištěnými švy a vytahanými vlákny, která vytvářejí efekt skvrn od barvy, nebo protkané ultra tenkými proužky kůže Vuitton, v kombinaci s pyžamovými kalhotami fils coupé. Mezi „pyžamovými“ vzory nechybí ani koláže reklamních tisků z třicátých let minulého století, které v sedmdesátých letech slavily comeback v rámci art deco revi-valu. Šperky z paladia evokují třpytivý hédonismus tanečního parketu v klubu Studio 54.

Kolaborativní atmosféra inspiruje značku Louis Vuitton k nové cestě. „V rozhovorech gentlemanů v New York City nikdy nechybí zmínka o Supreme,“ tvrdí Kim Jones.

Značka Supreme vznikla na Lafayette Street v New York City v roce 1994 – tedy přesně 140 let poté, co Louis Vuitton v Paříži založil svůj podnik Malletier, a od té doby se stala newyorskou ikonou. Supreme zosobňuje atmosféru tohoto města i aktuální kolekce, která pramení z kulturního mixu. Spolupráce Supreme a Louis Vuitton na přípravě kolekce pro sezonu podzim/zima 2017 je historicky prvním společným počinem těchto dvou značek. Výsledkem je mini kolekce oblečení, doplňků a šperků, která byla předvedena veřejnosti v rámci módní přehlídky Louis Vuitton. Klasický vzor Monogram je „narušen“ ikonickým obdélníkovým logem (Box Logo) značky Supreme. Tento kombinovaný motiv se objevuje na různých produktech, včetně sepraného ja-ponského denimu a žakáru, fils coupé na pyžamech a také v koňakově-čokoládové kombinaci odkazující na originální plátno Monogram z roku 1896. Je to více, než spolupráce dvou značek – zde se dokonalost newyorského street stylu potkala s francouzským savoir-faire značky Louis Vuitton.

Inspirována touto fúzí dvou legend, značka Louis Vuitton nepřestala v rámci přípravy kolekce spolupracovat – tentokrát sama se sebou – a k plodné spolupráci vyzvala různé oblasti své vlastní řemeslné odbornosti. Na koženém zboží, které kombinuje textilní materiály s kůží, jsou předvedeny klasické řemeslné techniky práce s plátnem Louis Vuitton Monogram a kůží Cuir Taurillon. Nechybí ani velmi složité vzory a dekorativní prošívání. Na řadě doplňků a tašek se objevuje kontrastně zbarvená kůže Epi a plátno Monogram – odpovídá to duchu celé kolekce, která je postavena na fúzi různých stylů a přístupů. Sportovní boty jsou též ve stylu osmdesátých let – se zvýrazněnými špičkami – nebo devadesátkové techno-tenisky; jejich materiály jsou nezaměnitelně luxusní – kůže Louis Vuitton Epi, aligátoří kůže, ražený vzor Monogram a vzor diagonálních pruhů na špičce.

Na doplňcích Louis Vuitton je vždy vidět určitý dialog historie a současnosti, a to je také forma spolupráce. Pro tuto sezonu znovu ožily archivní styly a techniky a propojily se s moderními tvary a akcenty – a vznikl čistě aktuální a velmi originální tvar. Doplňky z mini kolekce Louis Vuitton x Supreme jsou vyrobeny z průhledného plátna toile se žakárovým vzorem zkombinovaného s ikonickou surovou hovězí kůží, kterou používá značka Louis Vuitton na svých produktech, nebo jsou z černé a červené kůže Epi s raženými logy Supreme. Tvary jsou moderní, ale většina z nich vychází ze 163leté historie značky Louis Vuitton, a pro tuto příležitost byla „znovu objevena“ v archivech.

Pánská kolekce Louis Vuitton pro sezonu podzim/zima 2017 představuje komplexní a vyčerpávající cestu napříč všemi stylovými vlivy, z nichž se skládá – skládal a vždy bude skládat – originální styl města New York. Je to óda na všechny přátele a hrdiny tohoto velkoměsta.


 

Datum:15.07.2017 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama