Stephanie Jordan.

Dáma s vášní pro gin

10.07.2017 16:00

S charismatickou a energií sršící Stephanie Jordan, globální ambasadorkou Ginu Tanqueray, jsme si popovídali o její práci, a také nás zasvětila do tajů a historie ginu. Je to skutečná dáma z alkoholového světa, jejíž srdce buší pro gin.

Nyní působíte jako globální ambasadorka Ginu Tanqueray. Čím Vás tato práce fascinuje?
Spousta lidí podle mě ani netuší, že takový druh činnosti existuje. Přitom kdyby vám někdo položil otázku „Chtěl bys být placený za to, že cestuješ kolem světa a testuješ koktejly?“, se vší pravděpodobností byste souhlasili a odvětili: „Ale v čem je ten trik?" V dnešní době čím dál tím větší počet z nás neaspiruje chodit každý den do kanceláře a snaží se tak hledat jiné cesty, jak se uživit. Krása internetu a mobility je v tom, že můžete pracovat kdykoliv a odkudkoliv. 

Leckomu se toto spojení – Alkohol a žena – může zdát neobvyklé. Co Vás vedlo k tomu, že jste zvolila tento průmysl?
Mí rodiče v tomto odvětví již od mého dětství pracovali, proto jsem to logicky považovala za přirozené prostředí, ze kterého vzešla volba mého studijního oboru i kariéry. Vnímám to jako součást mé identity a zároveň jako velkou vášeň.

Jak dlouho se tomu věnujete?
V oboru pracuji 10 let, globální ambasadorkou Tanqueray jsem dva roky, ale dříve jsem byla  lokální ambasadorkou ve Španělsku.

Mohla byste nám, laikům, přiblížit, jaké jsou hlavní rozdíly mezi lokálním a globálním ambasadorem, krom toho, že v druhém případě mnohem více cestujete po světě?
Tyto dvě pozice se od sebe obrovsky liší. Na místním trhu reprezentujete kolekci značek, vaše činnost je velmi "limitovaná" - máte rozpočet, určitý počet klientů, barů a restaurací, které navštěvujete. Významný rozdíl vidím také v tom, že když se pohybujete na místním trhu, vidíte okamžité výsledky své práce. Co se organizace události týče, máte ji od začátku do konce ve vlastních rukou.
Na opačném pólu, když jste globální ambasador, je nemožné, abyste odváděl veškerou práci. Její náplní je spolupráce s destileriemi a vytváření obsahu, který pak předávám právě lokálním ambasadorům. A jak mé pracovní dny v současnosti vypadají? Je to pestré. Jsem na cestě, vedu odborné semináře a přednášky, vytvářím pro značku marketingový obsah a koncept kampaně, tedy její vizuální stránku, story-telling.. Velké množství času člověk přemýšlí, zda by dané informace ocenili například v Mexiku. Je to tedy mnohem více o kreativitě.

Kterými vlastnostmi a dovednostmi musí člověk disponovat, aby dělal práci ambasadora dobře?
Především musíte mít kladný vztah k lidem. Být nápomocní, přátelští, otevření a velmi komunikativní za všech okolností. To, že byste měli ovládat několik světových jazyků a dokonale se vyznat v pohostinství, je samozřejmé. Další nezbytností je pak zevrubná znalost všech aspektů značky, kterou reprezentujete – od její historie, přes filozofii až po nedílné ingredience a detaily, které jsou její neodmyslitelnou součástí. A tyto vědomosti je pak třeba ostatním předat poutavou a zajímavou formou.
Mnoho barmanů si myslí, že pro to, abyste dobře reprezentovali značku, stačí být dobrý za barem. I přesto, že mám s touto prací také zkušenosti, a tudíž vím, jak míchat drinky, není to moje specializace. Ta čpí právě ve schopnosti je inspirovat, aby správně namixovali koktejl s drinkem, který držím v ruce. Je to, jako bych radila malíři, jak namalovat obraz.

Zabrusme teď do historie Ginu Tanqueray..
Dříve si lidé gin asociovali s chudobou a prostitucí. To se ale změnilo na konci 19. století, kdy chemik Charles Tanqueray založil v Londýně svou palírnu. Gin tehdy přestal být pouhým nápojem dělnické třídy a zbavil se negativního přídomku „likér hříchu“. Otevřely se „gin paláce“ a kolemjdoucí přicházeli, aby si objednali sklenku jeho dobrého ginu. Tanqueray se stal největší značkou této lihoviny a byl také zvolen nejoblíbenějším ginem padesáti nejlepších barů z celého světa.

Co na něm máte ráda?
Z mého pohledu je to jedinečný nápoj. Patří mezi značky, které s sebou nesou styl a odkaz. Samotná královna matka ho považovala za svůj nejoblíbenější drink a jak vysokého věku se dožila! Můžete si ho též spojit s érou Velkého Gatsbyho či se vcítit do kůže Franka Sinatry, jenž ho rád popíjel se suchým martini. Je přístupný všem, i přesto, že byl dlouhou dobu brán za čistě ženského společníka.

A co Vy? V jaké historické epoše byste nejraději, s ohledem na kulturu a životní styl, popíjela gin?
Nemohu se rozhodnout, jestli bych se radši viděla ve filmu Chicago, pokuřující v temném klubu s rukavičkami na rukou a s jazzovými rytmy v pozadí, nebo právě ve stylu Velkého Gatsbyho. Zajímalo by mě také období prohibice ve Spojených státech, ale s Al Capone za zády by to pro mě bylo moc nebezpečné.


Datum:10.07.2017 16:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Fotbalisté Pelé a Kylian MBappé součástí Hublot rodiny

Fotbalová legenda Pelé a mladá fotbalová ikona Kylian Mbappé nemají společnou jen vášeň pro fotbal, ale pojí je i přirozenost, společné hodnoty, respekt a láska k životu.

Nový ředitel pánských kolekcí LV

Novým ředitelem pánských kolekcí značky Louis Vuitton se stal Virgil Abloha. První módní přehlídka pro LV proběhne v rámci týdne pánské módy v Paříži.

Lewis Hamilton v Japonsku

Čtyřnásobný mistr světa F1 zamířil na Hokkaidó, aby si zdokonalil své snowboardové dovednosti s některými z nejlepších světových jezdců.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama