Co měsíc, to jiný michelinský kuchař

26.04.2017 14:00

Přijdou vám pražské restaurace příliš fádní a jejich nabídku už znáte nazpaměť? Na Šumavě u Štěpána jste již ochutnali vše, co ochutnat šlo, a rádi byste konečně zkusili něco nového? Tak nasedněte na letadlo a zaleťte si do Salcburku do Hangar-7. Čeká vás výtečná večeře a velmi zajímavý doprovodný program," radí Adriana Gregorová, travel designer z Exclusive Tours.

Hangar-7 je unikátní prostor, jehož majitelem je nadšený pilot a spoluzakladatel firmy Red Bull Dietrich Mateschitz. V útrobách Hangar-7, který se nachází přímo na letišti v Salcburku, naleznete kolekci závodních automobilů Formule 1 a ve světě zcela jedinečnou sbírku leteckých nadšenců vystupujících pod jménem Flying Bulls.

Ta čítá „nejlepší letadla v historii letectví“. Mezi nimi i takové rarity jako Lockheed P- 38 Lightning, které poprvé spatřilo světlo světa v roce 1939, či americký bojový letoun Vought F4U Corsair od společnosti Chance. Jsou tu také unikátní vrtulníky, mezi kterými vyčnívají dvě BO 105, jediné civilní helikoptéry s licencí pro vzdušnou akrobacii.

To však zdaleka není všechno, Hangar-7 funguje rovněž jako nádherná galerie nejen současného umění. Od 5. dubna do 1. května zde na vás čeká výstava sportovních fotografií nejprestižnější fotografické agentury na světě – Magnum Photos. Každá z jejích ikonických fotografií sportovců vypráví svůj vlastní příběh, ať už se jedná o portréty Michaela Schumachera, Arnolda Schwarzeneggera či Muhammada Aliho.

Od 4. května do 4. července se můžete těšit na další fotografickou výstavu, tentokrát z dílny Terra Mater Factual Studios a jejich magazínu o vědě a přírodě. Můžete se kochat díly těch nejlepších fotografů světa, mezi které se řadí Anne Ackermann, Kasper Hedberg či Araquém Alcântara.

Skutečným zlatým hřebem Hangar-7 je však restaurace Ikarus, která se pyšní zcela jedinečným konceptem. Každý měsíc zde totiž vaří jiný michelinský šéfkuchař. Ačkoli se menu pravidelně mění, jeho nesporná kvalita je stálá.

V posledních dubnových dnech se můžete těšit na Josého Avilleze, šéfkuchaře první lisabonské restaurace, která získala dvě michelinské hvězdy – Belcanto. Každé jeho menu je příběhem o několika chodech, který vzdává hold bohaté portugalské kuchyni a Avillezově lásce ke snoubení tradičních surovin a moderních postupů. Mezi jeho speciality patří například dušená parmice nachová v játrovém sosu se škeblemi Bulhão Pato, zprudka opečená hovězí svíčková s rozmarýnem, sezónní zeleninou a česnekovým pyré či hovězí oháňka s cizrnou, foie gras, telecími šlachami a cibulovým krémem.

V květnu vás čeká výlet za tradiční britskou kuchyní v podání Isaaca McHalea, šéfkuchaře michelinské restaurace The Clove Club, která se nachází v londýnské hip čtvrti Shoreditch. Ten se soustředí na typickou skotskou a britskou kuchyni a jeho ucelená menu jsou proslulá tím, že patří mezi to nejlepší, čím se můžete pochlubit na Instagramu a dalších sociálních sítích. A přitom si výtečně pochutnáte. Mezi jeho nejoceňovanější jídla patří syrové hřebenatky s lanýži Perigord, lískovými ořechy a klementinkami či makrela s rebarborou a opečenými ovesnými vločkami. A je toho samozřejmě mnohem více. Ne nadarmo se The Clove Club umístil na 26. místě žebříčku nejlepších světových restaurací, navíc s oceněním skokan roku 2016.

Aniž bychom chtěli jakkoliv znevažovat dva předchozí mistry oboru, naprostý kulinářský luxus vás čeká v červnu. To totiž Hangar-7 navštíví německý šéfkuchař Thomas Bühner, jeden z mála držitelů tří michelinských hvězd v celém Německu. Bühner již dávno přesáhl svůj obor a jeho kuchyně je skutečným uměleckým zážitkem ve všech směrech. Pokud jej nezastihnete v Ikaru, rozhodně se stavte v jeho La Vie v Osnabrücku. Mezi jeho speciality se řadí humří polévka s indickým kari a krémem z mořských ježků či filet z kanadského bizona, omáčkou foyot, cikorkou a smrži.

V případě, že vás nabídka aktivit Hangar-7 a jeho restaurace Ikarus zaujala, neváhejte kontaktovat Exclusive Tours, rádi vám zařídí rezervaci i dopravu soukromým letadlem až na místo.

Datum:26.04.2017 14:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama