5 tipů na dlouhé cesty

25.04.2017 14:00

Blíží se sezóna letních dovolených a dlouhých výletů, a tak neuškodí znát pár vychytávek, které vám pomohou cestu bez problémů zvládnout a také vydržet, aniž byste se ukousali nudou.

Aplikace v mobilu

Asi nemusíme připomínat, že bez mapy se na cestách neobejdete. Je vám ale asi jasné, že papírové mapy už tak trochu nejsou v kurzu. Pořiďte si proto aplikaci, která vás dovede přesně tam, kam potřebujete. Třeba takové Mapy.cz nabízí navigaci zdarma a navíc tu najdete i tipy na výlety, a také vyznačené turistické stezky. Kromě navigace si ale nainstalujte i další aplikace, které vám cestování zpříjemní a ulehčí. V oblíbeném Foursquare najdete tipy na nejbližší a nejlepší restaurace či kavárny v okolí. Jestli máte raději cestování po tra-dičnějších turistických cílech, zkuste aplikaci Výletník.

Dobré čtení
Číst můžete, když zrovna neřídíte. Samozřejmě není nad papírovou knihu - na dlouhou cestu jsou nejlepší detektivky, které přečtete jedním dechem. Z novinek doporučujeme třeba román Zkrotit vlka od Benjamina Blacka, který vychází v květnu, anebo krimi thriller Kobra od Deona Meyera, který seženete už dnes. Aby se ale během cest zabavili i řidiči, zvolte audioknihu. Horkou novinkou jsou například povídky Oty Pavla, které namluvil Miroslav Donutil.

Energie na cesty
Dlouhé cestování je někdy náročnější než pěší túra. Je proto dobré vědět, co vám spolehlivě dodá energii. Nejsnadnější cestou jsou samozřejmě energy drinky. Občas nezaškodí osvěžit tělo a mysl, speciálně při řízení, které je náročné na pozornost a soustředění. Pomoci si můžete energetickým nápojem s dávkou stimulantů, vitaminů a minerálů. A jede se dál.

Správná kosmetika
Obzvlášť pokud je venku horko, není jednoduché snést dlouhé hodiny v autě. Ještě když cestou k moři uvíznete někde v zácpě. Asi nemusíme připomínat, že máte mít zásoby pitné vody, ale myslete na hydrataci i zvenčí. Na rozpálené silnici vás krásně osvěží termální voda ve spreji, kterou si jistě zamilují i vaše děti, a navíc je to mnohem zdravější než vzduch z klimatizace. Vyplatí se mít po ruce i hydratační tělové mléko, abyste do cíle nepřijeli vysušení jako tresky. A obzvlášť malé děti by dokonce i v autě měly být natřené opalovacím krémem (případně okno zakryjte, ať na ně nesvítí). Je totiž sice pravda, že slunce přes sklo neopaluje, ale bohužel je to tak, že sklo propustí všechny škodlivé paprsky, takže kůži ubližuje, i když sedíte v autě.

Auto v dobrém stavu
Jestli míříte až k moři, nebo třeba na sever Evropy, je dobré nechat si pro jistotu zkontrolovat stav vašeho vozu v servisu. Existuje ale ještě jedno řešení, jak prodloužit životnost a spolehlivost vašeho motoru, a tím je palivo Efecta u Benziny, které spolehlivě během jízdy čistí motor vašeho auta.

Datum:25.04.2017 14:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama