Zlatí chrti

30.03.2017 10:30

Dostihoví greyhoundi, vznešená a elegantní rasa. Všichni tito psi jsou vysocí, šlachovití, mrštní, štíhlí a velmi dobří běžci. Řeč je o Anglických chrtech. Ve středu proběhlo udílení cen Zlatý chrt - GOLDEN GREYHOUND AWARDS, které se uskutečnilo na chrtím závodišti Greyhound Park Motol v Praze. Byli vyhlášeni nejúspěšnější dostihoví greyhoundi šampionátu Zlatý chrt roku 2016.

Tato velkolepá událost, pro kterou se již vžil název Chrtí Oskaři, se samozřejmě nemohla obejít bez českých celebrit, šampaňského, krásných žen, červeného koberce, zkrátka slavnostní atmosféry a všeho, co k ní neodmyslitelně patří. Vítězové celoroční chrtí soutěže, na předávání cen dorazili v luxusní limuzíně a pro ocenění si kráčeli po červeném koberci, jako skutečné světové hvězdy. Své výhry za vítězství převzali majitelé chrtů, kteří si své čtyřnohé mazlíčky navýsost hýčkají. Greyhoundi jsou z celého světa a jsou opravdovými dostihovými celebritami.

Zlaté sošky, tak zvané Chrtí Oscary v Greyhound Parku Motol letos předávala řada významných českých osobností. Zúčastnili se Monika Bagárová, Martin Dejdar, Kateřina Kaira Hrachovcová, Klára Doležalová, Barbora Mottlová, Denisa Nesvačilová, Lukáš Pavlásek, Andrea Verešová a Jolana Voldánová.

Každý kontakt s těmito psími sportovci je pro mne zážitek! Chrti jsou mojí obrovskou vášní. Vždycky se mi tajil dech, když jsem viděla běžet greyhounda,“ nadšeně pronesla moderátorka Klára Doležalová, která je také hrdou majitelkou chrta, ten se ovšem na závodění teprve chystá.

To herec a moderátor Martin Dejdar byl na chrtích dostizích nováčkem: „Chrtích dostihů se účastním poprvé, zatím jsem neměl takovou příležitost. Chrti na mě působí jako velice vznešené plemeno, zajímavá podívaná.“

Stejně tak zpěvačka Monika Bagárová měla svoji dostihovou premiéru: „Nikdy jsem na takové akci nebyla. Chrti se mi moc líbí, působí na mne hodně důstojně. Myslím, že je něco pravdy na tom, že si lidi vybírají plemeno podle nějakého podvědomého klíče. Celkově psy miluju a sama mam doma malinkou čivavu. Miluju je dokonce tak, že mám v úmyslu, v nejbližší době, se začít věnovat pomoci týraným pejskům,“ uvedla krásná zpěvačka.

Každý rok si členové České greyhoundové dostihové federace vyberou některou z nadací, pro kterou se vítězný chrt vzdá své finanční výhry a prostřednictvím svého majitele předá tento dar ve prospěch potřebným. „Jelikož i můj greyhound před léty toto ocenění získal, rozhodl jsem se jeho finanční výhru věnovat na charitativní účely, a následně se z toho stala již desetiletá tradice. Následovali mne i další majitelé vítězných Zlatých chrtů – Velmistrů, a tak je tomu doposud,“ prozradil prezident České Greyhoundové Dostihové Federace Zdenek Grondol a dodal: „ Impulsem k uspořádání akce Zlatý chrt, byla hlavně úcta majitelů greyhoundu k tomuto noblesnímu plemeni.“

V letošním roce velmistrovská výhra chrtí závodnice jménem CHANDON ve výši 100.000 Kč poputuje na Nadační fond Andrey Verešové, který podporuje talentované děti ze sociálně slabších rodin a dětských domovů. Fond všestranně přispívá ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí.

Z celého srdce bych chtěla poděkovat majitelům vítězných chrtů za ušlechtilý a velmi velkorysý dar NFAV. Moc si toho vážím a slibuji, že peníze velmi pečlivě rozdělíme mezi děti, které naši pomoc opravdu potřebují,“ děkovala prezidentka nadačního fondu Andrea Verešová.

Tento ročník Chrtích Oskarů má jednu zvláštnost - šampionát fen má dvě vítězky. Obě dosáhly shodného celkového počtu bodů za své umístění v jednotlivých dostizích uplynulé sezóny. Taková dualita se v historii bodovacího dostihového šampionátu Zlatý chrt - Golden Greyhound ještě nestala. Jsou jimi krásná černá fena ROSA Louise, která za své vítězství získala titul Zlatý chrt 2016 - Vítěz, a krásná žíhaná fenka Kinloch Chandon, jelikož zvítězila tři dostihové sezóny po sobě, dosáhla na nejvyšší titul Zlatý chrt 2016 - VELMISTR. Tento ročník Chrtích Oskarů je výjimečný také v tom, že titul Zlatý chrt - Velmistr je již druhým rokem získán chrtí sportovkyní. Velmistrovský chrtí šampionát tedy ovládly "holky". Pomyslnou velmistrovskou korunku předává chrtí sportovkyně s růžově lakovanými drápky jménem Queen VUITTON, s titulem Zlatý chrt Velmistr a Zlatý chrt Par Excellence.

V kategorii psů chrtího závodního šampionátu dosáhl nejvyššího počtu bodů za své umístění v uplynulé dostihové sezóně bílý greyhound s černými plotnami jménem Makeshift Azzaro a náleží mu titul Zlatý chrt 2016 - Vítěz.

Celou akcí provedla slovem i písní Heidi Janků, která je již tradiční moderátorkou Golden Greyhound Awards.

Datum:30.03.2017 10:30
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama