Street Rod 2017

09.03.2017 11:00

Harley-Davidson představuje svoji další letošní novinku, motocykl Street Rod 2017, který vzbuzuje obdiv a boří zažité mýty. Nový Harley-Davidson Street Rod spadá do temné řady Dark Custom, vyrostl na platformě Street a konstruovaný je do městského provozu, přináší však vzrušující zážitky i mimo město. Nezdolný bojovník střední váhy dostal motor High Output Revolution X 750 V-twin s vyšším maximálním výkonem a silným točivým momentem v širším rozmezí otáček, který zahalil do volnosti a svobody stylu Dark Custom.

Perfektně vyladěný motor High Output Revolution X 750 má větší točivý moment ve středních otáčkách a vyšší maximální otáčky. Silnější motor si vyžádal ostřejší geometrii řízení a agresivnější jízdní pozici. Další vylepšení jsou i v oblasti odpružení, brzd a kol.

Křivky modelu Street Rod jsou prostě nezaměnitelné. Jeho drsný výraz je destilátem stylu Harley-Davidson Dark Custom doplněný náznaky flat-trackové oceli a vyzařuje cílevědomost díky dopředu nakloněnému akčnímu posazu jezdce.

Nová pohonná jednotka High Output Revolution X 750 modelu Street Rod dostala ostré vačky, hlavy s lepším průtokem plynů, větší kompresi a vyšší maximální otáčky. Umí si přitáhnout pozornost. Chtěli jsme vyvinout také odpovídající podvozek, s ostřejším ovládáním a agresivním posazem, perfektní pro jízdu v městském provozu a protahování v zatáčkách. Jeho postoj a ergonomie daná polohou sedla, stupačkami a širokými řídítky zaručují řidiči dokonalé ovládání. Fakt, že model Street Rod vypadá tak dobře – a velmi se blíží našim prvním nákresům – nám dělá velkou radost,“ říká Mathew Weber, Hlavní konstruktér Harley-Davidson.

Větší točivý moment ve středním pásmu otáček, vyšší výkon a zvýšení maximálních otáček o 1000 ot/min…
Kapalinou chlazený motor V-Twin High Output Revolution X 750 modelu Street Rod s rozvodem SOHC, osmi ventily a úhlem válců 60° dává o 20 % vyšší výkon a o 10 % větší točivý moment než u modelu Street 750. Maximální výkon přichází při 8 750 ot/min, největší točivý moment při 4 000 ot/min. Je naladěný tak, aby podával optimální výkon v pásmu mezi 4000 a 5000 otáček, se silným zátahem ve středním pásmu, který jezdec bude vnímat v každý okamžik a může jej využít v reálných situacích.

Používá větší airbox a nové vstřikovače o průměru 42 mm, nové čtyřventilové hlavy válců, vysoko zdvihové vačkové hřídele a tlumič výfuku s větším objemem – to vše zlepšuje průtok vzduchu v sání a snižuje spotřebu. Kompresní poměr je navýšený 11.0:1 na 12.0:1, maximální otáčky se posunuly z 8 000 na 9 000 ot/min.

Ostřejší geometrie, nové odpružení a brzdy přinášejí obratné ovládání
Rám modelu Street Rod je přizpůsobený vyššímu výkonu motoru. Vepředu využívá robustní obrácenou vidlici 43 mm ukotvenou v úchytech z odlehčeného hliníku. Úhel řízení se zostřil ze 32° na 27° za účelem zrychlení řízení.

Nové zadní tlumiče používají externí kapalinovou nádobku, která umožňuje navýšení kapacity tlumicí kapaliny a zajišťuje stejnoměrné tlumení. Zdvih odpružení se zvýšil o 31 % na celkových 117 mm. Kyvná vidlice ve sportovním designu je prodloužená, aby bylo možné použít delší tlumiče.

Nový tvar sedla zaručuje jistou polohu jezdce, zvýšení sedla na celkových 765 mm vylepšuje výhled jezdce dopředu. Model Street Rod také používá nové kované páčky brzd a řazení a hliníkové stupačky, které pomáhají zlepšit ovladatelnost a usnadňují jisté došlápnutí na zem při stání. Zábavnější průjezdy zatáček podporuje zvýšení maximálního náklonu z předchozích 28,5° napravo i nalevo na současný maximální úhel 37,3° napravo a 40,2° nalevo.

Plochá řídítka v dragsterovém stylu dovolují jezdci zaujmout optimální jízdní pozici a podporují upevnění nových zpětných zrcátek nad nebo pod rukojeti. Jejich patentovaný design umožňuje sklopení zrcátek bez kontaktu s rukama řidiče.

Model Street Rod má exkluzivní 17palcová černá paprsková litá kola a nové radiální pneumatiky Michelin Scorcher 21 s rozměry 120/70 R17V vepředu a 160/60 R17V vzadu. Dvojitá kotoučová přední brzda 300 mm s dvoupístkovými třmeny doplněná systémem ABS garantuje špičkový brzdný účinek. Standardní výbava obsahuje i bezpečnostní systém Harley-Davidson Smart Security System.

Nekompromisní Dark Custom s něčím extra…
Model Street Rod svůj vylepšený motor a ovladatelnost zahalil do volnosti a svobody stylu Harley-Davidson Dark Custom. Masivní černé vidlice a úchyty završené novým sportovním štítkem (barevně sladěným s barvou kapotáží až na černou středovou část) posouvají těžiště dopředu. Nová zadní část s perforovaným zadním blatníkem působí lehkým dojmem, koncové světlo i směrovky jsou diodové.

Zvýšená jízdní pozice a 17palcová kola posilují atletický vzhled modelu Street Rod, nový kryt airboxu a ostřejší tón výfuků zase přitahují pozornost k výraznému designu motoru.

Harley-Davidson Street Rod bude nabízen ve třech barevných kombinacích: Vivid Black, Charcoal Denim a Olive Gold, která dají maximálně vyniknout stylu Dark Custom.

Datum:09.03.2017 11:00
Reklama

Palmers v Praze

V Praze v Palladiu byla otevřena nová vlajková prodejna spodního prádla Palmers za účasti Conchity Wurst.

Jak se rodí bublinky

Víte, co dodává šumivým vínům jejich neopakovatelnou chuť? Zjistěte v osmi bodech, jak vznikají sekty vyráběné klasickou metodou.

Nápady na dárky

Nespresso odhaluje novou limitovanou edici inspirovanou světem sladkostí pro nadcházející sváteční sezonu.

Hledáte únik od Vánoc?

Pojeďte si užít klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše od 7 770 Kč/os.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zákulisí očima závodníka

Lukáš Kvapil se po roce vrací na Rallye Dakar. Nabídne pohled do zákulisí, pocity jezdce a zažije i cíl.

Gymkhana GRiD Livestream

Od neděle 19. listopadu se těšte na ty nejlepší živé záběry z bitvy na asfaltu Carnival City v Johannesburgu.

Oslavy Harley-Davidson

115. výročí Harley-Davidson oslaví celý svět v Praze. Přípravy běží naplno. 8 měsíců před akcí je prodáno přes 10 tisíc vstupenek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
15.12.2017

Výstava na téma Vášeň

The Chemistry Gallery pořádá od 1. 12. do 15. 12. 2017 výstavu, kde se představí 48 děl současných umělců vytvořených speciálně pro tuto příležitost.

Reklama