Pohostinná Kréta

24.02.2017 14:30

Mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou patří již několik let Kréta - jeden z nejslunnějších ostrovů Středomoří. Největší řecký ostrov se může chlubit krásnými plážemi a impozantní hornatou krajinou. Obyvatelé ostrova jsou navíc velmi přívětiví a každého návštěvníka pohostinně uvítají. I proto je tato oblast považována za nejosobitější místo Řecka.

Načerpejte nové síly uprostřed olivových a palmových hájů

Hlavním očekáváním snad každé dovolené u moře je čirá voda lemovaná krásnými plážemi, kde si v klidu vychutnáte chvíle odpočinku. Krétské pláže patří k těm nejhezčím v Řecku, ať už si vyberete severní pobřeží, které se do moře svažuje pozvolna, a je tudíž vhodné pro rodiny s dětmi, seniory a neplavce, nebo prudší jih s útesy. Mezi nejoblíbenější patří široká a písčitá Falassarna, která se nachází v klidné oblasti olivových hájů. Populární je i pláž Vai, kde roste na 5 000 palem a je chráněnou krajinnou oblastí. Chcete-li dovolenou proložit aktivním odpočinkem, může vás zaujmout široká nabídka vodních sportů, možnost pěší turistiky a cykloturistiky nebo kurzů potápění. Pro Krétu jsou typické ovocné a zeleninové trhy např. v Chanii, Rethymnu a Heraklionu, kde nakoupíte osvěžující a čerstvé potraviny. Během celého roku se na Krétě konají oslavy svátků patronů a svatých, které se stávají příležitostí slyšet živou řeckou hudbu a zhlédnout tradiční řecké tance.

Vydejte se po stopách historie ostrova
Určitě byste neměli vynechat návštěvu hlavního a největšího paláce Knossos, který je pozůstatkem minojské civilizace nebo světově proslulou národní svatyni - klášter Moni Arkadi. Za poznáním se také určitě vydejte do přístavních měst Heraklion a Chania, které historií starého Řecka přímo dýchají. A že vaše děti historie příliš nebaví? Nevěšte hlavu a zapište je do jednoho z dětských animačních klubů cestovní kanceláře Fischer, kde se vyřádí se svými vrstevníky, zatímco vy v klidu a bez výčitek prozkoumáte všechna krétská zákoutí. Jestliže patříte mezi gurmány, uspokojí vaše chuťové pohárky krétské speciality, které jsou ovlivněny gastronomií tureckou, italskou a arabskou. Kromě široké nabídky nejrůznějších předkrmů, místní taverny vaří převážně masitá jídla, kterým kralují ryby a jehněčí. K masu Kréťané nejčastěji přikusují zeleninu a lahodný krétský chléb podobný české vece. Určitě už jste slyšeli o výborném tzatzíki připravovaném z okurek, jogurtu a česneku, nebo moussáku, tedy zapečeném lilku s mletým masem a bešamelovou omáčkou. Světově proslulý je také řecký salát z rajských jablíček, okurek, cibule, oliv a sýru feta nebo gyros – kousky masa grilované na jehle.

Teď už jen zbývá vybrat to správné letovisko a zarezervovat si své místo včas, jelikož s koncem chladného počasí končí i předprodeje, které kromě různých slev skrývají i spoustu dalších výhod. Například s cestovní kanceláří Fischer můžete vybírat z širokého portfolia hotelů podle svých individuálních potřeb a přání, třeba s možností zapsání vašich ratolestí do dětských animačních klubů, díky kterým si užijí spoustu legrace. Ti nejmenší najdou dobrodružství v klubu BABY Funtazie, pro starší děti je vhodný klub Funtazie nebo např. Fun & Active, který uspokojí každého sportovního nadšence. A pokud na dovolenou berete i své děti, které cestování na noc špatně snáší, můžete si zvolit termín odletu, jak se vám to hodí. A navíc můžete vybírat až z 22 letů týdně.
Na konec už jen - Καλό ταξίδι [Kalo taksídi], tedy šťastnou cestu!

Datum:24.02.2017 14:30
Reklama

Philips opět slaví

Philips TV opět slaví úspěchy na poli designu, získal hned pět prestižních ocenění.

Vyhrála elegantní ženská silueta

Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019 pořádané v rámci Mercedes- Benz Prague Fashion Weeku se stal Boris Kráľ.

Light Moments by Sans Souci

Křišťálové sklo, pokovené povrchy, lehané sklo, a mimořádné komponenty spolu s pečlivým ručním zpracováním českých mistrů sklářů.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama