Pohostinná Kréta

24.02.2017 14:30

Mezi nejoblíbenější destinace pro letní dovolenou patří již několik let Kréta - jeden z nejslunnějších ostrovů Středomoří. Největší řecký ostrov se může chlubit krásnými plážemi a impozantní hornatou krajinou. Obyvatelé ostrova jsou navíc velmi přívětiví a každého návštěvníka pohostinně uvítají. I proto je tato oblast považována za nejosobitější místo Řecka.

Načerpejte nové síly uprostřed olivových a palmových hájů

Hlavním očekáváním snad každé dovolené u moře je čirá voda lemovaná krásnými plážemi, kde si v klidu vychutnáte chvíle odpočinku. Krétské pláže patří k těm nejhezčím v Řecku, ať už si vyberete severní pobřeží, které se do moře svažuje pozvolna, a je tudíž vhodné pro rodiny s dětmi, seniory a neplavce, nebo prudší jih s útesy. Mezi nejoblíbenější patří široká a písčitá Falassarna, která se nachází v klidné oblasti olivových hájů. Populární je i pláž Vai, kde roste na 5 000 palem a je chráněnou krajinnou oblastí. Chcete-li dovolenou proložit aktivním odpočinkem, může vás zaujmout široká nabídka vodních sportů, možnost pěší turistiky a cykloturistiky nebo kurzů potápění. Pro Krétu jsou typické ovocné a zeleninové trhy např. v Chanii, Rethymnu a Heraklionu, kde nakoupíte osvěžující a čerstvé potraviny. Během celého roku se na Krétě konají oslavy svátků patronů a svatých, které se stávají příležitostí slyšet živou řeckou hudbu a zhlédnout tradiční řecké tance.

Vydejte se po stopách historie ostrova
Určitě byste neměli vynechat návštěvu hlavního a největšího paláce Knossos, který je pozůstatkem minojské civilizace nebo světově proslulou národní svatyni - klášter Moni Arkadi. Za poznáním se také určitě vydejte do přístavních měst Heraklion a Chania, které historií starého Řecka přímo dýchají. A že vaše děti historie příliš nebaví? Nevěšte hlavu a zapište je do jednoho z dětských animačních klubů cestovní kanceláře Fischer, kde se vyřádí se svými vrstevníky, zatímco vy v klidu a bez výčitek prozkoumáte všechna krétská zákoutí. Jestliže patříte mezi gurmány, uspokojí vaše chuťové pohárky krétské speciality, které jsou ovlivněny gastronomií tureckou, italskou a arabskou. Kromě široké nabídky nejrůznějších předkrmů, místní taverny vaří převážně masitá jídla, kterým kralují ryby a jehněčí. K masu Kréťané nejčastěji přikusují zeleninu a lahodný krétský chléb podobný české vece. Určitě už jste slyšeli o výborném tzatzíki připravovaném z okurek, jogurtu a česneku, nebo moussáku, tedy zapečeném lilku s mletým masem a bešamelovou omáčkou. Světově proslulý je také řecký salát z rajských jablíček, okurek, cibule, oliv a sýru feta nebo gyros – kousky masa grilované na jehle.

Teď už jen zbývá vybrat to správné letovisko a zarezervovat si své místo včas, jelikož s koncem chladného počasí končí i předprodeje, které kromě různých slev skrývají i spoustu dalších výhod. Například s cestovní kanceláří Fischer můžete vybírat z širokého portfolia hotelů podle svých individuálních potřeb a přání, třeba s možností zapsání vašich ratolestí do dětských animačních klubů, díky kterým si užijí spoustu legrace. Ti nejmenší najdou dobrodružství v klubu BABY Funtazie, pro starší děti je vhodný klub Funtazie nebo např. Fun & Active, který uspokojí každého sportovního nadšence. A pokud na dovolenou berete i své děti, které cestování na noc špatně snáší, můžete si zvolit termín odletu, jak se vám to hodí. A navíc můžete vybírat až z 22 letů týdně.
Na konec už jen - Καλό ταξίδι [Kalo taksídi], tedy šťastnou cestu!

Datum:24.02.2017 14:30
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama