Bulharsko - černomořský ráj

07.02.2017 18:00

Přemýšlíte, kam se letos vydat na dovolenou? Máme pro vás tipy, které zaručeně nezklamou. Stále oblíbenější destinace Bulharsko nabízí příjemné klima, velmi příznivé ceny a dlouhé a široké písečné pláže, které jsou na letní lenošení jako stvořené. Zkrátka malí i velcí se mohou těšit na skvělou zábavu, příjemný odpočinek a služby na úrovni, které z vaší letní dovolené udělají týden pohody a relaxu.
 

Varna – pohádkový pobyt uprostřed bulharské historie
V severní části bulharského pobřeží můžete strávit báječnou dovolenou v jednom z moderních letovisek a navíc za dobrou cenu. Češi si oblíbili známé Zlaté Písky, Albenu, Obzor nebo Slunečné pobřeží. Hlavní a největší přístavní město Varnského zálivu Varna vás vtáhne do kosmopolitního života různých uliček přímo vybízejících na procházku se zmrzlinou nebo na posezení v restauraci. Aktivní turisté zde najdou pestré sportovní vyžití, nebo mohou obdivovat historické památky sahající až do starověku. Ve Varně můžete navštívit archeologické muzeum nebo arménský kostel s kašnou, kde vyvěrá horký minerální pramen. Slavná je také katedrála Nanebevzetí Matky Boží nebo nedaleký palác Evksinograd. Děti nadchnete výletem do místní ZOO, delfinária, námořního muzea nebo do akvária Černého moře. A pokud si chcete užít rodinnou dovolenou „bez dětí“, zvolte hotel s dětským klubem, kde si vaše ratolesti užijí zábavu, zatímco vy si vychutnáváte nerušené chvíle odpočinku. Avšak neotálejte příliš dlouho a rezervujte si své místo v této destinaci včas. Kromě možností animačních programů získáváte spousty dalších výhod – široký výběr hotelů, různé slevy na ubytování a služby nebo slevy pro děti.

Burgas – oáza klidu a odpočinku
Známá letoviska Burgaského zálivu - Slunečné pobřeží, Primorsko, Svatý Vlas, Pomorie - vás okouzlí romantickými plážemi a krásnou přírodou. Burgas je lemován jezery a pobřežím Černého moře, jehož teplota dosahuje během letních měsíců až 28 stupňů Celsia. Mezi přírodní krásy patří říčka Ropotamo s přírodní rezervací Strandža. Centrum Burgasu je pak plné živých bulvárů s nejrůznějšími obchůdky a nápaditými fontánami. Teplé večery si užijete ve stylových kavárnách a restauracích, nebo můžete vyrazit za nočním životem do víru moderních barů a diskoték. Druhé největší město černomořského pobřeží je skutečným výletem do historie Bulharska. Burgas býval starověkým přístavem Římanů a mohutnou pevností Turků. Dnes se pyšní monumentální katedrálou Cyrila a Metoděje, jejíž siluetu uvidíte už z několika kilometrů při příjezdu do metropole. Proslulé je i tamní archeologické muzeum. Že chcete holdovat hlavně odpočinku? Mohla by vás zajímat známá oáza klidu na kraji Burgasu tzv. Mořské zahrady, které na konci 19. století založil český botanik Antonín Novák. Jde v podstatě o upravený přírodní park protkaný cestičkami, se ZOO, delfináriem, akváriem či letním divadlem, kde se pravidelně konají divadelní festivaly a jiné kulturní akce.

Dovolená v Bulharsku se stává stále oblíbenější volbou pro rodiny s dětmi. Příjemné teploty, teplé moře, krásné pláže a hlavně nízké ceny vám umožní užít si dovolenou, jak se patří. Výhodou je i široký výběr dětských klubů, kam můžete své ratolesti bez výčitek umístit. Užijí si hromadu legrace a vy si zatím strávíte klidnou dovolenou v náručí bulharských písků. Vyzkoušet můžete dovolenou s klubovým programem Funtazie nebo BABY Funtazie od CK Fischer, který je vhodný už pro ty nejmenší. Pro sportovně založené v jakémkoli věku je skvělou volbou Fun & Active - program plný aktivit a zábavy.


 

Datum:07.02.2017 18:00
Reklama

Udržitelně a v teple

Vlna je malý přírodní zázrak. Má úžasné termoregulační vlastnosti. Když je teplo, ochladí, a když je zima, zahřeje.

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama