Jaguar F-Pace

04.02.2017 16:00

Na tuhle novinku od Jaguaru jsme v redakci čekali dlouho.
Kolega mě veze do dealerství Land Roveru, společnosti Dajbych, kde na nás čeká bílá kočka s přeplňovaným třílitrovým dieselem v nejvyšší výbavě. 
Slečna Monika, která má styk, tedy ten mediální, na starosti, mi předává vůz a s úsměvem mává na cestu. Bezklíčový přístup a tak oblíbené tlačítko START mě dostává do hry s kočkou.

Vím, že jsou kočky nevyzpytatelné, a tak ji zatím moc nedráždím a jen zlehka skrze plyn zkouším, jak pevně se tlapkami drží asfaltu.
Pomalou jízdu městem využívám na hrátky s ovládáním a nastavením vozu.
Dolaďuji posaz na elektricky ovládaných sportovních sedačkách s perfektním držením těla, vyhřívám si svůj rozmazlený zadek a ruce díky funkci vyhřívání volantu. Ten je multifunkční a většinu povelů, jež autu dáváte, zvládne vyřídit bez odvrácení pozornosti na středový tunel.

Velmi rychle jsem přivykl intuitivnímu ovládání vozu a začínám si hrát v set up s pokročilejšími nastaveními jednotlivých funkcí od audia až po navigaci - a právě u ní jsem našel jediné slabé místo. Buď v kapacitě mého smyslu, nebo vývojáře, který ji vytvořil. Velmi složitý a zdlouhavý postup s pomalou odezvou a pro mě těžkou orientací v následných povelech ke změně směru. Možná jsem ji neuměl správně nastavit, ale hodnotím to z mého pohledu. Každopádně obrovský širokoúhlý LCD displej má perfektní rozlišení a spoustu voleb, co chcete z nastavení sledovat. Nejpraktičtější je mód HOME, v němž se na displeji zobrazují obdélníky pro jednotlivé kategorie nastavení a ukazují vám základní informace o všem, co právě používáte. Volím přehrávání hudby z Iphone, spouštím nové album Metallicy a přes prémiový audiosystem Meridian užívám každý tón. Fantastické ozvučení! Skladba Halo On Fire mě vypouští z městské klece a já vyrážím s kočkou na víkend do České Lípy. Volám přítelkyni, že jsem vytáhl kočku na víkend, ať se mnou nepočítá. Protože mě zná, ani se neptá na její jméno a přeje nám, ať si to užijeme. Pln adrenalinu jí poprvé šlapu na krk a přichází milé překvapení!
Tahle šelma teda umí vytasit drápy a letět si pro kořist. Velký výkon šestiválce s obrovským točivým momentem, který je v SUV kategorii důležitější než koňská síla.

Polyká kilometry a vše, co se před námi objeví!
Spolehlivě drží stopu a naprosto suverénně se vrhá do zatáček. Brzdy jsou dostatečně silné a s jistotou zbržďují z jakékoli rychlosti a dávají pocit kontroly a bezpečí. Pro mě je účinnost brzd nejzásadnějším parametrem vozu a tady naplňuje Jag mou potřebu. Samozřejmě se nacházíme ve škatulce SUV, takže vždy musíte počítat s vyšší váhou a těžištěm, ale v této kategorii budete těžko hledat konkurenta. 
Řízení dává dostatečné informace o dění na vozovce a nepůsobí přeposilovaně.
Převodovka je automatická s padly pod volantem a osmi skvěle poskládanými stupni.
Žádné škubání nebo rány, ale velmi plynulé a logické změny stupňů podle stylu vaší jízdy.
Jedu dynamicky a z nádherné palubní desky obšité kůží na mě svítí údaj o spotřebě 9,4l, což je velmi slušná hodnota vzhledem ke kombinaci města a sportovní jízdy na okreskách. 
Než pojedu na hotel, beru ji ještě na výlet!
Chci jí ukázat Panské skály, které jsou ojedinělým úkazem a důkazem, co příroda dokáže vytvořit. Přepínám jízdní  režim ze sportu, během něhož jsem měl červeně podbarvené budíky, na režim sníh s modrým podsvícením přístrojů.

Opouštím silnici a dělám si stopu v přibližně třiceti centimetrech sněhu na nezpevněné cestě ke skalám. Pohon všech kol mě bez problémů přibližuje až ke skále se stoupáním 23°. Kocháme se nádherným výhledem a krásou Unescem chráněné památky. Je čas si jít užít na hotel. Přestože jsem se jí věnoval naplno celý den, dal jí napít a vzal ji na výlet, zůstává na noc před hotelem.

Myslím na ni ve Wellness, představuji si její křivky a tu sexy prdelku.
Vzhled je absolutně strop. Líbí se mi ze všech úhlů a stran. Perfektní práce designérů a všech inženýrů, kteří se na ní ve výsledku podíleli.

Probouzím se do slunné neděle a po snídani spěchám na další rande s mou novou kočkou. Vidíte, už jsem si ji přivlastnil. Tentokrát jedeme podle předpisů a vzal jsem do trojky i kolegu Zbyška. Pozvání s radostí přijal a uznale pokyvuje hlavou nad všemi jejími povahovými rysy a projevy. Spotřeba klesla na příjemných 7,5l a na řadu přišli jízdní asistenti neustále bdící nad bezpečnou jízdou. Hlídání jízdního pruhu, mrtvého úhlu ve zpětných zrcátkách, adaptivní tempomat a automatická světla s perfektní optikou. 

Nastal čas vrátit se domů a dát šelmě sbohem. 
Tentokrát nastává nelehké loučení. Plácám ji sexisticky po zadnici s úsměvem a pocitem (téměř) úplného uspokojení.
Doma ještě zhlédnu ceník a je to pro mě ve finále milé překvapení, jelikož ceny startují na 1 160 000!

Menhouse rozhodně doporučuje a v redakci se moc těšíme, až vás uvidíme na našich nudnými vozy obsypaných silnicích zářit v F-Pace...
Datum:04.02.2017 16:00
Reklama

Připlouvá limitka pravého kapitána

Pravý kapitán nepostrádá vlastnosti nové limitované edice Captain Morgan Spiced Gold.

Legendární 501 slaví 146 let

Nejkultovnější, nejznámější, nejprodávanější, nejvyhledávanější, nejoblíbenější… ve všech oblastech života… to jsou džíny Levi´s 501.

Vítejte na New West

Živé barvy Mexico City s uměním Fridy Kahlo a Diega Rivery, rušným životem v ulicích a sluncem zalitou krajinou slouží jako inspirace pro jarní kolekci Levi´s® Made & Crafted.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Splňte si svůj sen

Poznejte osobitý styl motocyklů Harley-Davidson! Odstartujte novou moto sezónu zkušebními jízdami zdarma.

LiveWire, budoucnost značky Harley-Davidson

Harley-Davidson spustil předběžné objednávky modelu LiveWire pro evropské zákazníky.

3 tipy na efektivnější manipulaci se zbožím v průmyslovém provozu

Vlastníte firmu se strojírenským či jiným provozem? Pak zcela jistě víte, jak důležitá je maximálně efektivní manipulace s materiálem.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama