Jaguar F-Pace

04.02.2017 16:00

Na tuhle novinku od Jaguaru jsme v redakci čekali dlouho.
Kolega mě veze do dealerství Land Roveru, společnosti Dajbych, kde na nás čeká bílá kočka s přeplňovaným třílitrovým dieselem v nejvyšší výbavě. 
Slečna Monika, která má styk, tedy ten mediální, na starosti, mi předává vůz a s úsměvem mává na cestu. Bezklíčový přístup a tak oblíbené tlačítko START mě dostává do hry s kočkou.

Vím, že jsou kočky nevyzpytatelné, a tak ji zatím moc nedráždím a jen zlehka skrze plyn zkouším, jak pevně se tlapkami drží asfaltu.
Pomalou jízdu městem využívám na hrátky s ovládáním a nastavením vozu.
Dolaďuji posaz na elektricky ovládaných sportovních sedačkách s perfektním držením těla, vyhřívám si svůj rozmazlený zadek a ruce díky funkci vyhřívání volantu. Ten je multifunkční a většinu povelů, jež autu dáváte, zvládne vyřídit bez odvrácení pozornosti na středový tunel.

Velmi rychle jsem přivykl intuitivnímu ovládání vozu a začínám si hrát v set up s pokročilejšími nastaveními jednotlivých funkcí od audia až po navigaci - a právě u ní jsem našel jediné slabé místo. Buď v kapacitě mého smyslu, nebo vývojáře, který ji vytvořil. Velmi složitý a zdlouhavý postup s pomalou odezvou a pro mě těžkou orientací v následných povelech ke změně směru. Možná jsem ji neuměl správně nastavit, ale hodnotím to z mého pohledu. Každopádně obrovský širokoúhlý LCD displej má perfektní rozlišení a spoustu voleb, co chcete z nastavení sledovat. Nejpraktičtější je mód HOME, v němž se na displeji zobrazují obdélníky pro jednotlivé kategorie nastavení a ukazují vám základní informace o všem, co právě používáte. Volím přehrávání hudby z Iphone, spouštím nové album Metallicy a přes prémiový audiosystem Meridian užívám každý tón. Fantastické ozvučení! Skladba Halo On Fire mě vypouští z městské klece a já vyrážím s kočkou na víkend do České Lípy. Volám přítelkyni, že jsem vytáhl kočku na víkend, ať se mnou nepočítá. Protože mě zná, ani se neptá na její jméno a přeje nám, ať si to užijeme. Pln adrenalinu jí poprvé šlapu na krk a přichází milé překvapení!
Tahle šelma teda umí vytasit drápy a letět si pro kořist. Velký výkon šestiválce s obrovským točivým momentem, který je v SUV kategorii důležitější než koňská síla.

Polyká kilometry a vše, co se před námi objeví!
Spolehlivě drží stopu a naprosto suverénně se vrhá do zatáček. Brzdy jsou dostatečně silné a s jistotou zbržďují z jakékoli rychlosti a dávají pocit kontroly a bezpečí. Pro mě je účinnost brzd nejzásadnějším parametrem vozu a tady naplňuje Jag mou potřebu. Samozřejmě se nacházíme ve škatulce SUV, takže vždy musíte počítat s vyšší váhou a těžištěm, ale v této kategorii budete těžko hledat konkurenta. 
Řízení dává dostatečné informace o dění na vozovce a nepůsobí přeposilovaně.
Převodovka je automatická s padly pod volantem a osmi skvěle poskládanými stupni.
Žádné škubání nebo rány, ale velmi plynulé a logické změny stupňů podle stylu vaší jízdy.
Jedu dynamicky a z nádherné palubní desky obšité kůží na mě svítí údaj o spotřebě 9,4l, což je velmi slušná hodnota vzhledem ke kombinaci města a sportovní jízdy na okreskách. 
Než pojedu na hotel, beru ji ještě na výlet!
Chci jí ukázat Panské skály, které jsou ojedinělým úkazem a důkazem, co příroda dokáže vytvořit. Přepínám jízdní  režim ze sportu, během něhož jsem měl červeně podbarvené budíky, na režim sníh s modrým podsvícením přístrojů.

Opouštím silnici a dělám si stopu v přibližně třiceti centimetrech sněhu na nezpevněné cestě ke skalám. Pohon všech kol mě bez problémů přibližuje až ke skále se stoupáním 23°. Kocháme se nádherným výhledem a krásou Unescem chráněné památky. Je čas si jít užít na hotel. Přestože jsem se jí věnoval naplno celý den, dal jí napít a vzal ji na výlet, zůstává na noc před hotelem.

Myslím na ni ve Wellness, představuji si její křivky a tu sexy prdelku.
Vzhled je absolutně strop. Líbí se mi ze všech úhlů a stran. Perfektní práce designérů a všech inženýrů, kteří se na ní ve výsledku podíleli.

Probouzím se do slunné neděle a po snídani spěchám na další rande s mou novou kočkou. Vidíte, už jsem si ji přivlastnil. Tentokrát jedeme podle předpisů a vzal jsem do trojky i kolegu Zbyška. Pozvání s radostí přijal a uznale pokyvuje hlavou nad všemi jejími povahovými rysy a projevy. Spotřeba klesla na příjemných 7,5l a na řadu přišli jízdní asistenti neustále bdící nad bezpečnou jízdou. Hlídání jízdního pruhu, mrtvého úhlu ve zpětných zrcátkách, adaptivní tempomat a automatická světla s perfektní optikou. 

Nastal čas vrátit se domů a dát šelmě sbohem. 
Tentokrát nastává nelehké loučení. Plácám ji sexisticky po zadnici s úsměvem a pocitem (téměř) úplného uspokojení.
Doma ještě zhlédnu ceník a je to pro mě ve finále milé překvapení, jelikož ceny startují na 1 160 000!

Menhouse rozhodně doporučuje a v redakci se moc těšíme, až vás uvidíme na našich nudnými vozy obsypaných silnicích zářit v F-Pace...
Datum:04.02.2017 16:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama