Nevšední hotely, které vás budou bavit víc než samotná dovolená, článek z časopisu MENHOUSE č. 14
Nevšední hotely, které vás budou bavit víc než samotná dovolená, článek z časopisu MENHOUSE č. 14

Nevšední hotely

28.12.2016 00:00

Nevšední hotely, které vás budou bavit víc než samotná dovolená.

Jak trest vystřídal přepych
Vězení v Nizozemsku známé jako Het Arresthuis fungovalo od roku 1863 téměř 150 let a každičká jeho cela pamatuje nejednoho hříšníka, kterému byla nežádoucím domovem. Bývalá věznice se však dnes namísto trestanců plní hříšným počtem turistů, kteří si každou jednotlivou noc dobrovolně platí. A ještě si pochvalují! Luxusní čtyřhvězdičkový hotel vznikl v roce 2007, kdy se opuštěné věznice ujala holandská firma Van der Valk. Ta přeměnila celých sto pět cel do čtyřiceti pokojů a chodbu v hotelovou halu, zřídila si vlastní fitness centrum i se saunou, a návštěvníci si dokonce mohou zažádat o protihlukový pokoj. Jakožto připomínka historie budovy byly ponechány původní dveře. Luxusní apartmá zde najdete celkem čtyři a každé z nich má své vlastní jméno: „Vězeň“, „Právník“, „Ředitel“ a „Soudce“. Cena pokoje se pohybuje od 3000 Kč za noc.
www.hetarresthuis.nl

Bizarní hotely v Německu
Naše sousední země v ulicích hlavního města ukrývá nepřeberné množství tematických hotelů, které je škoda neokusit. Některé z nich skýtají i větší dobrodružství než samotné památky, například proslulý hotel Propeller Island City Lodge, v němž stojí za to strávit noc snad v každém z jeho pokojů. Každé apartmá se totiž od ostatních zcela odlišuje a přespat můžete buď v hrobce, zrcadlové chýši nebo v pokoji, který je zcela obrácen vzhůru nohama. Cena se odvíjí od originality a oblíbenosti, nicméně ulehnout zde můžete už od 79 eur za noc.
www.propeller-island.de

Pro fanoušky aut se v německém Stuttgartu nabízí V8 Hotel Motorworld, kde si můžete splnit svůj dětský sen o posteli ve tvaru sporťáku či historického automobilu. Všechny pokoje jsou zaměřeny na auta, ve volných chvílích lze navštívit i Muzeum Porsche a Mercedes-Benz, jež se nachází přímo v příchozí hale budovy.
www.v8hotel.de

Rozpolcená Francie
Ve Francii coby kolébce evropské kultury umění neuniknete ani na nádraží, ani v ulicích, ani v samotných hotelích. Příkladem může být hotel Au Vieux Panier v Marseille, který má pět zcela unikátních pokojů, jež se každý rok obměňují. Vedení hotelu spolupracuje s umělci, grafiky a malíři, kteří mají naprostou svobodu ve své tvořivosti. Grafik Tilt zde před rokem v jednom z pokojů vytvořil naprosto úžasnou atmosféru, když přesně polovinu pokoje od podlahy až po žárovku na stropě posprejoval graffiti.
Pokoj tak vytváří trochu schizofrenní dojem, rozhodně jej ale ocení páry, z nichž je jeden zarytý minimalista a druhý bláznivý nadšenec pro pouliční umění.
www.auvieuxpanier.com

Japonsko jako svět budoucnosti
Naprostou špičkou v oblasti moderních technologií v ubytovacích zařízeních je Japonsko. Ve městě Sasebo se nachází hotel Henn-na (v překladu „divný“), kde vás na recepci velice vřele uvítají tři roboti. Jedním z nich je půvabná robotka Japonka, druhým tyrannosaurus Rex s bílou čepičkou a klasický android v dětské velikosti. U pultu přistoupíte k jednomu z nich a na panelu zvolíte jazyk, kterým na vás budou recepční mluvit. Je to fantasticky zábavná podívaná, která však není žádný vtipem a netradičním uvítáním rozhodně nekončí. Roboti jsou totiž zaměstnáni v celém hotelu. Odtáhnou vám zavazadla, uklidí pokoje nebo třeba i uschovají cennosti do trezoru. Buď si necháte pro přístup vystavit vlastní čip, anebo vás robot detekuje podle obličeje. Cena za jednu noc začíná na 9000 jenech, tedy v přepočtu okolo 2000 Kč.
www.h-n-h.jp

Ledová království
Pokud letos míříte na sever a chcete si naplno vychutnat jedinečný zážitek z nevšedního bydlení, odložte dovolenou alespoň na prosinec. V severních státech Evropy, ale i v Americe totiž existují přes zimu dočasné hotely postavené z ledu. Často se na jejich vzhledu podílejí umělci a staví neopakovatelné budovy, v nichž roztaje veškerá romantika. Mezi nejvyhledávanější patří IceHotel Jukkasjärvi ve Švédsku nebo Sorrisniva Igloo hotel v Norsku. Ve Finsku mají však teplejší verzi ubytování, Hotel Kakslauttanen má v zemi vybudované prosklené kupole, ze kterých lze přímo pod širým nebem sledovat magickou polární záři. Příbytek mezi kusy ledu je však finančně náročnější, na jednu noc si jej pořídíte za 364 liber (asi 12 000 Kč). Skleněné iglú pod zemí vás však vyjde podstatně levněji a ubytovat se v něm můžete hned – na osobu stojí v přepočtu 3000 Kč za noc.
www.kakslauttanen.fi
www.icehotel.com
www.sorrisniva.no

Pod vodní hladinou
I státy nacházející se v pásu tropického podnebí mají co nabídnout. Na Maledivách, Floridě i v Tanzanii se můžete ubytovat v luxusním proskleném apartmá, které místo bílých zdí nabízí průhled pod vodní hladinu, takže můžete přímo z pohodlí postele sledovat rozmanitý podmořský svět. Za jednu noc však v hotelích zaplatíte více než 20 000 Kč na osobu. Velmi populární je hotel Conrad Rangali Island na Maledivách, k jehož rezervaci však budete potřebovat i potápěčský výcvik. Nicméně existuje i hotel Udang House (na Bali), kde si pohledy do mořského světa můžete užít jen skrz podlahu.
www.bambuindah.com
www.conradmaldivesrangali.com

Hotel ve výšinách
Treehouse neboli bydlení na stromě se stává čím dál více populárnější na všech kontinentech. Malebné výhledy si užijete v Kanadě (Free Spirit Spheres), ve Švédsku (TreeHotel Harads a zrcadlový hotel MirrorCube) či na Kostarice a v mnoha dalších zemích. Možná vás to překvapí, ale najdete je už téměř v každé zemi.
www.treehotel.se
www.freespiritspheres.com
www.costaricatreehouse.com

A když ani to nestačí…
V Keni existuje Giraffe Manor hotel, který nehostí pouze lidské návštěvníky. V přírodě poblíž žijí žirafy, které jsou velice přátelské a často se těší přítomnosti lidí. Veliká okna jsou obvykle otevřená, a tak mají někteří turisté příležitost si je pohladit zrovna ve chvíli, kdy je třeba překvapí v jejich vlastním pokoji.
V Belgii, podobně jako v Holandsku, také přestavěli jednu historickou budovu. Tentokrát se jím stal neogotický kostel, který vypadá skutečně božsky. Ideální je, když si v něm rovnou zařídíte i svatbu; alespoň nepůjdete ze svatební hostiny do lože příliš daleko.
www.martinshotels.com

Tematické ubytování ve stylu příbytků z fantasy příběhů se nabízí v Londýně, kde se můžete stát nocležníkem na nebelvírské koleji ze ságy Harryho Pottera, na Novém Zélandu pak sídlí autentická hobití vesnička.
www.georgianhousehotel.co.uk
www.woodlynpark.co.nz

Každá země, do které se chystáte vydat, má ve svých městech zajisté nějaké netradiční ubytování, které stojí za to vyzkoušet. Klasické hotely jsou sice pohodlné a fajn, ale nechcete přece jen po dovolené vzpomínat také na jedinečný zážitek z ubytování?

Autor:Kirsten
Datum:28.12.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama