Bocas del Toro, Panama, foto zdroj: Shutterstock
Panama: Země mezi oceány, foto zdroj: ShutterstockBocas del Toro, Panama, foto zdroj: ShutterstockPanama City, foto zdroj: ShutterstockPanamský průplav, foto zdroj: Shutterstock

Země mezi oceány

14.12.2016 00:00

Malá země, rozlohou téměř stejně veliká jako Česká republika, uprostřed Střední Ameriky nabízí nepřeberné možnosti, jak si užít dovolenou v exotice. Panama patří mezi nejbohatší země ve Střední Americe, a to nejen co do ekonomiky. Přírodní bohatství, které číhá na každém kroku, řadí Panamu mezi nejkrásnější exotické skvosty na světě. A co vlastně můžete od této země dvou oceánů čekat, a co navštívit?

Panenská příroda nadosah civilizace
Panama je velmi bohatá na přírodní krásy. Turisty láká, kromě plážového odpočinku, i k návštěvě mnoho národních parků a rezervací, ve kterých narazíte na zajímavé druhy zvířat. Břehy rovníkové Panamy jsou ze severu omývány vlnami Karibského moře a z jihu Tichým oceánem. Západní část země zaplňuje vulkanické pohoří Cordillera de Talamance, kde se tyčí nejvyšší hora vulkanického původu Volcán Barú. Kousek od úpatí hory se nachází mlžný prales, který je po celý rok pokryt nízkou oblačností, jenž se dotýká korun pralesních stromů. V mlžném lese žijí původní kmeny indiánů, kteří se o prales starají a jakékoliv příchozí návštěvníky v rezervaci přivítají a pralesem provedou. Milovníci přírody mohou navštívit Národní park La Amistad, který je porostlý původním tropickým deštným pralesem. Z fauny se zde vyskytují zvířata, jako je jaguár, oncilla, puma a nespočet druhů ptáků, obojživelníků a plazů.

Pokud jste milovníci potápění, určitě navštivte největší neobydlený tropický ostrov světa Coiba, který je obklopen neporušeným podmořským ekosystémem. Tento Národní park se rozpíná na rozloze přes 270 tisíc hektarů zahrnující přes 38 okolních ostrovů a moří. Okolní moře Národního parku Coiba jsou považovány za jedno z deseti nejlepších míst pro potápění na světě.

Mrakodrapy uprostřed přírody
Hlavním městem Panamy je Ciudad de Panamá, ve kterém žije přes 1 milion obyvatel. Je to moderní město rozmanité architektury – od skleněných mrakodrapů, zábavných center, luxusních restaurací a hotelů, až po historické ruiny původního města v archeologické lokalitě Panamá Viejo. Hlavní město je považované za ekonomické a finanční centrum Latinské Ameriky. Téměř na každém rohu centra města jsou bankovní a business centra.

Mezi nejdůležitější obchodní uzel celého města patří nedaleký Panamský průplav, který je nejvyhledávanějším turistickým cílem. Jde o nejdůležitější dopravní cestu moderního stavitelství na světě. Při stavbě průplavu musela hladina vody stoupnout o 26 metrů nad úroveň moře, bylo zatopeno 29 vesnic a přestěhováno přes 50 tisíc lidí, aby voda přenesla lodě přes kopce. Díky zatopení vzniklo spousty umělých ostrovů. Mezi nejznámější patří ostrov Barro Colorado, kde se nachází vědecká přírodní rezervace. Abyste mohli tento ostrov navštívit, je potřeba se zapsat do pořadníku. S organizací výletu určitě neotálejte. Trvá téměř rok, než se dostanete na řadu.

V náručí latinskoamerického temperamentu
Každý rok v únoru se v Ciudad de Panamá koná karnevalový masopust, který se svojí velikostí může srovnávat s brazilským karnevalem v Riu. Ulice měst a vesnic neustále žijí svým životem. V nich můžete narazit na menší trhovce, kteří přímo na ulici prodávají smažené banánové chipsy, tropické ovoce, čerstvé kokosy, tolik typické slaměné klobouky, či tzv. molas, což jsou zdobně vyšívané vrstvené látky, které si ženy našívají na tradiční kroje. Ty vyrábí přímo v ulicích ženy z indiánského kmene Kuna, které jsou původními obyvateli země. Hlavní město nabízí skvělé nákupní možnosti, velké množství luxusních butiků a dokonce i největší obchodní centrum ve Střední Americe.

Stát Panama patří mezi nejkrásnější místa k odpočinku. Krásy nedotčené tropické přírody, azurové moře a oceány, moderní hlavní město s luxusními hotely lákají návštěvníky ponořit se do dech beroucích zážitků a prozkoumat doslova ráj na zemi. Panamu můžete probádat klidně ihned. S cestovní kanceláří Fischer lze skrze unikátní systém výběru dovolené odletět se svojí rodinou, kdykoliv se vám to hodí. Do Panamy na tři dny nebo tři týdny? To už záleží zcela na vás. Jednoduše leťte, na jak dlouho a kam chcete. Navíc můžete vybírat až z 64 tisíc hotelů z 268 destinací po celém světě.

Datum:14.12.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama