Val Gardena, NEV-DAMA
Valle Isarco, NEV-DAMAVal di Fiemme, NEV-DAMA

Italské skvosty lyžování

19.10.2016 00:00

Každoročně do zimních Alp míří na půl milionu Čechů. Ačkoliv u nás teprve začíná podzim, přípravy na zimní sezonu v alpských střediscích jsou v plném proudu. Je tak nejvyšší čas zajistit si místo v některém z kvalitních hotelů přímo u sjezdovky. Abyste předešli zmatečnému hledání té správné dovolené, nechte se inspirovat nejoblíbenějšími lyžařskými destinacemi v Itálii. Až do konce října totiž pořídíte zimní dovolenou za atraktivní ceny.

Brána Dolomit Val di Fiemme
Za sluncem a perfektně upravenými sjezdovkami se vydejte do Val di Fiemme v jižní části Dolomit. „Val di Fiemme je českými lyžaři bezkonkurenčně nejnavštěvovanější středisko z celé Itálie. Kromě příjemné dojezdové vzdálenosti je zde i velká řada sjezdařských areálů různých obtížností a běžkařských tras,“ říká Jan Bezděk z cestovní kanceláře NEV-DAMA. Vášniví sjezdaři mohou lyžovat na tratích o celkové délce 115,7 kilometrů. Své si zde najdou zkušení lyžaři, malé děti i začátečníci. Snowboardistům dobře poslouží 6 kvalitních snowparků a běžkaři ocení až 150 kilometrů tratí. Díky kvalitnímu systému zasněžování si perfektně zalyžujete i v okrajových termínech sezony. Další výhodou je možnost využít skipas Dolomiti Superski, pokud by Vám zdejší skiareály byly malé. Pokořit tak můžete i nedalekou Sella Rondu, od Predazza je to autem pouhých 20 minut. V údolí Val di Fiemme leží zhruba čtyřtisícové malebné městečko Cavalese, jenž je místem nástupu na svahy skiresortu Alpe Cermis. A po lyžování můžete vyzkoušet místní plavecký bazén či kryté kluziště. Od roku 2007 je oblast dějištěm závodů Tour de Ski, kde v letech 2008 a 2010 vyhrál Lukáš Bauer.

Val Gardena – lyžařská špička Evropy
Každoročně vyhrává ankety o nejprestižnější lyžařské středisko světa. Důvodem nejsou pouze perfektní služby, které resort pro své návštěvníky připravuje, ale především neuvěřitelně romantické scenérie bělostných vápencových štítů, které se tyčí nad údolím. Lyžařský komplex Val Gardena/Alpe di Siusi nabízí na 175 kilometrů prvotřídních sjezdovek. Pestrost terénu ocení všichni milovníci sjezdových radovánek. Začátečníci mohou využít až 56,5 kilometrů modrých tratí, pro zdatnější lyžaře je k dispozici neuvěřitelných 101 kilometrů červených a náruživí sjezdaři mohou své dovednosti pilovat na téměř 18 kilometrech černých tratí. Běžkaři se mohou kochat krásnou okolní přírodou na 135 kilometrech upraveného terénu. Snowboardistům poslouží 2 kvalitní snowparky. Pokud chcete vyzkoušet svahy v jedné z nejkrásnější lyžařské oblasti na světě, využijte nabídku zájezdů od NEV-DAMY, lyžařské jedničky, u které pořídíte výhodné ceny balíčků ubytování se skipasem.

Plose – široké sjezdovky bez jediného živáčka
Plose s nadmořskou výškou 2 465 metrů je mezi českými lyžaři pravděpodobně nejoblíbenější lyžařskou destinací Jižního Tyrolska. Plose spadá do lyžařské oblasti Valle Isarco, jež je jednou z 12 součástí největšího evropského lyžařského komplexu - Dolomiti Superski s 1 204 km sjezdovek. Údolí Isarca nabízí kromě Plose i další 2 nadmíru kvalitní a téměř srovnatelné skiareály - Gitschberg a Jochtal, na které můžete využít stejný skipas. Plose disponuje 80 procenty uměle zasněžovaných sjezdovek, které jsou proslulé výbornými sněhovými podmínkami po celou zimní sezonu. Lyžovat můžete na 27,4 kilometrech tratí různých obtížností. Lyžařskou lahůdkou je pak 9 kilometrů dlouhá sjezdovka Trametsch, která je zážitkovou jízdou pro opravdové milovníky tohoto sportu. Ze sjezdovky se naskýtá neuvěřitelný výhled do údolí, kde se nachází historické město Brixen. Plose každou sezónu přiláká na své krásy a kvalitní sjezdovky přes čtvrt milionu návštěvníků. Možná také díky tomu, že tato oblast patří mezi cenově nejdostupnější střediska Jižních Tyrol.

Datum:19.10.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama