Kajmanské ostrovy

28.08.2012 00:00

Když zazní sousloví „Kajmanské ostrovy“, nejčastěji se většině asi vybaví „zákeřní žraloci“ z ekonomické sféry, kteří bujaře využívají daňového ráje tohoto místa. Stačí se ale podívat na pár fotek a každému je hned jasné, že se jedná nejen o daňový, ale o opravdový ráj na zemi, kde by každý chtěl strávit alespoň den svého života.

Kajmanské ostrovy se rozkládají na třech ostrovech Grand Cayman, Cayman Brac a Little Cayman. Pokud máte tu možnost, vyplatí se navštívit každý, jelikož každý skrývá to své. Krásnou přírodu, rozlehlé pláže či bohatý podmořský svět ale najdete na každém z nich! Pokud chcete tančit až do rána, jeďte ale radši na Miami, zde najdete spíš luxusní klid spojený s překrásnou florou i faunou.

Je to tropický ráj uvnitř Karibiku, který na nás dýchá evropskou historií koloniální Anglie. Vysoká životní úroveň, úřední jazyk – angličtina, platit zde můžete americkým dolarem… i to jsou pozitiva, která vyzdvihují ti, co „Kajmany“ navštívili.

Pokud zrovna nelétáte zásadně první třídou, nebo soukromým tryskáčem, z Čech se sem (i zpátky) dostanete za zhruba 30 000 Kč, nicméně při různých zvýhodněních, nebo v dostatečném předstihu můžete narazit i na nižší cenu. Nedočkavci mohou využít pouze leteckou dopravu, pro romantiky je tu možnost sice delší, ale o to nezapomenutelnější a to, ve Státech přestoupit na loď a dorazit sem po vodě.

Po ostrovech pak buď pěšky, nebo zde existuje široká paleta půjčoven aut či pro sportovnější typy - kol. V autech si jen dejte pozor, že ačkoliv jsme v karibském ráji, platí tu britská pravidla, takže se jezdí vlevo, přičemž rozhodit by vás neměla ani značka „Dej přednost leguánům“! Na ostrově Little Cayman jejich počet dokonce mnohokrát převyšuje počet stálých obyvatel, takže se vlastně není čemu divit.

Co by možná každý nečekal, hlavní sezóna je zde od listopadu do dubna, takže v létě klidně zajeďte do Chorvatska a Kajmanské ostrovy zvolte třeba jako vánoční dárek pro své nejbližší. Léto samozřejmě není zakázáno, teploty dosahují vysokých teplot, nicméně počítejte zároveň i s častějšími dešti, v nejhorším i s větší pravděpodobností hurikánu.

Na druhou stranu mimo hlavní sezónu sem přijíždí spousta turistů za známými festivaly – ať už je to nejznámější „Pirátský týden“ konající se v říjnu, nebo květnový karneval Batabano, zejména (ale nejen pro ně) pro rodiny s dětmi je účast na těchto akcích nezapomenutelným zážitkem. Tradice karnevalů a festivalů je zde opravdu velká, takže je i velká pravděpodobnost, že rovněž v hlavní sezóně se vám poštěstí něco takového zažít.

Co se týče ubytování, volit můžete mezi luxusními hotely, vilami či bungalovy. Od toho se logicky odvíjí i cena. Za průměrný pokoj v hotelu dáte cca 2000 - 3000 Kč/noc, stejně tak stojí i pronájem bungalovů, který ocení větší dobrodruzi. Co se týče vil, k pronájmu jsou od 5000 Kč/noc (uvedeny jsou ceny v sezóně; mimo ni klesají, někde až o 30%).

Pokud nebudete zrovna na hotelu s all inclusive, což bych v takovém ráji ani nedoporučovala, je dobré navštívit místní rybí trh a udělat si něco podle vlastních chutí, nebo minimálně ochutnat želví guláš či polévku, které jsou zde místními specialitami. Nicméně pokud nejste na dary moře, které se tu připravují rozličnými způsoby, nemusíte se bát! Oblíbené je zde např. i kuřecí maso a navíc s přistěhovalci sem přichází nejen jejich kultura, ale i strava, takže je tu k nalezení kuchyně téměř celého světa. Ceny jsou zde hodně podobné jako v celých Státech a samozřejmě se odvíjejí od druhu podniku, v těch nejlevnějších hlavní chod pořídíte cca od 200 Kč, kam se až ale cena může vyšplhat, je asi každému gurmánovi jasné.

Co se týče pití, pak rozhodně alespoň jednou ochutnejte ať už samotné, nebo v nějakém koktejlu namíchané kokosové mléko… ačkoliv je to spíše něco pro ženy, věřte, že i muži podlehnou.

Je těžké zde něco vyzdvihnout, jelikož bych nerada něco označila za méně důležité než to ostatní, proto následuje malý přehled 3 ostrovů… Stačí se ale přímo na ostrovech seznámit s nějakým „místňákem“ a věřte, že poznáte dosud nepoznané!

Grand Cayman
Největší ostrov, na kterém se rozkládá i hlavní město Georgetown. Je to největší centrum všeho, takže pro více městské turisty bych ho doporučila zejména pro bydlení, např. v nějakém z pestré škály hotelů přiléhajících k nejznámější pláži na ostrovech - Seven Mile Beach. Můžeme zde pak navštívit jak nejvýznamnější památky, jako jsou kostel Elmslie United Memorial Church, náměstí Heroes Square či Zeď slávy, ale ani ti, kteří milují „lenošení“ nepřijdou zkrátka. Pobřeží nabízí opravdu velké množství písečných pláží. Krom Seven Mile Beach, za návštěvu určitě stojí i ta s názvem Eden Rock. Můžete se zde koupat, jen tak ležet, nebo se potápět.

Na úplném cípu byste při své návštěvě neměli vynechat město „Hell“. Ačkoliv jsem v pekle nebyla, věřím, že toto místo mu je minimálně podobné. Pokud vás to neuchvátí, koupíte si alespoň některý se suvenýrů s logem Hell, na důkaz toho, že jste byli v pekle.

V neposlední řadě byste měli využít možnost jít si zaplavat s rejnoky. Nechat se vyvézt lodí na místo, kde rejnoci plavou s vámi, a vy s nimi. Nepopsatelný zážitek, kdo nezažije, neuvěří.

Cayman brac
Jinak rovinatý ostrov je lemován útesem dosahujícím až 43 metrů nad mořem. Pečou se zde všemi oblíbené bulas (něco jako naše perníky), můžete zde navštívit Rebecca’s cave, kdy vám z příběhů průvodce půjde mráz přes záda a jinak samozřejmě využívat hojnosti krás místní přírody a přilehlých vod.

Little Cayman
I podle názvu ten nejmenší ostrov ze tří, který ale za ostatními svou krásou ani trochu nezaostává. Za zhlédnutí zde určitě stojí Jezerní rezervace jezerních ptáků, kde si na své přijdou nejen ornitologové.

Co si budeme nalhávat, je tu krásně, ale té kráse odpovídají i ceny, takže je třeba si nějakou tu korunu našetřit.

Takže si sbalte plavky, oprašte angličtinu, přeřiďte hodinky, vyměňte pár dolarů a šťastnou cestu!Datum:28.08.2012 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama