8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít, zdroj foto: Atlantis The Palm
8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít, zdroj foto: Atlantis The Palm8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít, zdroj foto: Atlantis The Palm

8 míst v Dubaji

16.05.2016 00:00

Nádherné pláže s bílým pískem, zelenomodré moře, přepychové hotely, naprostá bezpečnost a mnohem více vám nabízí jedna z nejkrásnějších dovolenkových destinací – Dubaj. Ať už se chystáte na dovolenou s dětmi, s partnerkou nebo toužíte po pánské jízdě s kamarády, vyrazte do Dubaje za rekreací, na kterou nikdy nezapomenete! Přinášíme vám 8 míst, která si při návštěvě srdce Emirátů stojí za to navštívit.

1. Jumeirah Beach – něco pro plážové nadšence
Mezi nejznámější, ale také nejnavštěvovanější pláže ve Spojených arabských emirátech patří Jumeirah Beach v Dubaji. Jejímu kouzlu zaručeně propadnete díky jemnému bílému písku a nádherné azurově průzračné vodě. Vstup do vody je postupný, a tak je zde koupání vhodné i pro ty nejmenší. Pláž je vybavena standardním plážovým servisem, jako jsou toalety, sprchy a převlékárna.

2. Zavítejte do Burj Khalífa a budete mít Dubaj jako na dlani
Burj Khalifa neboli Burdž Chalífa je nejvyšší budovou světa – měří 828 metrů a má 162 pater. Nachází se uprostřed Dubaje, mezi jezírky a parkovou výsadbou. Observatoř pro veřejnost se najdeme ve 124. a 148. patře. Vstupenky je vhodné zakoupit s dostatečným předstihem, a pokud možno přes internet. Prohlídka, na kterou díky úžasnému výhledu na město budoucnosti nikdy nezapomenete, trvá přibližně hodinu, ale můžete tam zůstat, jak dlouho budete chtít. Nejatraktivnější je návštěva hodinu před soumrakem, kdy spatříte nádherný západ a také město budoucnosti za tmy. Z té nádhery se vám bude tajit dech.

3. Dubaj Mall nejen ráj shopaholiků
Ať už patříte mezi fanoušky nakupování nebo ne, Dubaj Mall vás uchvátí. Najdete zde vše, nač si jen vzpomenete – od jednoho z největších vodních akvárií na světě a podmořské zoo, přes plochu na zimní bruslení, až po kina, restaurace a obchody, kterých je zde přes 1 200. Na své si přijdou i malé děti v bezpečném interaktivním centru, kde si mohou vyzkoušet nejrůznější povolání. Za vidění stojí i největší zpívající fontána světa The Dubai Fountain, která se nachází nedaleko od nákupního centra.

4. Luxus a zase jen luxus
Bohatství Dubaje není žádnou novinkou, a přesto vás celá metropole po příletu překvapí a nadchne luxusem. Vrcholem luxusu je pak čtvrť - Dubaj Marina. V tomto rezidenčním centru, kde má svůj domov přes 120 000 lidí, najdete “les“ z mrakodrapů, hotely, přístav, velká obchodní centra, restaurace, promenády a soukromé či veřejné pláže. Součástí Dubaj Marina je i stavitelský unikát Palm Jumeriah, což je v moři uměle vybudovaná písečná palma s množstvím ostrovů v okolí. Na samém vrcholu palmy se nachází velkolepý hotel Atlantis The Palm, který je oblíbeným místem pobytu turistů. Tato třešnička na dortu luxusu je však až překvapivě dostupná i našim turistům.

5. Ráj zábavy – Atlantis The Palm
Jste akční a nebaví vás se jen polehávat na pláži? Hotel Atlantis The Palm je pro vás jako stvořený. Najdete zde jeden z největších vodních parků na světě Aquaventure, který je vybaven celou škálou tobogánů, vodopádů a přílivových vln. Pro odvážlivce je zde možnost katapultování se z 30m věže do laguny žraloků, kde se ocitnete v jejich těsné blízkosti. Navštívit můžete ale i obří akvárium s 65 000 živočichy, delfinárium nebo bazén s tuleni. Necháváte se rádi hýčkat? Pak bude toto místo pro vás rájem na zemi. Návštěvníkům jsou nabízeny léčivé procedury v lázních ShuiQi Spa, které fungují jako malá estetická klinika. Ošetření pleti kyselinou hyaluronovou, vybělení zubů, masáže, návštěvu kadeřníka, mezoterapii a mnoho dalších procedur poskytuje hotel Atlantis The Palm, společně s milým personálem. Díky perfektní péči se budete cítit jako v bavlnce.

6. Deira – nejstarší část Dubaje
Nejstarší část Dubaje není stará několik století, ale pouze pár desítek let. Její vznik se datuje do padesátých a šedesátých let minulého století. Místo mrakodrapů zde najdete malé obchůdky, kde se vás snaží lákat k nákupu. Naleznete zde také úchvatné trhy se zlatem a kořením.

7. Z rozpálené pláže na lyžařskou sjezdovku
Ne nadarmo se říká, že Dubaj je superměsto. Za lyžováním se můžete vydat do dalšího obrovského nákupního centra Mall of Emirates na atrakci Ski Dubai. Budete si moci vyzkoušet místní zasněženou sjezdovku včetně lyžařského vleku. Uměle vybudovaná hora disponuje různými typy sjezdovek, vyzkoušet můžete i 400 m dlouhou černou sjezdovku.

8. Metro bez strojvedoucího
S příjezdem do Dubaje nabudete dojmu, že jste se ocitli v budoucnosti. V tom vás utvrdí i dubajské metro, které se nedá srovnat těmi v Evropě. A to z několika důvodů - metro nejezdí v podzemí, disponuje luxusním vagónem zvaným Gold Class, ale i speciálním vagónem pro ženy a děti, je o mnoho čistší, a tak se nemusíte bát, že si ušpiníte bílé kalhoty. Nejen děti určitě nadchne, že metro neovládá strojvedoucí, ale robot.

Datum:16.05.2016 00:00
Reklama

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2022

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama