Mezinárodní letiště v Punta Caně (PUJ), foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Punta Cana, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyPozorování velryb Samaná, Silver Bank, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyViktoriánská architektura Dominikánská republika, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyXTerra World Tour, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyRekreační projíždky MTB 2016, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Dominikánská republika: duben

20.04.2016 08:00

Mezinárodní letiště v Punta Cana mezi nejlepšími na západní polokouli
Mezinárodní letiště v Punta Caně (PUJ) se umístilo v žebříčku nejlepších „TOP 3“ letišť v regionu Latinské Ameriky a Karibiku.
Ocenění kvality letištních služeb „Airport Service Quality“ uděluje každoročně Mezinárodní rada letišť (International Council of Airports). Řídí se přitom názory cestujících, kteří hodnotí celkem třicet čtyři faktorů reflektujících kvalitu letištní administrativy a zákaznických služeb.
Mezinárodní letiště v Punta Caně v současnosti obsluhuje 60 % všech letů v rámci Dominikánské republiky. V loňském roce zde bylo odbaveno 3,2 milionů turistů, což je o 9,41 % více v porovnání s údaji z roku 2014. Podle statistik za posledních pět let došlo k sedmiprocentnímu zvýšení.
Letiště v Punta Caně se soustavně rozšiřuje a to již od roku 1984. Např. v listopadu 2014 byl slavnostně otevřen nový terminál B a v prosinci 2015 modernizovaný terminál A.

Přes 300 turistických atrakcí: Punta Cana vede seznam „Top 10 Karibiku“
Dominikánské letovisko Punta Cana se umístilo na přední příčce “TOP 10 KARIBIKU” na seznamu, který každoročně zveřejňuje cestovatelský portál TripAdvisor.
„Punta Cana patří dlouhodobě mezi nejlepší golfové destinace. Také nabízí perfektní podmínky pro další volnočasové aktivity. Návštěvníci zde najdou vyhlášené písečné pláže i skvělé podmínky pro adrenalinové sporty,” uvedl TripAdvisor.
Do Punta Cany se soustředí většina resortů a turistických doplňkových služeb. Zdejší letiště přepraví rovněž nejvyšší počet pasažérů. V oblasti najdeme rekordních 312 zajímavostí jako doplňkovou nabídku k ubytování all-inclusive. Za zmínku stojí 186 outdoorových aktivit, jmenujme např. projížďky ve vozidlech s pohonem na čtyři kola v doprovodu profesionálního průvodce (28), lodní výlety (57), potápění a šnorchlování (47), výlety do přírody (22), zábavní parky (17), ale i kasina a noční život, muzea, koncerty a divadelní představení.

Za pozorováním velryb přijelo v letošní sezóně rekordních 55 000 návštěvníků
Záliv na poloostrově Samaná se každoročně od poloviny prosince do konce března stává dějištěm velrybích námluv. Za touto populární atrakcí se každý rok vydá mnoho domácích i zahraničních turistů. Jen v letošní sezoně keporkaci do Samanského zálivu přilákali rekordních 55 519 návštěvníků, což je o 19.1 % více než v roce 2014.
Statistiky návštěvnosti pravidelně monitoruje Ministerstvo životního prostředí a přírodních zdrojů. Návštěvnost letos výrazně převýšila i odhady kontrolních úřadů, jako je např. Institut biodiverzity, který se stará o řízení a administraci chráněné oblasti a pozorovatelny velryb Marine Mammal Sanctuary v Punta Balandra na jihovýchodě poloostrova Samaná. Letos se oslavilo 30. výročí jejího fungování.

Rekonstrukce viktoriánských domů přiblíží návštěvníkům kulturní dědictví 10. století
Viktoriánská architektura v tzv. „anglo-americkém” stylu tvoří nedílnou součást řady dominikánských měst již po 100 let. Ve městě Higüey, oblíbeném zastávkovém místě na výletech z Punta Cany, nyní postupně projde přes dvě stě viktoriánských domů rekonstrukcí. Po jejím dokončení se budovy stanou součástí komentovaných prohlídek pro domácí i zahraniční turisty.
Na projektu obnovy se podílí Civilní komise pro rozvoj provincie La Altagracia (COCDEPAL) a kulturní skupina Boa Mistura ze španělského Madridu. Restaurátoři zahájili práce ve staré čtvrti El Tamarindo. Všechny domy, které do projektu spadají, se postupně rozehrají v typických veselých barvách Karibiku s alegorickými motivy moře, endemických rostlin a ovocných plodů.
Cílem je zachovat historické dědictví a původní architekturu Higüey, které je správním městem celé východní provincie a kam zároveň spadá i známé letovisko Punta Cana.
V Higüey najdeme také mnoho sakrálních památek. Za zmínku stojí např. monumentální bazilika „Nuestra Señora de la Altagracia“ či kostel sv. Dionicia.

Extrémní „Xterra“ aneb najdi svůj limit
XTerra World Tour, slavná série triatlonových závodů, se letos koná v Dominikánské republice a to rovnou ve třech regionech. V březnu závod proběhl na Samaná, v květnu se uskuteční v Puerto Plata a v červenci bude zakončen v Barahoně, kde si vítěz převezme voucher v hodnotě 15 000 USD. Dominikánská republika se tak dostává do povědomí jako ideální sportovní destinace pro aktivní turisty.
V rámci XTerra se závodníci utkají ve dvou kategoriích: SPRINT, který zahrnuje běh na 50 m, závod na kole na 15 km a na závěr běh na 5 km. V rámci OLYMPIJSKÉ kategorie soutěžící absolvují závod v plavání na 1 500 m, 30 km na kole a závod v běhu na 5, 10 a 21 km.
Akce se koná mj. pod záštitou Ministerstva cestovního ruchu, Ministerstva sportu a Asociace hotelů a restaurací Dominikánské republiky.
XTERRA World Tour má více než dvacetiletou historii a je proslulý na mezinárodní úrovni. Sportovci soutěží po celém světě – od tropických pralesů až na zasněžených vrcholcích hor. Více na: www.xterraclubrd.com.

Na kole po Dominikánské republice
V průběhu letošního roku do Dominikánské republiky zavítají tisíce cyklistů v rámci tzv. „Rekreačních projížděk MTB 2016“. Projekt má podpořit ekonomiku méně navštěvovaných regionů, kdy cyklisté na horských kolech projedou přírodou i městy a přitom využijí služeb lokálních hotelů, restaurací, tržišť a obchodů.
Cyklisté postupně projedou známá města, jako např. Las Terrenas, Santiago, Santo Domingo, Cabrera a La Vega a dále méně navštěvovaná místa, mezi která patří např. Nagua, San Francisco, Moca, Salcedo, Laguna Salada, Azua, Las Pirámides, Tamboril a Bonao.
Součástí „cyklo tours“ budou i návštěvy muzeí či kostelů a zastávky v lázních i městských parcích, kde se scházejí místní.
Do projektu se zapojí např. agentura Bicicentro, Ciclo MTB, Trilleros Veganos, Monteo Femenino, TracBkie, Luperón MTB, Revolucionarios MTB nebo Coyotes.

První v Karibiku: Turistický průvodce pro handicapované
Od léta 2016 bude k dispozici nová mobilní aplikace pro chytré telefony speciálně určená pro handicapované návštěvníky s omezenou schopností pohybu a orientace, jež je první svého druhu v regionu Karibiku.
Průvodce budou dostupné jak v elektronické podobě ke stažení (Android a iOS), tak v klasických tištěných formátech a návštěvníci zde najdou praktické informace a potřebné kontakty o bezbariérové dostupnosti vybraných objektů a služeb.
Projekt zaštiťuje Agentura Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (USAID), Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky (MITUR), Dominikánské konsorcium konkurenceschopnosti (CDCT), Asociace hotelů a restaurací (ASONAHORES) a Národní rada pro handicapované (CONADIS).


O Dominikánské republice
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:20.04.2016 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama