El salto del Limón, Dominikánská republika
Koloniální zóna, Dominikánská republika

Za mořem i krásami přírody

11.04.2016 00:00

Dominikánská republika zaznamenala za první dva měsíce roku 2016 rekordní návštěvnost. Podle údajů tamější Centrální banky zavítalo do země v průběhu ledna a února celkem 1 136 025 turistů, což je o 8,9 % více oproti loňsku. U českých turistů došlo ve sledovaném období dokonce k 36,5% zvýšení. Potvrzuje se tak rostoucí obliba Dominikánské republiky jako exotické destinace.

Zejména v době zimních měsíců patří Dominikánská republika u Čechů mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Navíc díky cenově zajímavým last-minute letenkám a all-inclusive zájezdům se v poslední době výrazně zvýšil zájem o individuální cestování,“ uvádí Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro region střední a východní Evropy.

Dominikánská republika je ve světě proslulá bílými písečnými plážemi, které lemují kokosové palmy. Pro nezávislé cestovatele však tento ostrov nabízí mnohem víc. Za návštěvu stojí některý z devatenácti národních parků či třítisícové pohoří Cordillera Central, kde najdeme vrchol Pico Duarte nebo vodopád Aguas Blancas, oba považované za nejvyšší v regionu Karibiku. V Barahoně na jihozápadním cípu ostrova se pak rozkládá Lago Enriquillo – největší solné jezero a nejnižší položené místo Karibiku, které je domovem plameňáků a krokodýlů amerických. Milovníci umění a kultury by neměli vynechat návštěvu Koloniální zóny dominikánské metropole se spoustou památek, muzeí a galerií. Historickou hodnotu koloniálního města potvrdilo v roce 1990 zapsání na Seznam světového dědictví UNESCO. Dominikánská republika je také prvotřídní golfovou destinací. Vloni na podzim získala od Mezinárodní asociace golfových tour operátorů (IAGTO) první místo v kategorii „Nejlepší golfová destinace Latinské Ameriky a Karibiku“.

Trend cestování na vlastní pěst nyní ještě více posílí nová letecká spojení z Evropy. Letecký dopravce EuroWings bude létat třikrát týdně na východní pobřeží do Punta Cana, jednou týdně na sever ostrova do Puerto Plata a ke konci roku spustí nově letecké spojení do hlavního města. Společnost Condor zvýší frekvenci letů z Mnichova do Punta Cana a do Santo Domingo. V roce 2017 – 2018 plánuje začít operovat lety do Dominikánské republiky také letecký dopravce Austrian Airlines.

Na popularitě Dominikánské republiky se podílí nejen rostoucí ekonomika ve Spojených státech, které jsou hlavním zdrojovým trhem této karibské destinace. Hlavní podíl má Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky, které prostřednictvím tzv. turistických úřadů přímo spolupracuje se soukromými subjekty cestovního ruchu na vybraných zahraničních trzích.

Do Dominikánské republiky cestují nejčastěji turisté ze Severní Ameriky (61,6 %), dále Evropané (23,1 %), Jihoameričané (11,8 %), turisté ze Střední Ameriky a Karibiku (3,2 %) a Asiaté (0,3 %).


O Dominikánské republice
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:11.04.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama