El salto del Limón, Dominikánská republika
Koloniální zóna, Dominikánská republika

Za mořem i krásami přírody

11.04.2016 00:00

Dominikánská republika zaznamenala za první dva měsíce roku 2016 rekordní návštěvnost. Podle údajů tamější Centrální banky zavítalo do země v průběhu ledna a února celkem 1 136 025 turistů, což je o 8,9 % více oproti loňsku. U českých turistů došlo ve sledovaném období dokonce k 36,5% zvýšení. Potvrzuje se tak rostoucí obliba Dominikánské republiky jako exotické destinace.

Zejména v době zimních měsíců patří Dominikánská republika u Čechů mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Navíc díky cenově zajímavým last-minute letenkám a all-inclusive zájezdům se v poslední době výrazně zvýšil zájem o individuální cestování,“ uvádí Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro region střední a východní Evropy.

Dominikánská republika je ve světě proslulá bílými písečnými plážemi, které lemují kokosové palmy. Pro nezávislé cestovatele však tento ostrov nabízí mnohem víc. Za návštěvu stojí některý z devatenácti národních parků či třítisícové pohoří Cordillera Central, kde najdeme vrchol Pico Duarte nebo vodopád Aguas Blancas, oba považované za nejvyšší v regionu Karibiku. V Barahoně na jihozápadním cípu ostrova se pak rozkládá Lago Enriquillo – největší solné jezero a nejnižší položené místo Karibiku, které je domovem plameňáků a krokodýlů amerických. Milovníci umění a kultury by neměli vynechat návštěvu Koloniální zóny dominikánské metropole se spoustou památek, muzeí a galerií. Historickou hodnotu koloniálního města potvrdilo v roce 1990 zapsání na Seznam světového dědictví UNESCO. Dominikánská republika je také prvotřídní golfovou destinací. Vloni na podzim získala od Mezinárodní asociace golfových tour operátorů (IAGTO) první místo v kategorii „Nejlepší golfová destinace Latinské Ameriky a Karibiku“.

Trend cestování na vlastní pěst nyní ještě více posílí nová letecká spojení z Evropy. Letecký dopravce EuroWings bude létat třikrát týdně na východní pobřeží do Punta Cana, jednou týdně na sever ostrova do Puerto Plata a ke konci roku spustí nově letecké spojení do hlavního města. Společnost Condor zvýší frekvenci letů z Mnichova do Punta Cana a do Santo Domingo. V roce 2017 – 2018 plánuje začít operovat lety do Dominikánské republiky také letecký dopravce Austrian Airlines.

Na popularitě Dominikánské republiky se podílí nejen rostoucí ekonomika ve Spojených státech, které jsou hlavním zdrojovým trhem této karibské destinace. Hlavní podíl má Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky, které prostřednictvím tzv. turistických úřadů přímo spolupracuje se soukromými subjekty cestovního ruchu na vybraných zahraničních trzích.

Do Dominikánské republiky cestují nejčastěji turisté ze Severní Ameriky (61,6 %), dále Evropané (23,1 %), Jihoameričané (11,8 %), turisté ze Střední Ameriky a Karibiku (3,2 %) a Asiaté (0,3 %).


O Dominikánské republice
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:11.04.2016 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama