Cayo Levantado, Dominikánská republika
Costa Dorada, Dominikánská republika

Průzračné vody

22.03.2016 00:00

Průzračné vody všech odstínů modré a stovky kilometrů písečného pobřeží, nad kterým se sklánějí vzrostlé kokosové palmy. Pláže Dominikánské republiky jsou rájem pro milovníky odpočinku pod karibskými paprsky i pro dobrodruhy hledající adrenalinové vzrušení. Výjimečnost tamějších pláží navíc jednoznačně potvrzuje celkem dvacet jedna „Modrých vlajek“.

Tuto prestižní mezinárodní certifikaci uděluje každoročně Nadace pro vzdělávání v otázkách životního prostředí (FEE). Vybraná pláž musí splňovat přísné mezinárodní standardy na čistotu vody, ochranu životního prostředí, bezpečnost a kvalitu nabízených služeb.

Dominikánské pláže jsou nejčastějším důvodem návštěvy většiny turistů,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro země střední a východní Evropy a dodává: „V naší zemi se nachází i třítisícové hory, památky z koloniálních dob či devatenáct národních parků. Bohatství a různorodost přilákalo do Dominikánské republiky v roce 2015 na šest milionů návštěvníků a podle statistik návštěvnosti se tak již třetím rokem za sebou jedná o nejnavštěvovanější destinaci Karibiku.

V obklopení přepychem

Bílé písečné pláže exotické oblasti Punta Cana – Bávaro lákají k romantickým procházkám i aktivnímu vyžití od parasailingu až po závody na člunech. Padesát tři kilometrů dlouhý pobřežní pás lemují hotely a restaurace všech cenových kategorií. Modrou vlajkou se v této oblasti může pochlubit pláž Arena Gorda (hotely Bahía Principe Bávaro, Iberostar, Barceló Punta Cana), Bávaro (hotely Paradisus Palma Real, Barceló), El Cortecito (Grand Palladium Bávaro Resort, Barceló Dominican Beach), Macao (hotel Hard Rock) a Cabeza de Toro (hotely Be Live a Natura Park).

V regionu La Romana – Bayahibe na jihovýchodním pobřeží Modrá vlajka vévodí pláži Dominicus, Nueva Romana (Bahía Príncipe) a Bayahibe (Dreams La Romana). Oblast přitom nabízí mnoho dalších zajímavostí. Je zde k vidění např. Východní národní park, panenské ostrovy Saona a Catalina, vesnička umělců Altos de Chavón s amfiteátrem, proslulá golfová hřiště v Casa de Campo či Jeskyně zázraků s malbami domorodých obyvatel Taínos.

Romantické zátoky a tajemné jeskyně
Poloostrov Samaná v severovýchodní části Dominikánské republiky je ideálním místem pro všechny, kdo chtějí být v maximální harmonii s přírodou, a proto je už po mnoho let vyhledávanou destinací především mezi nezávislými cestovateli. Tropické pralesy, vodopády, jeskyně, národní parky, hory, ostrůvky, malebné zátoky, romantické pláže, háje kokosových palem a endemické druhy zvířat a rostlin dělají z tohoto místa opravdový ráj. Modrou vlajkou se na Samaná pyšní pláže Los Cayos, El Portillo a na ostrově Cayo Levantado La Honda. Samanská letoviska Las Terrenas, Las Galeras a Santa Bárbara de Samaná nabízejí spoustu ubytovacích možností – od menších rodinných hotelů, apartmánů a vil až po luxusní butikové hotely či all-inclusive resorty.

Za dobrodružstvím na Jantarové pobřeží
Milovníci aktivního odpočinku si přijdou na své na severním pobřeží v oblasti Puerto Plata – Cabarete. Díky nalezištím jantaru se této oblasti jinak přezdívá „Jantarové pobřeží“ a v průběhu roku se zde pravidelně koná celá řada soutěží mezinárodního věhlasu. Kromě kiteboardingu a windsurfingu si můžete vychutnat rafting, slaňování, jízdu na horském kole či projížďky na koni. Modrá vlajka plápolá na plážích Costa Dorada (hotely Be Live Marien, Iberostar) a Playa Dorada (Playa Dorada III a Blue Jack Tar).


O Dominikánské republice
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosua.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:22.03.2016 00:00
Reklama

Udržitelně a v teple

Vlna je malý přírodní zázrak. Má úžasné termoregulační vlastnosti. Když je teplo, ochladí, a když je zima, zahřeje.

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama