1 Starý pán z New Yorku, zdroj: Creativelife.cz
2 Slavik, nejmódnější bezdomovec Ukrajiny, zdroj: Creativelife.cz3 Stylový vagabund z L. A., zdroj: Creativelife.cz4 Mladík z Central Parku, zdroj: Creativelife.cz5 Wendell Magic, zdroj: Creativelife.cz6 Hipster z New Yorku, zdroj: Creativelife.cz7 Brother Sharp, zdroj: Creativelife.cz

7 ikon z ulice

24.02.2016 00:00

7 nejstylovějších bezdomovců, kteří se stali módními ikonami.

Chudoba může být někdy stav mysli, kdy člověk peníze sice má, ale ztratí „životní jiskru“. Podobně jako móda, která vychází zevnitř; člověk nemusí být bohatý a slavný proto, aby vypadal stylově. Lidé mohou v životě čelit velikým výzvám a ztráta domova je asi ta nejhorší věc, která se, bohužel, může stát každému. Představíme vám lidi bez domova, kteří ač ztratili vše hmotné, nic jim nebránilo v tom, vybírat si, co si vezmou na sebe. Příběh a vizáž některých z nich se stala natolik inspirující, že dále oslovila filmový a módní průmysl a tito bezdomovci se na internetu stali módními ikonami. Podívejte se na 7 nejstylovějších bezdomovců na světě, to nejlepší si samozřejmě schováváme na konec!

1 Starý pán z New Yorku
Tento starý chlapík z ulic New Yorku si s vámi velice rád popovídá, ovšem pouze v případě, pokud máte čas a dáte mu vstřícně najevo, že vás neobtěžuje. Je velice hrdý na svůj smysl pro styl, a ačkoliv byl nucen podstoupit amputaci obou nohou od kolen dolů a dodnes žije na ulici, nepozbyl svůj životní elán. Zatímco mnozí lidé by se na jeho místě zaměřili na krutou realitu bezdomovectví, při pohledu na jeho posedlost módou a stylem je očividné, že právě jeho vášeň mu dává smysl pro to jít v životě dál a čelit nemilému osudu s jistou grácií a důstojností.

2 Slavik, nejmódnější bezdomovec Ukrajiny
Slavikovi je 55 let a žije v ulicích ukrajinského města Lvov. Je sice bezdomovec, ale ne jen tak ledajaký, jeho způsob života se zásadně liší od ostatních lidí bez domova. Nenosí při sobě skoro žádné zavazadlo, není alkoholik, i když má rád pivo, a především je velmi čistotný. Téměř nikdy nenosí stejné oblečení, což je na bezdomovce velice neobvyklé. Kromě každodenní výměny oblečení (někdy i dvakrát za den), si ke každému svému outfitu mění i účes a pravidelně si holí vousy a podpaží. Jeho svérázného stylu oblékání si všiml pouliční fotograf Yurko Dyachyshyn, se Slavikem se spřátelil a nafotil s ním během dvou let sérii zahrnující stovku fotografií, kterou pojmenoval „Slavikova móda“. „Hlavní věc není neztratit zdraví, ale je nezbytné, aby nic a nikdo nenarušil vnitřní mír člověka,“ cituje Slavika Dyachyshyn. Jeho projekt byl na internetu natolik úspěšný, že sami čtenáři Slavika označili za nejmódnějšího bezdomovce na světě.

3 Stylový vagabund z L. A.
Tento tulák z Los Angeles je blízký přítel herce Russella Branda, který byl nedávno oceněn za svůj ušlechtilý čin, kdy vzal skupinu osob bez přístřeší na vydatnou snídani do nejluxusnější kavárny ve městě a poskytl jim jednorázovou pomoc v nouzi ve výši téměř 2 500 dolarů. Russell a jeho kamarád na společných vycházkách rádi nosí stejné doplňky, třeba šálu s leopardím potiskem.

4 Mladík z Central Parku
Tento mladý kluk, který prohlašuje, že je jeho domovem newyorský Central Park, sice může tvrdit, že je bezdomovec, ale pokud jde o to vypadat cool a trendy, je tenhle pohledný kučeravý hoch skutečný průbojník. V závislosti na městských darech a odpadkových koších si pravidelně udržuje svůj šatník a kromě svého vášnivého stylu je také oddaný svému psovi – tvrdí totiž, že ještě více podtrhuje jeho vzhled. Netroufáme si říct, proč a z jakého důvodu je při svých letech tenhle kluk na ulici, ale i podle jediné fotografie musíme uznat, že má něco do sebe.

5 Wendell Magic
Wendell není zrovna bezdomovec, ale svérázný módní návrhář, který uklízí kousky z ulic a vytváří si z nich extravagantní, oku přitažlivé modely, vytvářející jeho osobitý styl. Důkladně pročesává jednodolarové obchody a hledá v nich předměty, které lze použít do jeho designérských kousků. Outfit na této fotografii je jeden z jeho vlastní tvorby – klobouk vyrobený z hedvábných šátků a náhrdelník s golfovými míčky. Někdy aranžuje své modely na sochu Gándhího. Blogger na Tumblru měl to štěstí jej u práce jednoho dne zastihnout.

6 Hipster z New Yorku
Chris strávil několik posledních dekád v ulicích New Yorku, a když byly tyto fotky zveřejněny, mnozí si mysleli, že Chris vlastně bezdomovec není. Ale on je, ne? Tyto fotografie jsou součástí focení fotografky Julie Chesky a jsou velmi intenzivní a inspirující. Svým způsobem dávají zcela nový význam pojmu „pouliční móda".

7 „Brother Sharp“
Mimořádný životní příběh čínského bezdomovce, který nabyl slávu poté, co byla jeho fotografie zveřejněna na internetu, se stal námětem pro celovečerní film. Cheng Guorong (34) se stal nepravděpodobným sex symbolem poté, co byl nucen vést svůj život na ulici, když byl vyhozen z práce a okraden o všechny své úspory. Mladého muže žebrajícího na ulici vyfotil amatérský fotograf v roce 2009. Měl na sobě dlouhý koženkový kabát, barevné útržky látky kolem pasu jako pásek a boty stylu UGG. Se svými dlouhými rozcuchanými vlasy, neudržovanými vousy a vpadlými lícními kostmi je pan Cheng považován za „nejvíce sexy vandráka z Číny“. Na sociální síti Weibo mu uživatelé přidělili přezdívku „Brother Sharp“. Jeho výrazný vzhled padl do oka fotografovi ve chvíli, kdy kráčel ulicemi města Ningbo (ve východní Číně). Do města se přestěhoval v roce 1996 za prací, aby finančně podporoval svoji manželku a dvě děti – Cheng se však před rodinou příliš styděl, když přišel o práci a úspory, než aby ji kontaktoval. Jeho příbuzní se domnívali, že je Cheng mrtvý a považovali věc za uzavřenou, dokud neuviděli fotografii na internetu. Cheng se poprvé vrátil domů až po čtrnácti letech, kde mu příbuzní sdělili nemilou zprávu – jeho manželka i s dětmi zemřely při dopravní nehodě. Nedlouho poté, vzhledem k jeho virtuální slávě, dostal tento plachý a uzavřený muž nabídku hrát v reklamě a pak vystoupit jako model na molu. Jeho věrní fanoušci společně vybrali 100 000 jenů a vytvořili mu účet, aby se vydal na novou životní cestu. Dnes je jeho mimořádný příběh zvěčněn na velkém plátně. Čínský producent Deng Jianguo natočil film podle knihy, kterou napsal Chengův bratranec.
Fotograf, který zachytil tento snímek, tvrdí, že když je člověk tichý poutník, který moc nemluví, zdá se, že nechává svůj smysl pro styl mluvit za sebe.
Pan Cheng se stal inspirací pro oděvní linii pojmenovanou „venkovsky chic“. Módní dům Dolce & Gabbana uvedl na molo kolekci významně inspirovanou Chengovým outfitem z fotografie.

www.creativelife.cz

Autor:Kirsten
Datum:24.02.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama