Punta Cana, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Pobřeží Dominikánská republika, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyVodopády Damajagua, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyAmfiteátr v Puerto Plata, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyMaster of the Ocean v Cabarete, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Zima: Dominikánská republika

17.02.2016 00:00

Punta Cana: Nejnavštěvovanější letovisko Karibiku a Střední Ameriky
Podle závěrečné zprávy Global Destination Cities Index společnosti Mastercard, ve které bylo hodnoceno na 132 světových destinací, byla v roce 2015 nejnavštěvovanějším letoviskem Karibiku a Střední Ameriky dominikánská Punta Cana.
Statisticky nejoblíbenější letovisko Dominikánské republiky, známé pro své bílé písečné pláže, perfektní hotely, špičkové služby all-inclusive a bohatý noční život, převyšuje ostatní karibské země celkovým počtem 2.43 milionů návštěvníků. V rámci latinskoamerického kontinentu se Punta Cana drží na 4. pozici z deseti nejlepších městských destinací.

Žebříčku vévodí peruánská Lima (4.22 milionů), Mexico City (cca 2 miliony), brazilské Sao Paolo a Rio de Janeiro. Za Punta Canou se následně umístilo např. kostarické San José (1.51 milionů turistů). Na světové úrovni je nejnavštěvovanějším městem Londýn s celkovým počtem 18.82 milionů turistů, v asijském regionu je to Bangkok, na Středním východě a v Africe Dubaj a v Severní Americe New York.

V Punta Caně byly současně zaznamenány nejvyšší útraty turistů ze všech zemí Latinské Ameriky, což významně podporuje dominikánský cestovní ruch a zaměstnanost.

V únoru 2016 bude v Punta Caně otevřen nafukovací park „Downtown“ pro rodiny s dětmi
Park o rozloze 100 tisíc m2 bude největším parkem svého druhu v regionu Karibiku. Projekt společnosti RAD specializující se na zábavní adrenalinové parky bude sestávat z nafukovacích atrakcí, hotelů, restaurací okolo umělého jezera.

Investice španělské společnosti Unreal Island za více než 100 milionů EUR leží v těsné blízkosti Mezinárodního letiště v Punta Caně. Návštěvníky bude navíc natáčet dron, aby měli tento netradiční zážitek zdokumentovaný.

Až 25 % turistů cestujících do Karibiku tráví dovolenou v Dominikánské republice
Dominikánskou republiku si pro svou dovolenou volí až 25 % procent všech turistů, kteří cestují do Karibiku. Ze statistik návštěvnosti navíc vyplývá, že Dominikánská republika zaznamenává již třetí rok po sobě nejvyšší příjezdové statistiky v karibském regionu.
Za rok 2015 se jednalo o 9% zvýšení, což je v absolutních číslech celkem 6.151,003 turistů a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i nadále. Co se týká příjezdových statistik z České republiky, vloni jsme zaznamenali nárůst o 15.2 % a z Polska o 19.5 %,” říká Leila Boasier Budecker, ředitelka zahraničního zastoupení Dominikánské republiky pro střední a východní Evropu a dodává: „Jen za letošní rok vzniklo sedm hotelů s celkovou kapacitou 435 pokojů, devět hotelů bylo renovováno s celkovým počtem 2 805 pokojů. V současnosti se staví čtrnáct nových hotelů s kapacitou 4 850 pokojů.

27 vodopádů Damajagua – top atrakce severního pobřeží
Přírodní rezervaci Saltos de Damajagua navštívilo vloni celkem 70 801 turistů, což je o 6 % více než v roce 2015 a jedná se taktéž o rekordní statistiky celkově.
Rezervaci nejčastěji navštěvují domácí turisté, u nichž se celkem jedná o 16% zvýšení, zatímco zahraniční turisté představují navýšení statistik o 1 %.

Severní pobřeží Dominikánské republiky je od otevření přístavu Amber Cove u Puerto Plata velice populární zastávkou na okružních plavbách po Karibiku. Od října 2015, kdy byl nový přístav otevřen, do rezervace zavítalo na šest set návštěvníků.

Administrátor parku Gómez Santana poukazuje na společnou koordinaci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva cestovního ruchu, Destinačního managementu Puerto Plata, Obchodní komorou Puerto Plata, Radou na ochranu přírodních rezervací a Asociací hotelů a restaurací severního pobřeží, bez nichž by projekt nebyl tak úspěšný.

Nejmodernější amfiteátr Střední Ameriky vznikne v Puerto Plata
V únoru 2016 začne letovisko Puerto Plata na severu Dominikánské republiky konkurovat městečku umělců Altos de Chavon na jižním pobřeží. Právě se totiž dokončují práce na amfiteátru Juan Lockward, jež má být i “nejmodernějším” v regionu celé Střední Ameriky.
V amfiteátru s celkovou kapacitou 7 000 osob se budou konat divadelní představení, hudební koncerty a další vystoupení domácích i zahraničních umělců. „Amfiteátr přiláká pozornost nové cílové skupiny – turistů, kteří cestují za koncerty,“ uvedl Julio Almonte, viceministr cestovního ruchu.

Vládní investice za 200 milionů dominikánských pesos bude další přidanou hodnotou „Jantarového“ pobřeží, jak se jinak této oblasti přezdívá. Stavba o rozloze 4 000 m2 se nachází v těsné blízkosti pevnosti San Felipe a pobřežní promenády.

Světový šampionát Master of the Ocean opět po roce v Cabarete
Od 23. do 28. února městečko a pláž v Cabarete opět po roce zaplní vyznavači vodních sportů, kteří se utkají o titul Krále vln.
Každoročně se soutěží ve čtyřech kategoriích - surfing, windsurfing, kiteboarding a Stand Up Paddle. Upoutávky na letošní ročník navíc odvysílá BBC World News v rámci programu BBC Travel Show. Podpoří se tak ještě více image Cabarete jakožto Mekky kiteboardingu.


Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:17.02.2016 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama