Tortuga Bay, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Silniční infrastruktura, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyPuerto Plata, Plaza Independencia, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republikyPozorování velryb, foto zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Novinky: Dominikánská republika

04.01.2016 00:00

Conde Nast Traveler: Dominikánské hotely mezi nejlepšími
Čtenáři časopisu Condé Nast Traveler vybrali v anketě Readers Choice Awards 2015 mezi nejlepší resorty hned tři ubytovací zařízení umístěná v Dominikánské republice.
Tortuga Bay Puntacana Resort Club vede celkem 90 774 hlasy a téměř 100% spokojeností. Hotel projektovaný známým architektem Oscarem de la Rentou je členem skupiny Leading Hotels of the World a jako jediný se v Dominikánské republice pyšní pěti diamanty AAA. Toto významné ocenění získal díky své péči o zachování přirozenosti zdejšího prostředí.
Spolu s Tortuga Bay si čtenáři Condé Nast Traveler oblíbili také El Península House v Las Terrenas na poloostrově Samaná (13. místo) a Zoetry Agua na pláži Uvero Alto v Punta Caně (25. místo).

Diamanty AAA
V letošním ročníku soutěže Americké automobilové asociace (AAA) se umístilo celkem patnáct hotelů Dominikánské republiky. Pěti diamanty se může jako jediný pochlubit butikový Tortuga Bay Puntacana Resort & Club sestávající z celkem třinácti vil umístěných přímo na pláži a třiceti luxusních suit, které perfektně zapadají do okolí.
Čtyři diamanty získal resort Casa de Campo u La Romana, člen skupiny Preferred Hotels & Resorts, proslulý prvotřídními golfovými hřišti Peta Dye, který již nyní patří do Golfové síně slávy.
Na severním pobřeží Dominikánské republiky splnil požadavky AAA butikový hotel Casa Colonial na pláži Playa Dorada, který disponuje padesáti pokoji a je členem Small Luxury Brand Hotels of the World.
Čtyři diamanty získal dále Al Sol Luxury Village v Cap Cana na východním pobřeží, Catalonia Royal Bavaro, Dreams Palm Beach, Dreams Punta Cana, Eden Roc Cap Cana (jediný v zemi členem skupiny Relais & Châteaux Company), Excellence Punta Cana, Hard Rock Hotel & Casino, Paradisus Palma Real, Paradisus Punta Cana, Sivory, Zoetry Agua a Bannister na poloostrově Samaná.

Dominikánská republika vs. konkurenční destinace
Dominikánská republika výrazně investuje do turistické infrastruktury. Destinace tak reaguje na aktivity konkurence z poslední doby, mezi které patří např. otevření Kuby či rozšiřování Panamského průplavu.
Dominikánská republika se oproti jiným karibským zemím může pochlubit výborným dopravním spojením a novými bezpečnými trasami. Kvalitní silniční komunikace šetří turistům čas nutný na přesun z letiště do hotelu, návštěvník je tak současně vystaven i menšímu riziku dopravních nehod. V zónách volného obchodu se zboží díky energetickým úsporám transportuje levněji a rychleji.

Dominikánská vláda s podporou Centrální banky začala do sektoru cestovního ruchu výrazně investovat v roce 1971. O deset let později v rámci incentivní politiky fiskálních výhod začali soukromí hoteliéři investovat do výstavby celkem šesti tisíc hotelových pokojů. Právě tehdy začaly vznikat velké hotelové komplexy, jmenujme např. Club Med v roce 1981 nebo Barceló v roce 1984. Za dva roky vzniklo na 18 tisíc nových hotelových pokojů a o tři dekády později už tato cifra vzrostla na 70 tisíc.

V souvislosti s vymezováním Dominikánské republiky jako turistické destinace vznikají nové mezinárodní hotelové komplexy, vláda investuje do rozvoje silniční infrastruktury, což má pozitivní vliv na zaměstnanost.

Punta Cana & Puerto Plata: Nejlépe dostupné destinace Karibiku
Prestižní magazín Travel US News vyzval odborníky i laickou veřejnost k hodnocení jednotlivých karibských destinací na základě dostupnosti dané země. V dotazníku se mezi deseti nejlepšími umístily hned dva dominikánské regiony – Punta Cana a Puerto Plata.
Vedle těchto letovisek se dále jedná o Portoriko, Jamajku, Curacaco, Grenadu, Dominiku, Americké Panenské ostrovy, St. Kitts & Nevis a Barbados.

Za místo s nejlépe hodnocenými plážemi v regionu Karibiku byla vybrána Punta Cana. Z celkového počtu 288 hotelů v celém Karibiku byly za nejlepší označeny Eden Roc Cap Cana spolu s Tortuga Bay.

Mezi hodnocené parametry patřil mj. rozpočet na cestu, vstup na pláž, letecká dostupnost a ubytovací možnosti. Vedle názorů odborné i laické veřejnosti studie analyzovala také tištěné průvodce, časopisy a webové stránky.

A na co se můžete těšit v lednu?
Pozorování velryb: Od prosince/ledna až do března budou do zátoky na Samaná připlouvat velryby hrbaté, aby se zde pářily a rodily mláďata. Velryby je možné pozorovat v rámci organizované exkurze na otevřeném moři, nebo z pobřežní rozhledny Punta Balandra.

Jazzové noci: Každý lednový čtvrtek si můžete v ulici El Conde v Koloniální zóně Santo Dominga od osmi hodin večer poslechnout živě afrokaribské rytmy, jako je např. Rumba, Son, Pambiche a Merengue.


Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:04.01.2016 00:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama