Veysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tour
Veysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tourVeysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tourVeysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tourVeysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tour

Na prahu 4 údolí

17.12.2015 08:00

Středisko Veysonnaz se nachází v samém srdci regionu Valais. Resort je jednou z nejoblíbenějších lyžařských oblastí vůbec. Nachází se na prahu „4 údolí – Les 4 Vallées“ - největší lyžařské domény Švýcarska a v pořadí třetího nejnavštěvovanějšího resortu Evropy. Oblast „4 údolí“ se táhne od Veysonnaz (1 350 m) do Verbier přes Mont-Fort (3 330 m), s ohromující délkou sjezdovek až 412 km.

Milovníci zimních sportů se zde budou cítit jako v nebi. Lyžování na sjezdovkách všech úrovní, výjimkou není ani lyžování ve volném terénu. V programu každého lyžaře nesmí chybět spustit se dolů po legendární sjezdovce „piste de l´Ours“, jednoho z nejdůležitějších míst Světového poháru. Dalším velkým lákadlem je možnost brázdit trasy mimo sjezdovku a zažít tak skvělý pocit z volného sjezdu, tzv. Freeride s dech beroucím výhledem na Mont Blanc a Matterhorn.

Oblast Veysonnaz není jen pro lyžaře. Nabízí také 30 kilometrů tras pro zimní procházky, 4 krásné značené stopy pro procházku na sněžnicích, včetně jedné stezky naučné, na téma ochrany životního prostředí. Dále 10 km běžeckých tratí, noční lyžařské výlety na Piste des Mayens (800 m), paragliding, možnost vyjet si spolu se psím spřežením, dětská kluziště, možnost sáňkování atp. Mimo jiné mají návštěvníci možnost navštívit jak hotelová tak veřejná wellness centra s bazény a relaxační zónou.

Legendární sjezdovka "piste de l´Ours"
"Piste de l´Ours", tzv. medvědí sjezdovka je legendární a nezapomenutelné místo. Lyžařům slibuje pocit neporazitelnosti. V roce 1969 zde byl vysekán lesní porost a tak vytvořen prostor pro jednu z největších a nejdelších sjezdovek v kraji.

Se svým sklonem až 51 stupňů je sjezdovka svědkem mnoha vítězství těch nejznámějších jmen v rámci Světového poháru. Obnažený svah na severní straně nabízí v zimě mimořádné sněhové podmínky. Nejvyšší bod, kde sjezd začíná, se nachází ve výšce 2 090 m.n.m. Příjezd je pak v 1 490 m.n.m. „Piste de l´Ours“ hostila na 29 lyžařských závodů a četná další evropská či švýcarská mistrovství v lyžování. Pokud jste odvážní a rádi byste okusili, jak takový 51% sklon svahu reálně vypadá, vyrazte do Veysonnaz za tímto jedinečným dobrodružstvím.

Začátkem března se pak ve Veysonnaz pojede Světový pohár ve Snowboardcrossu, tak se ještě kromě sjíždění místních „kopců“ můžete podívat na atraktivní závody.

Tip: VEYSONNAZ (4 Vallées)

Datum:17.12.2015 08:00
Reklama

Mama říká “podělit se znamená milovat”

Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v restauraci Mama v Holešovicích.

Hra o trůny skončila. Zeje vaše obrazovka nyní prázdnotou?

Přinášíme 4 tipy, jaké seriály si můžete na obrazovkách během léta vychutnat.

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama