Veysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tour
Veysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tourVeysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tourVeysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tourVeysonnaz: Na prahu 4 údolí, zdroj: CK Beta tour

Na prahu 4 údolí

17.12.2015 08:00

Středisko Veysonnaz se nachází v samém srdci regionu Valais. Resort je jednou z nejoblíbenějších lyžařských oblastí vůbec. Nachází se na prahu „4 údolí – Les 4 Vallées“ - největší lyžařské domény Švýcarska a v pořadí třetího nejnavštěvovanějšího resortu Evropy. Oblast „4 údolí“ se táhne od Veysonnaz (1 350 m) do Verbier přes Mont-Fort (3 330 m), s ohromující délkou sjezdovek až 412 km.

Milovníci zimních sportů se zde budou cítit jako v nebi. Lyžování na sjezdovkách všech úrovní, výjimkou není ani lyžování ve volném terénu. V programu každého lyžaře nesmí chybět spustit se dolů po legendární sjezdovce „piste de l´Ours“, jednoho z nejdůležitějších míst Světového poháru. Dalším velkým lákadlem je možnost brázdit trasy mimo sjezdovku a zažít tak skvělý pocit z volného sjezdu, tzv. Freeride s dech beroucím výhledem na Mont Blanc a Matterhorn.

Oblast Veysonnaz není jen pro lyžaře. Nabízí také 30 kilometrů tras pro zimní procházky, 4 krásné značené stopy pro procházku na sněžnicích, včetně jedné stezky naučné, na téma ochrany životního prostředí. Dále 10 km běžeckých tratí, noční lyžařské výlety na Piste des Mayens (800 m), paragliding, možnost vyjet si spolu se psím spřežením, dětská kluziště, možnost sáňkování atp. Mimo jiné mají návštěvníci možnost navštívit jak hotelová tak veřejná wellness centra s bazény a relaxační zónou.

Legendární sjezdovka "piste de l´Ours"
"Piste de l´Ours", tzv. medvědí sjezdovka je legendární a nezapomenutelné místo. Lyžařům slibuje pocit neporazitelnosti. V roce 1969 zde byl vysekán lesní porost a tak vytvořen prostor pro jednu z největších a nejdelších sjezdovek v kraji.

Se svým sklonem až 51 stupňů je sjezdovka svědkem mnoha vítězství těch nejznámějších jmen v rámci Světového poháru. Obnažený svah na severní straně nabízí v zimě mimořádné sněhové podmínky. Nejvyšší bod, kde sjezd začíná, se nachází ve výšce 2 090 m.n.m. Příjezd je pak v 1 490 m.n.m. „Piste de l´Ours“ hostila na 29 lyžařských závodů a četná další evropská či švýcarská mistrovství v lyžování. Pokud jste odvážní a rádi byste okusili, jak takový 51% sklon svahu reálně vypadá, vyrazte do Veysonnaz za tímto jedinečným dobrodružstvím.

Začátkem března se pak ve Veysonnaz pojede Světový pohár ve Snowboardcrossu, tak se ještě kromě sjíždění místních „kopců“ můžete podívat na atraktivní závody.

Tip: VEYSONNAZ (4 Vallées)

Datum:17.12.2015 08:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama