Festival Kolem světa, Národní dům Na Smíchově, foto: Jirka Dolejs
Festival Kolem světa, Africký tanec Bijou: Afro-danceFestival Kolem světa, Indický tanec Bollywood v podání skupiny RásaFestival Kolem světa, Manon Ossevoort a Karel WolfFestival Kolem světa, Ladislav Zibura a Viktor HošekFestival Kolem světa

Ohlédnutí za festivalem Kolem světa

11.12.2015 00:00

Festival Kolem světa s mezinárodní účastí a pod záštitou městské části Prahy 5 dopadl velkým úspěchem.

Ve dnech 28. a 29. listopadu 2015 se v Národním domě na Smíchově sešlo téměř 2 000 fanoušků cestování a outdooru, kteří shlédli přes 50 unikátních prezentací ze všech kontinentů. Tentokrát se kvalitní program festivalu rozšířil do čtyř přednáškových sálů a přibyl i jeden filmový sál, kde se promítaly filmy o domorodých lidech z cyklu festivalu NAIFF.

Se svými přednáškami o cestovatelských expedicích vystoupili nejenom mladí cestovatelé, kteří představili blízké i vzdálené destinace jako Arménii, Gruzii nebo Guineu či Súdán, ale i zkušení speakeři jako Dan Přibáň (žluté trabanty v Austrálii), Pavel Liška a Jan Révai (moto cestou necestou v Jižní Americe), Rudolf Švaříček (Bhútán), Ladislav Zibura (40 dní pěšky do Jeruzaléma) nebo Jan Homola Wohnout (JV Asie).

Velkou perličkou na závěr sobotního dne byla však holandská herečka Manon Ossevoort, která projela napříč Afrikou a dostala se až na jižní pól. Celou cestu však absolvovala traktorem. Neuvěřitelné historky z cestování a tipy jak dosáhnout svých největších snů byly hlavní nosnou osou celé prezentace.

Velkým přínosem pro festival bylo i zavedení a otevření velkého společenského sálu v přízemí Národního domu, kde probíhaly ochutnávky exotických pokrmů z Afriky, Kazachstánu, Arménie, Indonésie, Thajska, Indie nebo Libanonu.

Součástí festivalu byl samozřejmě i cestovatelský veletrh, nabídka cestopisných knih a DVD nebo prodej rukodělných výrobků z různých částí světa.

Dalším bonusem festivalu byl doprovodný program jak formou exotických tanců, tak mnoha drobnými workshopy (fotografický, facepainting, malování henou, indické masáže, pletení copánků, atd...) v přilehlých salóncích.

Děkujeme všem partnerům festivalu. Bez jejich pomoci by nemohl být tento cestovatelský koktejl tak dobře namíchaný. Již nyní připravujeme podzimní festival, který se bude konat ve dnech 12. a 13. března 2016 opět v Praze v Národním domě na Smíchově.

za festivalový tým,
Karel Wolf


Ohlasy návštěvníků
Cestovatelský festival Kolem světa pořádaný Karlem Wolfem patří mezi mé neoblíbenější akce v každém roce od doby, co jsem ho prvně navštívil. Mnozí moji přátelé nechápou, jak jsem schopen dva dny v řadě sedět 8-10 hodin a sledovat fotografie, videa cestovatelů a naslouchat jejich příběhům. Ale nic není tak inspirujícího a motivující než zážitky odvážných žen a mužů. V jednu chvíli jsem si přál, aby byl festival nekonečný. Něco jako když se blížíte ke konci své cesty a musíte se vrátit zpátky do České republiky.
Petr Kotrlík

Festival Kolem světa je pro mě tradičně velkým svátkem. Už několik dní před jeho začátkem pečlivě studuji pestrý program a i letos jsem v něm našla spoustu posluchačských skvostů. A není divu, jedná se totiž o dvoudenní program napěchovaný od brzkého rána až do večerních hodin. Každý si v něm najde to své. Na cestovatelském festivalu Kolem světa nebude plesat pouze vaše toulavá duše, ale poměje se i mlsný jazýček. Během obou dnů jsem opakovaně navštívila gastrozónu, v které bylo možné ochutnat exotické pokrmy z různých koutů světa. Co je pro mě festival Kolem světa? Jedinečná cestovatelská událost, která u nás nemá obdoby. Návštěvníky spojuje touha po svobodě, poznání, zvídavost, ale také nabyté poznatky z cest sdílet s ostatními a v tom vidím největší přidanou hodnotu.
Jitka Křížová

Byl to nejlepší způsob, jak strávit tento víkend.
Lenka Straková

Datum:11.12.2015 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama