Dunas de Baní, Dominikánská republika
Las Salinas, Dominikánská republikaOcoa Bay, Dominikánská republika

Nejen palmové háje

30.11.2015 00:00

Dominikánská metropole Santo Domingo je městem historie, kultury a koloniálních památek. Vydáme-li se z hlavního města směrem na západ do provincií Azua a Peravia, ocitneme se v oblasti, kde sice nejsou typické palmové háje a luxusní all-inclusive resorty, zato však tento region překvapí existencí pouštních dun, solných ložisek, a dokonce i produkcí skvělého vína.

Pouštní duny
V zátoce Las Calderas u městečka Baní přibližně šedesát kilometrů západně od hlavního města se na ploše 20 km2 rozkládá jedinečný systém pouštních dun. Svou velikostí se jedná o ojedinělý přírodní fenomén na karibských ostrovech. Písečné náspy o výšce 35 metrů jsou výsledkem říční sedimentace a skalních erozí z dob Pleistocénu. Navíc pouze v této části Dominikánské republiky je možné vidět pouštní živočichy a rostliny (např. kaktusy Cereus jamacaru, Mořské víno Coccoloba uvifera).

Dominikánská vláda udělila tomuto místu v roce 1996 statut Chráněné rezervace. Vstupné vychází na 100 dominikánských pesos, což v přepočtu činí přibližně 55 Kč. Rezervaci je nejlepší navštívit v brzkých ranních, nebo v pozdních odpoledních hodinách. Vzhledem k velmi vysokým teplotám a absenci stínu je nutné mít po ruce dostatek pitné vody, pokrývku hlavy, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a uzavřené boty, které ochrání před rozpáleným pískem.

Solná ložiska
Baníské duny leží v těsné blízkosti solných ložisek Las Salinas. Chcete-li se dozvědět více o procesu těžby a produkování soli, můžete absolvovat komentovanou prohlídku s průvodcem. Vzhledem k vysoké koncentraci soli je právě pláž v Las Salinas považována za nejslanější v zemi. Vyznavači windsurfingu si toto místo oblíbili díky ideálním povětrnostním podmínkám, které zde panují.

Vína z Ocoa
Pokračujeme-li dále na západ, dorazíme do zátoky Ocoa v provincii Azua. V tomto regionu je téměř po celý rok sucho a slunečno, což představuje ideální podmínky pro pěstování vinné révy. Právě tady založili Španělé na počátku 16. století první vinici na americkém kontinentu. Podle historických údajů žil ve městě Azua i dobyvatel Hernán Cortés, který zde pěstoval hroznové víno ještě před tím, než zaútočil na Aztéckou říši. Azujští farmáři následně začali v tamější úrodné půdě pěstovat zeleninu a tropické ovoce.

Zájem o pěstování vinné révy v Karibiku se obnovil až v 21. století díky Gabrielu Acevedovi, který investoval do výstavby butikového hotelu Ocoa Bay. Cílem bylo harmonické propojení hotelu a vinice s přirozeným prostředím zátoky. Půda v Ocoa je stoprocentně ekologická, bez chemických přísad, a tak mají zdejší vína jedinečnou barvu, aroma a vyváženou chuť. Podle slov uznávaného španělského enologa Dr. Luis Vicente Eliase bude Dominikánská republika postupně měnit mapu světového vinařství.

Na výlet do hor
Milovníci pěších výletů se mohou vydat na výlet do San José de Ocoa na úpatí pohoří Cordillera Central, odkud se naskýtají úžasné výhledy na okolní hory a přírodu. San José de Ocoa disponuje půjčovnami kol a vozidel s pohonem na čtyři kola a nabízí se zde i organizované treky a projížďky na koních. V posledních letech je toto místo stále více navštěvováno domácími turisty, kteří si oblíbili příjemné teploty okolo 20 stupňů. Jedná se o agrikulturní oblast, ve které si místní farmáři zakládají na ekologických formách pěstování plodin.

O Dominikánské republice
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Boca Chica - Juan Dolio, Punta Cana - Bávaro, La Romana - Bayahibe, Samana - Las Terrenas a Puerto Plata - Cabarete - Sosua.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:30.11.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama