Madinat Jumeirah, Dubaj, foto zdroj: British Airways
Marina Bay Sands, Singapore, foto zdroj: British AirwaysThe Fairmont Orchid, Havaj, foto zdroj: British AirwaysLe Manoir aux Qut´Saisons, Oxfordshire, foto zdroj: British AirwaysGolden Gate Bridge, Kalifornie, foto zdroj: British AirwaysScotland West, foto zdroj: British Airways

Žebříček nejúžasnějších míst

16.11.2015 08:00

Ze kterého hotelu je nejúžasnější výhled? Na kterém ze světových letišť je nejvíce vzrušující přistát nebo kde si vás příroda nejvíce podmaní? Nechte se inspirovat nejoblíbenějšími destinacemi pasažérů British Airways, kteří pro vás sestavili žebříček těch nejzajímavějších restaurací, barů, hotelů či lázní, které byste neměli na svých cestách opomenout. Seznam vítězů byl zveřejněn v internetovém magazínu společnosti British Airways The Club.

Dubaj: Nejúžasnější hotel světa
Se 40 hektary věčně zelených zahrad a nádherně upravených parků plné palem a jezírek, které se kolem hotelového komplexu Madinat Jumeirah rozkládají, vás ani nenapadne, že se nacházíte uprostřed nehostinné pouště. Celý areál hotelu, který navíc doplňují stavby v tradičním arabském stylu, tvoří dohromady největší pětihvězdičkový resort v celé Dubaji. Vybrat si můžete z více než 40 špičkových restaurací a barů, luxusní ubytování je samozřejmostí.

Singapore: Nejúžasnější bazén světa
Pokud letíte do Singapuru, tohle místo nesmíte rozhodně vynechat. Přímo na střeše jednoho z nejdražších kasin na světě – Marina Bay Sands – se 200 metrů nad zemí rozkládá obrovský bazén. Ten navíc přečnívá přes severní věž o 67 metrů, což ve vás ještě více umocní pocit, že plavete přímo v oblacích. Zkuste doplavat až k samému okraji bazénu a vychutnejte si jedinečný pohled na metropoli. Pozor, výhled není pro jedince trpící závratí. Na terasu se dostanete také jako pouhý návštěvník.

Havaj: Nejlepší lázně
Relax v ráji – to je přesně to, co vás čeká v havajském resortu The Fairmont Orchid. Areál je umístěn přímo v srdci havajské přírody, a vy si tak můžete užívat relaxaci poblíž kaskádovitých vodopádů nebo speciální masáže a zábaly přímo na pobřeží oceánu. Velký důraz je zde kladen na tradiční havajskou kosmetiku, která vychází z místních přírodních zdrojů a jejíž podstatnou součástí jsou extrakty z všudypřítomné divoké orchideje.

Oxfordshire: Světová restaurace číslo jedna
Exkluzivní restaurace Le Manoir aux Qut´Saisons, která je součástí pětihvězdičkového hotelu, patří mezi nejlepší kulinářské zařízení na světě – dvě michelinské hvězdy mluví za vše. Je umístěna v historickém panském sídle hned vedle kostela, který svého času navštěvoval sám Oliver Cromwell. Kuchyně ale s historií nemá nic společného, servírovat vám budou ty nejlepší pokrmy, které v současnosti můžete ochutnat.

Kalifornie: Nejúžasnější cesta, která je cíl
Slavná Route 101 v Kalifornii patří mezi kultovní dálnice světě. Spojuje sever a jich země, Los Angeles a San Francisco, kopíruje pacifické pobřeží a v celé své délce protíná tři státy – Kalifornii, Oregon a Washington. Provede vás několika geografickými pásmy, po cestě minete národní parky a nádherné scenérie okolních hor. Zejména v kalifornské části se nevzdálíte od oceánu, projedete legendárním Golden Gate Bridge a dostanete se až k místu, kde rostou vzácné sekvoje. Pronajměte si auto již při rezervaci letenky u British Airways. Můžete tak výrazně ušetřit.

Skotsko: Nejúžasnější krajinná scenérie
Žádný milovník divoké scenérie nemůže při svých toulkách světem vynechat Skotsko, zejména jeho západní pobřeží. To je lemované tuctem menších ostrovů, které jsou ideální na dlouhé procházky tajemnou krajinou. Jednotlivé ostrovy spojují trajekty, takže můžete poznávat množství hradů, hotelů i přírodních úkazů napříč celým západním pobřežím. Doporučujeme navštívit třetí největší vodní vír světa a nejnebezpečnější místo britských navigátorů: vodní vír Corryvrechan se nachází mezi hebridskými ostrovy Jura a Scarba, a na jeho okraj se můžete opatrně vydat jedním z výletních člunů.

Hong Kong: Připoutejte se prosím na nejúžasnější přistání
Hongkongské letiště Kai Tak už od roku 1998 nepůsobí jako hlavní mezinárodní letiště, nicméně stále se využívá jedna z jeho ranvejí. Pokud budete mít štěstí a vaše letadlo bude dosedávat právě zde, čeká vás neopakovatelný zážitek. Ranvej je totiž ze tří světových stran těsně obklopena nejen všudypřítomnými mrakodrapy, ale také majestátným masivem dvoutisícových hor. Z jihu ranvej přímo vyčnívá do přístavu Victoria, a tak je celý proces přistávání na tomto letišti jedním z nejsložitějších manévrů pro všechny piloty na světě a vzrušujícím zážitkem pro pasažéry na palubě.

Kompletní žebříček všech vítězných destinací naleznete v online magazínu společnosti British Airways – The Club.


O British Airways
British Airways je největší britskou leteckou společností, která létá do více než 179 destinací po celém světě. Je jednou z pouhých 10 společností, jež létají do všech pěti obydlených kontinentů planety. Za více než 90 let přepravily aerolinky asi 1.2 miliard zákazníků a patří mezi elitní světové přepravce. Jako jedny z největších na světě přepraví za rok přibližně 40 milionů zákazníků. Operují na londýnském letišti Heathrow, na zdejším nejmodernějším terminálu T5, který mají k dispozici exkluzivně jen zákazníci British Airways a Iberia Airlines. V květnu 2013 vyhodnotila na základě výzkumu mezi 12 miliony cestujícími společnost Skytrax Terminál 5 jako nejlepší na světě. T5 také vyhrál cenu Nejlepší nákupní letištní prostor na světě.

V září 2013 obdržely britské aerolinky ocenění jako nejlepší aerolinie, nejlepší dopravce na krátké lety, nejlepší první třída, nejlepší věrnostní program a nejlepší letištní salónky na Heathrow. Ocenění si vysloužili na základě výsledků výzkumů mezi čtenáři časopisů ve Velké Británii.

Čeští zákazníci mohou služeb British Airways využít na lince z Prahy do Londýna, která je v rámci zimního letového řádu platného od 25. října 2015 obsluhována až pětkrát denně v těchto odletových časech: Praha – Londýn: v 7.00, 11.05, 14.45, a 18.40. Londýn – Praha: 7.20, 10.55, 14.50 a 19.20. Více informací na
www.ba.com.

Datum:16.11.2015 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama