Kde dostanete nejlepší péči pro svého čtyřkolého miláčka? foto: Advantage Cars
Kde dostanete nejlepší péči pro svého čtyřkolého miláčka? foto: Advantage Cars

Péče o čtyřkolého miláčka

07.10.2015 00:00

Sešel jsem se s Tomášem Viesnerem, majitelem společnosti SuperCarService, která je součástí Advantage Cars, abychom probrali, jak se nejlépe starat o vozy. Tomáš měl už jako malý kluk vztah k autům, vzdělával se v tomto oboru, proto je odborníkem na slovo vzatým. Když děláte věci ne dobře, ale výborně, dokážete si plnit své sny a cíle.

Tomášovým snem bylo pracovat pro Porsche. Německá preciznost, špičková technologie, vysoká kvalita a prestiž ho lákala od malička. Získal pozici mechanika jako svou práci snů. Opravoval ty nejdokonalejší auta planety a dostal tak možnost být součástí rodiny Porsche. Jenže jak to tak bývá, i tahle rodina měla velkou slabinu. Tou je velikost celého aparátu, který z rodiny dělá korporát, studenější než technika uvnitř vozu. Zákazník nemá péči, kterou očekává a řešení problému je administrativně náročnější než samotné odstranění závady.

Tomáš si byl jistý svými schopnostmi a vztahy s klienty, proto se rozhodl rozjet vlastní servis. Věděl, že je potřeba servis propojit s prodejem, a tak když se potkal s Milanem Vopičkou z Advantage Cars bylo jasné, že když spojí své obchodní záměry, vznikne jeden skvěle fungující celek. Milan se stará o prodej, Tomáš zase o prvotřídní servis. Otevřel se mu tak prostor na servisování dalších značek prémiového segmentu. Brzy jim byly prostory v Karlíně malé.

V roce 2012 se přestěhovali do vlastních prostor bývalého autosalonu Lamborghini a Bentley na Freyově ulici, čímž získali luxusní showroom, včetně servisu a myčky. V září 2014 pak rozšířili a zmodernizovali lakovnu, která má k dispozici velkou přípravnu a dva lakovací boxy, které splňují i ty nejpřísnější normy. Na svou lakovnu jsou kluci opravdu hrdí. Samozřejmostí jsou nejkvalitnější barvy od Standoxu, ale zásadní zůstává lidská ruka, která pistoli vede. Lakýrnici si tu poradí i s airbrushem. Myčka má nyní tři samostatná stání a o auta je pečováno nejvyšší řadou kosmetiky Sonax. Myčka je určena výhradně pro klienty Advantage Cars, pro které je samozřejmostí, že se auto klientovi předává umyté a ošetřené.

Oči se Tomášovi nejvíce rozzářily ve chvíli, kdy jsme začali mluvit o dílně. Disponují nejmodernější diagnostikou, deseti zvedáky a pneuservisem. Mají veškeré potřebné nářadí i kompatibilní přípravky pro opravy vozů všech renomovaných značek. Pracují výhradně s originálními díly, ale díky napojení na centrální sklady po celé Evropě, jsou pružnější než zdejší zastoupení, která jsou závislá pouze na jednom skladu. Poptávka na více místech se odráží také na lepší ceně ve výsledné fakturaci. Celý tým tvoří dvacet sehraných lidí, kteří jsou stejně zapálení jako Tomáš. Mechanici nechodí do práce, ale za svým koníčkem. Mají k dispozici manuály na většinu značek aut, a jediné slovo, které v nich nenajdete je – NEJDE! Tady se řeší problémy léčením, rozhodně ne amputací. Většina servisů si ulehčuje práci výměnou celého dílu, mnohdy i chybně diagnostikovaného, na to je Tomáš nejvíce háklivý. Je až posedlý tím najít skutečnou závadu a poté zvolit servisní postup, který odstraní celý problém a ušetří tak zákazníka od placení zdravých součástí. To je také jedním z důvodů, proč servis vedený Tomášem Viesnerem patří mezi uznávanou špičku a důvěřují mu majitelé vozů takových značek, jako jsou Lamborghini, Ferrari, Porsche, Maserati, Bentley nebo Rolls-Royce. Servisují samozřejmě i vozy dalších prémiových značek jako jsou Audi, BMW, Mercedes nebo Land Rover.

Pro zákazníky je k dispozici také služba „pick up servis“, která zajišťuje komfortní servis formou vyzvednutí vozu profesionálním řidičem, provedením servisu a následným navrácením vozu klientovi. Po dobu servisu má zákazník k dispozici náhradní vůz adekvátní třídy, nezáleží na tom, jestli oprava trvá dva dny nebo celý týden. V případě nehody pro váš vůz přijedou vlastní odtahovou službou, přistaví náhradní vozidlo a po podepsání policejního protokolu se o vaše auto a veškeré byrokratické kroky komplexně postarají. Komfortní a flexibilní řešení, nemyslíte?

Potenciální kupci sportovního vozu z druhé ruky také často vyhledávají jejich služby, aby měli jistotu, že vozidlo nebylo havarováno, nebo špatně udržováno. Prověří se i počet kilometrů z řídicích jednotek a dostupných dat z VIN kódů. Zákazníkem může být kdokoliv, nehledí se na to, kde vůz pořídil.

Znalosti a dovednosti celého týmu ale nejsou jen ze školení a manuálů, ale také ze závodních okruhů, kde zajišťují supersportům servis přímo na trati a tak jsou schopni vyřešit jakýkoliv problém či závadu. Na hodinky se rozhodně nehledí, není výjimkou, že se na dílně zhasíná až po půlnoci. Měsíčně projde pod rukama mechaniků 150 vozů, přesto se nestává, že by vás přijímací technici nechali hodinu stát na příjmu, neznali vaše jméno nebo stav zakázky.

Profesionalita a osobní přístup, to dnes všichni hledáme a očekáváme, u nich v dílně se vám toho i dostane. Říkáte si, kam dál ještě může své služby posunout? Tomášova vize je taková, že bude v budoucnu navíc prodávat a servisovat imageové značky skútrů, především italského výrobce Vespa, které se stávají velmi oblíbenými. Staví se do garáže vedle supersportu a tak je klientům v případě zájmu naladí do stejné barvy. Když péče, tak komplexní! Chcete i vy pro vaše auto to nejlepší?

Datum:07.10.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama