Newsletter z Dominikánské republiky, foto: Dreamstime.com
Newsletter z Dominikánské republikyFestival Merengue a karibských rytmů, Dominikánská republikaNewsletter z Dominikánské republikyNewsletter z Dominikánské republiky

Září z Dominikánské republiky

01.10.2015 08:00

Stále atraktivní prázdninová destinace
Díky silnému dolaru prázdninové balíčky do Dominikánské republiky výrazně zlevňují a jsou tak cenově velmi atraktivní pro zahraniční turisty.
Podle londýnské BBC zažívají některé karibské destinace včetně Dominikánské republiky právě nyní nejlepší období. BBC ve zprávě poukazuje na údaje Světové organizace cestovního ruchu, podle které navštíví Mexiko ročně celkem 29 milionů turistů, Argentinu 5,9 milionů, Brazílii 5,8 milionů a Dominikánskou republiku 5,1 milionů turistů za rok. Pro všechny uvedené země jsou přitom hlavními zdrojovými trhy Spojené státy americké a Kanada.

Trendy a aktuality z turismu v Dominikánské republice
Návštěvnost Dominikánské republiky neustále stoupá. Od ledna do srpna 2015 přijelo celkem 4 254 119 zahraničních turistů, což je o 7,88 % více než ve stejném období loňského roku.
Porovnáme-li statistiky Centrální banky Dominikánské republiky ze srpna 2014 s letošním rokem, došlo zde k 8,74 % nárůstu. V průběhu července se příjezdy turistů dokonce zvýšily o 10,31 %, což je dosud nejvyšší měsíční zaznamenaný příliv v historii dominikánského cestovního ruchu.

Na základě těchto výsledků je podle předpovědi Centrální banky Dominikánské republiky možné ve zbývající části roku 2015 počítat s dalším nárůstem v oblasti turistických příjmů. Svůj podíl na těchto výsledcích má také obnovený hospodářský růst USA a impletentace úspěšných marketingových strategií Ministerstva cestovního ruchu ve spolupráci se soukromým sektorem, což přispívá ke konsolidaci vedoucí pozice v přijímání turistů mezi ostrovními státy Karibiku.

50 % zahraničních turistů je mladších 35 let
Více než polovina turistů, kteří v prvním pololetí roku 2015 navštívili letecky Dominikánskou republiku, byla mladší 35 let. Celkem 36,8 % cizinců spadá do věkové skupiny 21 - 35 let, 8,7 % do skupiny 13 - 20 let a 4,3 % je mladších 12 let. Z 94,8 % byl hlavním důvodem návštěvy odpočinek, zatímco vloni ve stejném období to bylo 93,6 %.

Festival Merengue a karibských rytmů
Na pobřežní promenádě v Puerto Plata se uskutečnil již tradiční Festival Merengue & karibských rytmů.
V rámci festivalu vystoupí celkem třicet nejpopulárnějších dominikánských interpretů, např. Hector Acosta - El Torito, Chiquito Team Band, Victor Waill, Sexappeal, Davicito Kada, Fernando Villalona nebo kapela Merengue Big Band. Festival se koná pod záštitou Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky a světoznámé destilerie Brugal.

6. října bude otevřen nový přístav pro zaoceánské lodě
Hlavní a dlouho očekávanou událostí letošního roku v Puerto Plata je otevření nového terminálu pro zaoceánské lodě – Amber Cove. Od října 2015 do ledna 2016 se v přístavu Maimón očekává příjezd 32 velkých parníků a s nimi celkem 125 574 návštěvníků.

V současné chvíli vrcholí poslední přípravy tak, aby slavnostní zahájení v úterý 6. října proběhlo bez problémů. Za tímto účelem byly vytvořeny koordinační komise, které řeší poslední detaily. V terminálu bude k dispozici mnoho obchodů, barů a restaurací, stejně jako možnosti zajímavých exkurzí.

A co se dá v Puerto Plata podniknout?
Objevte San Felipe: Pirátskou pevnost se zajímavou historií.
Navštivte Muzeum jantaru: Oblast je nalezištěm jantaru, proto také severní pobřeží nese přezdívku “Jantarové”.
Projděte se po Malecónu: Tři kilometry dlouhá pobřežní promenáda s mnoha bary, restauracemi a obchody.
Zaplavte si s delfíny a rejnoky v mořském parku Ocean World.
Zažijte adrenalin: Vyzkoušejte populární sporty zipline nebo kiteboarding.
Prozkoumejte barevný korálový svět: Severní pobřeží nabízí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování.

Novinky v Boca Chica: Plán výstavby prodejního náměstí
V oblíbeném plážovém letovisku Boca Chica na jižním pobřeží Dominikánské republiky vznikne prodejní náměstí, kde budou pro turisty k dispozici obchody se suvenýry a nabídkou turistických služeb, restaurace, odpočinková zóna a parking.

Nové prodejní náměstí má být místem, kde se celá rodina zabaví v příjemném a bezpečném prostředí. Realizace „prodejního náměstí“ napomůže ekonomickému rozvoji Boca Chicy, především pak místním plážovým prodejcům, kteří jsou přímo závislí na plážovém turistickém ruchu. Na výstavbě projektu se společně s Ministerstvem cestovního ruchu Dominikánské republiky podílejí také Ministerstvo životního prostředí, Výkonná rada na výstavbu infrastruktury v turistických oblastech (Ceiztur) a radnice Boca Chicy. Slavnostní otevření je naplánováno na jaro 2016.

Boca Chica, jedno z nejoblíbenějších dovolenkových míst Dominikánské republiky, leží vzdálená jen 30 km na východ od metropole Santo Domingo. Jedná se o populární turistickou oblast s mnoha bary a restauracemi, které nabízejí pokrmy z mořských plodů a ryb. Boca Chicu lemuje korálový útes, díky kterému na pláž nedorážejí vlny. Hladina je proto velice klidná, mělká jen jeden a půl metru a teplota vody se celoročně pohybuje kolem 30 stupňů.

Po Dominikánské republice na vlastní pěst
Inovativní portál TAXIS TOURS sdružuje za první půlrok svého fungování již na 2500 řidičů a dopravců z celé Dominikánské republiky. Tento portál turistům umožňuje jednoduchou orientaci při vyhledávání a objednávce transferů z letišť do hotelů a přesuny mezi jednotlivými regiony – a to jak individuálně, tak sdílenou formou.

Každý uživatel si může ve třech jazykových mutacích (anglicky, španělsky a francouzsky) prohlédnout profily jednotlivých řidičů s možností přímého on-line kontaktu, dále zkontrolovat status své cesty a současně vytisknout cestovní voucher. Zároveň je možné se přímo spojit s dalšími cestovateli, kteří se chtějí podílet na nákladech na dopravu a provést pak společnou rezervaci snadno a rychle za co nejlepší dostupnou cenu.

Nový způsob přepravy má usnadnit cestování nejen turistům, ale i místním obyvatelům. Taxis Tours dle potřeb klienta poskytuje mj. moderní vozy s Wifi připojením, DVD obrazovkami a GPS. Více na Taxis Tours.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:01.10.2015 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama