Karlovy Vary jsou ideální destinací k odpočinku i poznávání, Bohemia-lázně, a. s.
Karlovy Vary jsou ideální destinací k odpočinku i poznávání, Bohemia-lázně, a. s.Zámek Bečov, Karlovy Vary jsou ideální destinací k odpočinku i poznávání, Bohemia-lázně, a. s.Hrad Loket, Karlovy Vary jsou ideální destinací k odpočinku i poznávání, Bohemia-lázně, a. s.Bayreuth, Karlovy Vary jsou ideální destinací k odpočinku i poznávání, Bohemia-lázně, a. s.

Vyzkoušejte letos Karlovy Vary

27.08.2015 00:00

Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou plnou relaxu i dojmů, zvolte světoznámé lázně Karlovy Vary. Vyzkoušíte si zde léčivé účinky minerálního pramene Vřídlo, necháte se rozmazlovat lázeňskými a wellness procedurami. Kromě toho poznáte město a jeho okolí, které poskytují nepřeberné možnosti kulturních a turistických zážitků.

Oblast západních Čech je bohatá na minerální prameny a právě lázně tuto oblast proslavily ve světě. Do Karlových Varů, ale i do dalších lázní tzv. Lázeňského trojúhelníku jezdí lidé z celého světa za léčbou a odpočinkem. Dlouhodobé pobyty zvou také k poznávání lázeňské architektury, která je sama o sobě velkým lákadlem, ale v poslední době klienti dychtí poznat nejen tento kraj, jeho památky a zvláštnosti, ale i širší okolí. Každé lázeňské město v západních Čechách, ať už jsou to nejstarší a nejznámější Karlovy Vary se svými vřídly a Becherovkou, nebo naopak nejmladší Mariánské Lázně se zpívající fontánou, nebo malebné Františkovy Lázně s rozlehlými parky, všechny nabízejí svým návštěvníkům nevídané architektonické požitky. Na přelomu 19. - 20. století, kdy zdejší lázně zažívali největší rozkvět, vznikaly zajímavé lázeňské stavby v historizujícím stylu. Proto se na svých toulkách lázeňskými centry můžete setkat s prvky neorenesance, neobaroka, nebo secese. Vše na jednom místě. S historií Karlových Varů se můžete seznámit na pravidelných procházkách s odbornými průvodci, nebo při kurzech nordic walkingu, když si kromě centra prohlédnete Karlovy Vary i z ptačí perspektivy na některé z vyhlídek v lázeňských lesích. Závěr léta a podzim jsou nejpříjemnějším obdobím na výlety a procházky,“ vysvětluje ředitel Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka.

Doplňuje, že nabídce turistů se přizpůsobují také hrady a zámky v okolí. Nejvýznamnější památkou kraje je bezesporu relikviář Sv. Maura, který můžete vidět na zámku Bečov. Zámek v současnosti rozšířil svou nabídku i o trasu věnovanou malým návštěvníkům. Své kouzlo si po generace zachovává i zámek Kynžvart a nový kabát oblékl interiér kláštera v Teplé.

Svou pozornost si zaslouží zámek v Chýších, který jako fénix z popela vstal díky úsilí nových majitelů Lažanských. Takových objektů, hradů a zřícenin najdeme v západních Čechách spousty. Bohužel po vysídlení původního německého obyvatelstva, byla celá řada z nich natolik zdevastována, že ani pomoc nových majitelů by jejich nezachránila. Na toulky karlovarským krajem a do nedalekého Bavorska zvou pravidelné výlety cestovní kanceláře Kaleidoskop Travel, kterou provozuje společnost Bohemia-lázně a. s. Milovníci turistiky a poznávání v centru Karlových Varů jen pár kroků od kolonády mohou najít kvalitní ubytování v našich hotelech 3* standardu. Pokud byste rádi využili některý z lázeňských balíčků, určitě si vyberete. Nové zázemí v hotelu Slovan najdou rodiny s dětmi. Společnost pro ně vybudovala dětskou hernu s vnějším hřištěm. K dispozici jsou zde pokoje či apartmány s minikuchyňkou. Ti, kteří již byli v Karlových Varech, ví, jak těžké je parkování v centru města. Zde se nabízí jednoduché řešení v podobě garáží,“ zve J. Sluka.

Dodává, že blízkost města Karlových Varů s hranicemi se Spolkovou republikou Německo nabízí řadu výzev v oblasti mezinárodních cestovatelských zážitků. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Drážďany s galerií Starých mistrů, nebo město hudebního skladatele Richarda Wagnera - Bayreuth, historický Norimberk i pro děti, hrady Loket a Vildštejn, města Praha a lázeňský trojúhelník, Plzeň a pivovar Pilsner Urquel, Český Krumlov - památka UNESCO, Krušné hory, pivovarská restaurace Ve Skále v pivovaru Chodovar. Cestovní kancelář Kaleidoskop Travel se zaměřuje na jednodenní výlety i několikadenní zájezdy do Německa, Rakouska, Francie, Itálie a Švýcarska. Prodává i vstupenky na koncerty a to prostřednictvím portálu Infocentra Karlovy Vary.

Bohemia lázně mají zájem o všechny klienty stejně - domácí i zahraniční. Ruská klientela po poklesu před rokem netvoří většinu, potkáte tu i Němce, Čechy, Izraelce, Kazachy a najdou se i Slováci. Kdyby vám vaše pojišťovna nechtěla pobyt proplatit (nejprve si to zjistěte), zvažte pobyt jako samoplátce. Karlovy Vary nejsou jen pro nemocné. Můžete zde absolvovat i wellness anebo regenerační pobyty.

Společnost Bohemia-lázně, a. s., oceněna Národní cenou kvality 2011, od prosince 2013 do listopadu 2014, do výstavby a modernizace své balneoprovozu, investovala 45 mil. Kč. K dispozici je kompletní nabídka vodoléčebných procedur a lázní, nové zázemí pro masáže, vybudovaný Kneippův chodník, nový floating (simulace beztížného stavu ve vodě na bázi Mrtvého moře) a zábalová vana Haslauer, která funguje na podobné bázi stavu beztíže. Nechybí ani nový rehabilitační bazén 12 x 5 m s obsahem vřídelní minerální vody, s protiproudem, chrličem, perličkovou masážní lavicí. Bazén je srdcem nového wellness & spa centra, kde nechybí saunový koutek - finská, parní sauna, infrasauna a wellness procedury - masáž bambusovými tyčkami, anticelulitidová masáž, masáž lávovými kameny, reflexní a aroma masáž. Všechny léčení jsou na bázi termální vřídelní vody a rašeliny. V nových prostorách vybudovali i solnou jeskyni. Letos společnost otevřela i nové stravovací provozy, v hlavní budově Kriváň zrekonstruovala pokoje na 2 patrech. Od srpna otevřeli i dětskou hernu s hřištěm v hotelu Slovan.

Více najdete na stránkách Bohemia-lázně.

Datum:27.08.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama