Přímé lety mezi Punta Canou a Puerto Plata, Dominikánská republika
V hotelu Hard Rock Punta Cana vznikne ski, skate a pěnový park, Dominikánská republikaFestival jídla a vína v Casa de Campo, Dominikánská republikaŘetězec Viva Wyndham otevře na Samaná hotel s konceptem „Adults only“, Dominikánská republikaMaster of the Ocean - O krále vln, Dominikánská republika

Srpen z Dominikánské republiky

17.08.2015 00:00

Přímé lety mezi Punta Canou a Puerto Plata
Soukromý dopravce “Tropical Aero Servicios” (TAS) zahájí pravidelné letecké spojení mezi Punta Canou a městy Puerto Plata a Santiago na severním pobřeží země.
Každý pátek a neděli bude možné využít spoj na lince Punta Cana (PUJ) - Puerto Plata (POP) ve 14.30 hodin, dále z Puerto Plata do vnitrozemského města Santiago v 16.30 a zpět ze Santiaga do Punta Cany v 17.10 hodin. Rezervace je možné provádět na stránkách: www.tas.com.do.

V hotelu Hard Rock Punta Cana vznikne ski, skate a pěnový park
S novinkou v regionu Karibiku přijde v roce 2016 hotelový řetězec Hard Rock Hotel & Casino Punta Cana. Klienti tohoto resortu budou moci využít netradičních adrenalinových aktivit, jako je mj. sportovní park s uměle zasněženou sjezdovkou, skatepark nebo pěnové haly.

Na jednotlivých atrakcích bude možné vyzkoušet nejrůznější sporty, např. snowboard “na suchu“, lyžování na umělém sněhu, skateboarding, hip-hop nebo skoky na trampolínách. Atrakce budou moci využít jak dospělí klienti a děti ubytovaní v resortu Hard Rock, tak klienti okolních hotelů. Pro hosty Hard Rocku budou atrakce k dispozici zdarma, pro ostatní za poplatek. Uvedené novinky začnou fungovat od roku 2016 také v hotelu Hard Rock Hotel Riviera Maya. Autorem sportovních atrakcí je americká společnost Camp Woodward.

Festival jídla a vína v Casa de Campo
První ročník gastronomického festivalu „Casa de Campo Food and Wine Festival 2015” se uskuteční ve dnech 21. - 23. 8. ve světově proslulém resortu Casa de Campo u města La Romana.

Svou účast na akci potvrdili dominikánští i zahraniční experti z oblasti gastronomie, např. světově uznávaný španělský šéfkuchař Anthony Masas či Erik Malmsten původem ze Švédska. Podle organizátorů budou na festivalu uvedeny inovativní pokrmy, osvěžující koktejly a další alkoholické nápoje.

Casa de Campo disponuje 1 500 vilami a luxusními residencemi, jsou zde nejlépe hodnocená golfová hřiště, přístav jachet a k dispozici je i široká sportovní nabídka. V resortu funguje několik luxusních restaurací: “La Cana by Il Circo” specializující se na mořské plody, masa a vína; “The Beach Club by Le Cirque”; gourmet restaurace “La Piazzetta”; “La Casita Marina” zaměřená na mořské plody a tapas a “Lake Grill”.

Pozvánka na veletrh „Puerto Plata Marketplace 2015“
Ve dnech 7. - 9. října proběhne v Puerto Plata na severním pobřeží již čtvrtý ročník mezinárodního veletrhu „Discover Puerto Plata Marketplace”. Cílem akce je stejně jako v předchozích letech zvýšit zájem a povědomí zahraničních turistů o široké turistické nabídce severního pobřeží.

Veletrhu se zúčastní delegace ze zahraničních zastoupení Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky, dále domácí a mezinárodní media, touroperátoři a zástupci hotelových resortů. Na programu jsou i letos nejen prezentace a doprovodné akce, ale také výlety po okolí, např. do přírodní rezervace Damajagua, do mořského parku Ocean World, do palírny rumu Brugal nebo exkurze po městech Puerto Plata, Sosua a Cabarete.

V nabídce severního pobřeží najdeme nejen kvalitní hotely, krásné pláže a kulturní památky, ale nedaleko leží i třítisícové hory, přírodní kaskády a řeky nabízející ideální zázemí pro sportovní vyžití. Různorodost severního regionu výstižně shrnul ministr cestovního ruchu Francisco Javier Garcia slovy: „Puerto Plata je nejkomplexnější karibskou destinací. Turista, který sem zavítá, nemá během jediné návštěvy možnost poznat veškerou jeho nabídku.

Řetězec Viva Wyndham otevře na Samaná hotel s konceptem „Adults only“
Řetězec Viva Wyndham Resorts otevře v listopadu letošního roku all-inclusive resort V Samaná zaměřený výhradně na dospělé klienty.

Nový resort bude otevřen v městečku Las Terrenas na Samaná a k dispozici zde bude 144 pokojů, čtyři restaurace, nonstop room service, wifi zdarma v celém areálu, spa a dále např. lekce jógy, pilates, windsurfingu, vaření a přípravy koktejlů. Skupina Viva Resorts má více než 25leté zkušenosti s provozem hotelů v Dominikánské republice, Mexiku a na Bahamách.

Poloostrov Samaná je díky nové dálnici vzdálený pouze dvě hodiny jízdy ze Santo Dominga. Proslulý je především zdejší vodopád El Limon ukrytý v tropickém pralese, panenské pláže, národní park Los Haitises, rumový ostrov Cayo Levantado a opomenout nelze ani bohatý noční život v Las Terrenas.

Master of the Ocean - O krále vln
Po nevídaném úspěchu letošního ročníku soutěže Master of the Ocean začali organizátoři s přípravami na rok 2016. Během následujících měsíců navštíví země Evropy, Severní a Jižní Ameriky s cílem podpořit a získat pro tuto jedinečnou akci další fanoušky a sportovce.

Soutěž se každoročně koná v únoru na pláži Encuentro v Cabarete na severním pobřeží Dominikánské republiky. Jedinečnost šampionátu tkví v tom, že se zde na jediném místě soutěží hned ve čtyřech sportovních disciplinách: surf, windsurf, kitesurf a stand up paddle surf.

Naším cílem je vytvořit z Master of the Ocean jedničku mezi světovými šampionáty, vždyť zde o titul krále a královny vln závodí ti nejkomplexnější soutěžící,“ říká zakladatel soutěže Marcus Bohm a dodává: „Vody v Cabarete jsou dopoledne příznivé pro surfování a stand up paddlesurfing. V odpoledních hodinách se zvedá vítr, díky kterému si přijdou na své wind a kitesurfaři.

Až do roku 1980 bylo město víceméně neobjeveno, mimo hledáček turistů. V roce 1980 Cabarete navštívila dvojice nadšených surfařů, kteří odhalili jeho tajemství. Cabarete se během několika let stalo Mekkou pro všechny surfaře a vyznavače kiteboardingu. Od roku 2000 se kiteboarding řadí mezi velmi módní a vyhledávané sporty. Každý rok se zde pravidelně koná celá řada menších nebo větších soutěží dosahujících mezinárodního věhlasu. V souvislosti se schválením kiteboardingu jako olympijské disciplíny v Tokiu v roce 2020 je nyní cílem organizátorů, více než kdy jindy, proslavit Cabarete ve světě. Kromě již zmiňovaného kiteboardingu si v této oblasti můžete plně vychutnat jízdu na horském kole, na koni, nebo canoying. Pro skutečné sportovce je toto místo rájem na zemi.

Letos titul vyhrál po druhé za sebou Zane Schweitzer z Havaje. Druhé místo získal Samuel Perez Hultz, rodák z Cabarete žijící na Havaji. Jako třetí se umístila Wylder Fiona z Oregonu, jež porazila mužské protějšky v jejich kategorii. Ročník 2015 natáčela televize ESPN vysílající pro více než 40 milionů diváků. Na akci byli přítomni i redaktoři magazínu The Kiteboarder (USA) a Surfers (Německo). Letenky pro sportovce poskytla aerolinka Delta Air Lines. Ročník 2015 podpořila mj. společnost Europcar, Orgullo de Mi Tierra|CCN, Ministerstvo sportu a Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky, Millennium Resort and Spa a další. Pro více informací navštivte: www.masteroftheocean.com nebo Facebookové stránky Master of the Ocean.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14, Praha 1

www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska

Datum:17.08.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama