Letecká společnost British Airways přináší pět tipů na originální londýnský výlet
Letecká společnost British Airways přináší pět tipů na originální londýnský výletLetecká společnost British Airways přináší pět tipů na originální londýnský výletLetecká společnost British Airways přináší pět tipů na originální londýnský výletLetecká společnost British Airways přináší pět tipů na originální londýnský výlet

Netradiční místa v Londýně

15.07.2015 10:00

Londýn je nejen v letních měsících jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Jedná se však také o město nejlidnatější. K obrovské populaci místních obyvatel se navíc přidávají ještě turisté. Pobyt v Londýně vám tak mohou velmi snadno znepříjemnit dlouhé fronty či hlučné skupiny zájezdníků. Letecká společnost British Airways Vám nyní přináší pět zajímavých tipů, jak si naplno užít letní Londýn, aniž byste se museli potýkat se zástupy davů. Poznejte nová a netradiční místa, ale i nejznámější londýnské památky.

Nenechte si ujít noční Obřad klíčů v londýnském Toweru
Ještě než se pohodlně usadíte v jedné z mnoha britských hospůdek, určitě navštivte noční Obřad klíčů, který se v bývalém londýnském žaláři, středověkém sídle anglických králů a v současné době v jedné z dominant Londýna, pořádá každou noc již 700 let. Budete mít možnost připojit se k nočnímu strážci, jehož úkolem je obejít celý londýnský Tower a dohlédnout na jeho uzamčení. Dostane se Vám tak prohlídky všech místností i věží bez davu turistů v zádech a navíc zdarma! Volné vstupenky však doporučujeme rezervovat předem na internetových stránkách Toweru. Počet míst je totiž přísně omezen.

Cestujte časem v Dennis Sever House
Méně znamým, ale neméně zajímavým turistickým cílem je také dům Dennise Severse, umělce, který celou budovu v minulém století zrenovoval v historickém stylu. Jedinečný dobový nábytek a doplňky vytváří dokonalou iluzi 18. století, kdy zde rodina Huguenotů začala tkát hedvábí. Každá místnost je pak věnována jinému historickému období a celý dům tak doslova mapuje život rodiny Huguenotů až do roku 1914. Dennis Severse House najdete nedaleko stanice metra Liverpool Street a vybrat si zde můžete hned z několika možných typů prohlídek, které je možné rezervovat na internetových stránkách www.dennissevershouse.co.uk.

Treetop Walk v zahradách Kew nebo odpočinek ve stínu Pergola Hill
Před únavným horkem a masami lidí v centru Londýna může jako útočiště sloužit jeden z úchvatných londýnských parků. Zamiřte například do parku Hampstead Heat na okraji města, v jehož severní části se nachází Pergola Hill s jedinečnou stavbou věže v Edwardovském stylu obklopenou zahradami, která nabízí výhled na celou západní část parku Heat a jež je naopak viditelná díky blízkosti letiště Heathrow z okýnek přistávajících letadel. Na rychlý oběd v ústranní se pak zavstavte v barvami prozářeném parku St. Postman, který se nachází hned u katedrály Sv. Pavla. Toužíte-li však zažít trochu dobrodružství, nesmíte vynechat výbornou lehce adrenalinovou atrakci. Tou je procházka v korunách vysokých listnatých stromů Treetop Walk v Kewských zahradách. Jak již název napovídá, jedná se o 200 metrů dlouhý chodník, který je zavěšený 18 metrů nad zemí.

Doplňte energii výborným jídlem na netradičním místě
Romantickou večeři přímo v centru Londýna si můžete vychutnat bez nelítostného souboje o poslední volný stůl. Podívejte se třeba na stránky společnosti The Disappearing Dining Club, která pořádá večeře na zajímavých a neobvyklých místech v celé metropoli, včetně kostelů, nahrávacích studií nebo galerií. Pokud však spontánnost není vaší nejsilnější stránkou, vyrazte do malé restaurace Back in 5 Minutes, která je důmyslně ukrytá mezi obchody s oděvy v ulici Brick Lane. Těšit se můžete na příjemnou atmosféru a chutná jídla připravovaná jen z místních farmářských produktů. Dopolední brunch si pak můžete vychutnat třeba v restauraci Blixen, která během teplých letních měsíců nabízí také posezení venku na zahradě.

Odlehčete své kreditní kartě a užijte si vyhlášené londýnské nákupy
Dokonce i během nákupů v Londýně se můžete vyhnout davům, a to například v designovém obchodě LN-CC, nacházejícím se pod jedním z kancelářských domů v ulici Shackewell Lane. Obchod se pyšní netradičním interiérem sestávajícím z tunelů a domků na stromech. V nabídce pak najdete exkluzivní avantgardní módní značky. Pokud jste právě zatoužili po nějakém netradičním módním úlovku, musíte si v obchodě předem domluvit schůzku. Aby ani Vaše drahá polovička nepřišla zkrátka, vytvořte ze svého partnera klasického anglického gentlemana. V malém obchůdku Andy and Tuly najdete elegantní vesty a manžetové knoflíčky, tradiční boty z pravé kůže seženete nejlépe v obchodě Loake, klobouk pak v kloboučnictví s dlouholetou tradicí Bates.

S leteckou společností British Airways se dostanete z Prahy do Londýna až pětkrát denně. British Airways je zároveň jedinou leteckou společností operující své přímé lety z Prahy na Terminál 3 největšího evropského letiště Heathrow. To je s centrem Londýna spojené přímou linkou metra. Cesta do stanice Piccadilly Circus trvá zhruba 50 minut.

Zpáteční letenky z Prahy jsou k dispozici na internetových stránkách www.ba.com již od 3 279 Kč. Zpáteční letenku v business třídě Club Europe pořídíte od 10 211 Kč.

O British Airways
British Airways je největší britskou leteckou společností, která létá do více než 179 destinací po celém světě. Je jednou z pouhých 10 společností, jež létají do všech pěti obydlených kontinentů planety. Za více než 90 let přepravily aerolinky asi 1.2 miliard zákazníků a patří mezi elitní světové přepravce. Jako jedny z největších na světě přepraví za rok přibližně 40 milionů zákazníků.
Operují na londýnském letišti Heathrow, na zdejším nejmodernějším terminálu T5, který mají k dispozici exkluzivně jen zákazníci British Airways a Iberia Airlines. V květnu 2013 vyhodnotila na základě výzkumu mezi 12 miliony cestujícími společnost Skytrax Terminál 5 jako nejlepší na světě. T5 také vyhrál cenu Nejlepší nákupní letištní prostor na světě.
V září 2013 obdržely britské aerolinky ocenění jako nejlepší aerolinie, nejlepší dopravce na krátké lety, nejlepší první třída, nejlepší věrnostní program a nejlepší letištní salónky na Heathrow. Ocenění si vysloužili na základě výsledků výzkumů mezi čtenáři časopisů ve Velké Británii.
Čeští zákazníci mohou služeb British Airways využít na lince z Prahy do Londýna, která je v rámci letního letového řádu platného od 29. dubna 2015 obsluhována až pětkrát denně v těchto odletových časech: Praha - Londýn: v 7.00, 11.15, 13.35, 17.15 a 20.15. Londýn - Praha: 7.30, 9.50, 13.25, 16.35 a 19.45. Více informací na
www.ba.com.

Datum:15.07.2015 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama