Rafting v Norsku, Sjoa
Rafting v Norsku, SjoaNorský fjord

Norsko na raftu

22.06.2015 10:00

Jezdíte pravidelně na vodu, nebo jste nikdy nebyli a láká vás to? Máte rádi adrenalin a krásnou přírodu? Pak doporučujeme projet Norsko na raftu, neboť nabízí nejlepší podmínky pro rafting v Evropě a dostanete se do takových míst, které jsou běžnými turisty zatím neobjeveny.

Proč Norsko?
Norsko patří ke krásným zemím, které nabízejí jedinečný podhled na krásnou a drsnou severskou přírodu plnou křišťálových řek. Pro mnoho vodáků je to učiněný ráj. V Norsku uvidíte úplně jiný svět než v Čechách. Pokud jste na vodě nikdy nebyly, tak počítejte s tím, že tento zážitek v nádherné norské přírodě si budete ještě dlouho pamatovat.

Co je to vlastně rafting?
Rafting je moderní a outdoorový adrenalinový sport, při kterém se sjíždí buď divoká řeka, nebo umělý kanál. Rafting se sjíždí na speciálních nafukovacích člunech zvaných rafty, které jsou běžně určeny pro 2 - 6 osob. Jedná se o velice mladý sport, který se stále více dostává do popředí nejen jako rekreační aktivita pro lidi vyhledávající adrenalin, ale také jako aktivní disciplína pro sportovce.

Povinná výbava při raftingu
Pokud jste se rozhodli tento adrenalinový sport vyzkoušet, budete potřebovat povinnou výbavu, kterou musí být každý vodák vybaven. Konkrétně se jedná o:

  • přilbu pro ochranu hlavy
  • záchrannou vestu pro udržení nad vodou
  • neoprenové nohavice k ochraně a udržení tepla
  • neoprenovou obuv (není úplnou podmínkou)
  • nepromokavou bundu
Nezbytnou výbavu si lze bezpochyby vypůjčit. Základem je pořádná přilba, kvalitní plavací vesta a pádlo na raft. Jelikož je voda studená, vypůjčit si lze běžně také vodácký neopren.

Norské řeky patří k nejkrásnějším v Evropě
Norské řeky lze považovat za vrchol evropských vodáckých terénů. Většina řek je křišťálově čistá, divoká a spolu s přírodou tvoří dokonalou kombinaci, proto patří k nejkrásnějším řekám v Evropě.

Norská řeka Sjoa
Pro sjezdy na raftech je ideální konkrétně řeka Sjoa, což je ledovcová voda, která patří z vodáckého hlediska k těm nejpopulárnějším. Sjoa pramení v pohoří Jotunheimen a protéká řadou dlouhých peřejí, soutěsek a vodopádů. Celý sjížděný úsek Heidal - Faukstad je dlouhý celkem 10 km a trvá v průměru 1,5 hodiny. Pro vodáky je bezpochyby řeka Sjoa pravý ráj.

I když Sjoa patří ke klidnějším řekám, některé úseky jsou na sjezd obtížnější, takže doporučujeme poslouchat zkušeného kormidelníka a nedělat žádné hlouposti. V případě, že z raftu vypadnete, počítejte s tím, že vás proud pořádně povozí a je dost pravděpodobné, že se i drobet otlučete.

Pokud nemáte s raftingem žádné zkušenosti, doporučujeme svěřit se do rukou zkušených průvodců, které vám jednak poskytnou kvalitní vybavení, ale také vám vysvětlí základy raftingu, pravidla při pohybu ve vodě či bezpečnostní pokyny.
Datum:22.06.2015 10:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama