Rafting v Norsku, Sjoa
Rafting v Norsku, SjoaNorský fjord

Norsko na raftu

22.06.2015 10:00

Jezdíte pravidelně na vodu, nebo jste nikdy nebyli a láká vás to? Máte rádi adrenalin a krásnou přírodu? Pak doporučujeme projet Norsko na raftu, neboť nabízí nejlepší podmínky pro rafting v Evropě a dostanete se do takových míst, které jsou běžnými turisty zatím neobjeveny.

Proč Norsko?
Norsko patří ke krásným zemím, které nabízejí jedinečný podhled na krásnou a drsnou severskou přírodu plnou křišťálových řek. Pro mnoho vodáků je to učiněný ráj. V Norsku uvidíte úplně jiný svět než v Čechách. Pokud jste na vodě nikdy nebyly, tak počítejte s tím, že tento zážitek v nádherné norské přírodě si budete ještě dlouho pamatovat.

Co je to vlastně rafting?
Rafting je moderní a outdoorový adrenalinový sport, při kterém se sjíždí buď divoká řeka, nebo umělý kanál. Rafting se sjíždí na speciálních nafukovacích člunech zvaných rafty, které jsou běžně určeny pro 2 - 6 osob. Jedná se o velice mladý sport, který se stále více dostává do popředí nejen jako rekreační aktivita pro lidi vyhledávající adrenalin, ale také jako aktivní disciplína pro sportovce.

Povinná výbava při raftingu
Pokud jste se rozhodli tento adrenalinový sport vyzkoušet, budete potřebovat povinnou výbavu, kterou musí být každý vodák vybaven. Konkrétně se jedná o:

  • přilbu pro ochranu hlavy
  • záchrannou vestu pro udržení nad vodou
  • neoprenové nohavice k ochraně a udržení tepla
  • neoprenovou obuv (není úplnou podmínkou)
  • nepromokavou bundu
Nezbytnou výbavu si lze bezpochyby vypůjčit. Základem je pořádná přilba, kvalitní plavací vesta a pádlo na raft. Jelikož je voda studená, vypůjčit si lze běžně také vodácký neopren.

Norské řeky patří k nejkrásnějším v Evropě
Norské řeky lze považovat za vrchol evropských vodáckých terénů. Většina řek je křišťálově čistá, divoká a spolu s přírodou tvoří dokonalou kombinaci, proto patří k nejkrásnějším řekám v Evropě.

Norská řeka Sjoa
Pro sjezdy na raftech je ideální konkrétně řeka Sjoa, což je ledovcová voda, která patří z vodáckého hlediska k těm nejpopulárnějším. Sjoa pramení v pohoří Jotunheimen a protéká řadou dlouhých peřejí, soutěsek a vodopádů. Celý sjížděný úsek Heidal - Faukstad je dlouhý celkem 10 km a trvá v průměru 1,5 hodiny. Pro vodáky je bezpochyby řeka Sjoa pravý ráj.

I když Sjoa patří ke klidnějším řekám, některé úseky jsou na sjezd obtížnější, takže doporučujeme poslouchat zkušeného kormidelníka a nedělat žádné hlouposti. V případě, že z raftu vypadnete, počítejte s tím, že vás proud pořádně povozí a je dost pravděpodobné, že se i drobet otlučete.

Pokud nemáte s raftingem žádné zkušenosti, doporučujeme svěřit se do rukou zkušených průvodců, které vám jednak poskytnou kvalitní vybavení, ale také vám vysvětlí základy raftingu, pravidla při pohybu ve vodě či bezpečnostní pokyny.
Datum:22.06.2015 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama